PDA

Zobacz pełną wersję : Powiększające się foto w artykule.



raffe
03-04-2014, 16:34
Witam,
Czy ktoś z Szanownych Kolegów spotkał się może z komponentem który powoduje, że zdjęcie w artykule powiększa się jak artykuł przesuwamy w dół.
Działa to w ten sposób, że przeglądamy artykuł na stronie i jak pojawia się zdjęcie to zaczyna się ono powiększać, rozmiar zostaje ten sam, coś w rodzaju zoom.

Dzięki

Karol99
03-04-2014, 18:33
jak pojawia się zdjęcie to zaczyna się ono powiększać, rozmiar zostaje ten sam

Jakbym miał problem ze zrozumieniem... Opisz to inaczej, albo pokaż przykład działający w naturze.

marian_mk
03-04-2014, 19:20
racja @karol99 - ma sie powiekszac ale rozmiar zostaje ten sam? to sprzecznośc sprzeczności

raffe
04-04-2014, 14:48
Ok, faktycznie może źle opisałem.
Rozmiar zdjęcia zostaje cały czas taki sam tylko jak w przeglądamy artykuł, to przy pojawieniu się foto towarzyszy mu efekt zoomu, fajnie to widać w aplikacji Gazety Wyborczej na iPhone.
Może znajdę jeszcze przykład w zwykłej stornie www.

Gall Anonim
04-04-2014, 18:10
Jakoś tak z twojego opisu przychodzi mi na myśl jakaś zabaweczka z parallax
Rozumiem to tak.
1. Masz artykuł
2. Wewnątrz artykułu ilustrację o określonym rozmiarze (domyślnie dla potrzeb chwili otoczmy je w naszej wyobraźni ramką - nazwijmy ją oknem)
3. Przesuwam w trakcie czytania cały artykuł w określonym/dowolnym kierunku -
Efekt:
Wielkość tekstu i rozmiar ramki/okna pozostaje bez zmian - natomiast zdjęcie/ilustracja wewnątrz okna się powiększa przy czym całość dzieje się poniekąd przy "kadrowaniu" do wilkości ramki/okna.
- rozumiem to poprawnie => czy błądzę

raffe
05-04-2014, 21:33
Dokładnie TAK,
Sorry za zawiłość

raffe
08-04-2014, 12:48
Czyli znajdę coś w Joomla Extension pod hasłem parallax...