PDA

Zobacz pełną wersję : Prawa autorskie



cocolino
01-04-2014, 21:09
Witam, mam pytanie czy zaprojektowanie strony www bardzo podobnej do innej strony w sieci jest karalne. Strona nie została skopiowana cała szata graficzna jest zrobiona od początku do końca przeze mnie. Strona ta jest bardzo podobna do konkurencyjnej strony. Jak to jest wedle prawa.

Gall Anonim
01-04-2014, 21:21
Jak to jest wedle prawa.
Co jest plagiatem i czy jest ocenia sąd - na chwilę obecną ilość witryn i pojawiająca się systematyka powodują że zaciera się linia graniczna w tym zakresie, skopiujesz tekst, treść, zdjęcia, jednoznacznie strukturę, kod - temat jest jednoznaczny - zrobiłeś coś podobnego -ocenia sąd tyle że teraz tysiące stron jest do siebie podobnych.
- praktycznie nie wiem czy jest tutaj ktoś kto ma prawo oceniać -plagiat czy nie autorytatywnie i robić za wykładnie.
Ja na 100% nie - aczkolwiek jednoznacznie można stwierdzić że plagiatowanie lub kopiowanie utworu (efektu pracy twórczej w dowolnej formie) podlega sankcjom prawnym.
Pzdr

cocolino
01-04-2014, 22:21
Praw autorskich chyba nie łamię żadnych bo szablon od zera ja robiłem a czytając z wikipedi Plagiat (łac. (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81acina) plagium – kradzież (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kradzie%C5%BC)) – skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem. to ani nie kopiuję ani nie upubliczniam cudzej pracy. Strony na 1 rzut oka są podobne lecz po głębszej analizie są inne. Miałem już problemy z skopiowaniem obrazka na allegro i wolę chuchać na zimne. czy jest ktoś kto coś więcej wie na ten temat

zwiastun
02-04-2014, 00:49
Skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) - nawet jeśli wykonane zostało samodzielnie od zera - jest niczym innym tylko skopiowaniem. Może być niedokładnym, za nawet nieudolnym, ale pozostaje skopiowaniem.
Jeśli więc strona konkurencyjnej firmy była dla Ciebie inspiracją i zostaniesz pozwany o plagiat, a firma wykaże przed sądem podobieństwa, możesz mieć przegraną sprawę. Ty sam najlepiej wiesz, czy witryna firmy konkurencyjnej była tylko i wyłącznie inspiracją, czy też zależność jest większa (odwzorowanie, skopiowanie - także pomysłu!).
Reszta - jak w poście Galla Anonima: jeśli trafi sprawa do sądu oceni sąd.