PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana adresu www dla strony w Joomla 3.2.3



Konar
01-04-2014, 21:15
Cześć,

taka sytuacja bieżąca:

- mam firmową stronę www w Joomla 1.5.26,
- domena wykupiona w firmie "xyz"
- serwer u znajomego

takie plany:

- stawiam nową stronę firmową w Joomla 3.2.3, na świeżo zakupionym koncie hostingowym

taki problem:

- nie chcę robić przestoju w funkcjonowaniu starej witryny, zatem zamierzam zainstalować J 3.2.3 przy wykorzystaniu domeny, którą dostałem wraz z zakupem nowego konta hostingowego, a jak nowa strona powstanie, przepiąć właściwą domenę ze starego serwisu na nowy (wcześniej zmiana DNS'ow etc).

Pytania:

- jakich zmian będę musiał dokonać w związku z tym w samym Joomla: w pliku configuration PHP zmienić URL w "live site" i w bazie danych powymieniać urle, po wcześniejszym imporcie i edycji bazy?

- czy widzicie bardziej proste rozwiązanie tej sytuacji?

Dziękuję

Karol99
01-04-2014, 22:05
Podstawowa sprawa to ścieżki do tmp i log (przechowywane w configuration.php, można wpisać na zapleczu w konfiguracji globalnej)


w pliku configuration PHP zmienić URL w "live site"
jeśli jest wpisane, bo nie zawsze być musi


i w bazie danych powymieniać urle
lepsza jest sytuacja, gdy w bazie (a więc w treści strony) występują tylko ścieżki względne, wtedy nie ma potrzeby zmieniania.

Pamiętaj też, żeby w .htaccess nie pozostały jakieś ślady tymczasowej domeny, a także o konfiguracji wysyłki maili (także np. wysyłanych przez dodatki do tworzenia formularzy, jeśli są użyte).

mac
01-04-2014, 22:11
Cały urok Joomli polega na tym ze nic takiego nie musisz robic, no chyba ze home.pl, ale jak normalny to generalnie musisz w administracji hostingu poszukać funkcji podpięcia domeny zewnętrznej do swojego hostingu. Joomla nie zapisuje w linkach ani w bazie obecnej domeny. Ani w "live site". A ścieżki masz już dobrze skonfigurowane bo instalowałeś na nowym hostingu

Konar
02-04-2014, 13:58
dzięki za info. Sprawdzę i dam znać.