PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z panelem administracyjnym - po nieudanej aktualizacji do 3.2.3



gruntek
04-04-2014, 19:01
Witam,

po aktualizacji z 3.0.2 do 3.2.3 strona całkowicie się posypała. Po wieeelu godzinach udało się stronę odzyskać, ale nie wyświetlała się górna belka z opcjami w panelu. Po kolejnych godzinach udało się przywrócić belkę. Ostatecznie informacje o systemie wyświetlają, że zainstalowana jest joomla 3.1.5.

Obecny problem polega na tym, że klikając w dowolny komponent (jak na obrazku 7477) strona wyrzuca komunikat: Fatal error: Call to undefined method JFormFieldComponentlayout::getAttribute() in /joomla3/administrator/components/com_config/view/component/tmpl/default.php on line 60 (jak na obrazku 7478).

Tak samo się dzieje jak jestem w dowolnym miejscu panelu, np. artykułach i klikam opcje (jak na obrazku 7479) i w efekcie uzyskuję błąd (jak na obrazku 7480).


Zwracam się o pomoc, bo już nie wiem jak to ugryźć. Strona jest na hostingu home.pl.

komodore
04-04-2014, 19:59
informacje o systemie wyświetlają, że zainstalowana jest joomla 3.1.5
To znaczy, że z jakiegoś powodu aktualizacja została przerwana.
Spróbuj zainstalować j3.1.5 tak jak się instaluje dodatki.
Jak to nie pomoże, to nadpisz pliki plikami z pełnej paczki instalacyjnej j3.1.5(nie kopiuj folderu installation).

zwiastun
04-04-2014, 20:26
po aktualizacji z 3.0.2 do 3.2.3 strona całkowicie się posypała.
z komunikatu o wydaniu Joomla 3.2.3
Jeśli aktualnie używasz Joomla! 3.2, zalecane jest pilne uaktualnienie do nowszej wersji za pomocą opcji "jednym kliknięciem" dostępnej na zapleczu administracyjnym Joomla! lub za pomocą łatki aktualizującej dostępnej pod adresem http://www.joomla.org/download.html . Jeśli używasz poprzednich wersji z serii 3.x, zalecane jest powstrzymanie się od aktualizacji do chwili wydania kolejnych wersji.
Piszę te komunikaty sobie a muzom, jak widać.

Komu należy pluć w brodę?
Przed aktualizacją - jako odpowiedzialny administrator - wykonałeś kopię witryny. Odtwórz witrynę z kopii i uaktualnij ją do wersji 3.1.6

komodore
04-04-2014, 20:41
Nie wyszła mi kiedyś aktualizacja niestabilnej instalacji do nowszej wersji niż zgłaszana na zapleczu i po zbyt długim grzebaniu zrobiłem próbę z nadpisaniem plików właśnie w wersji, którą zgłaszało zaplecze. Podziałało i później zrobiłem już standardową aktualizację do najnowszej wersji. O ile dobrze pamiętam to wtedy aktualizowałem z 3.0.3 do 3.1.4.
Stąd propozycja nadpisania właśnie w wersji zgłaszanej na zapleczu.

gruntek
04-04-2014, 22:28
Komodore: Niestety bez rezultatu.

Zauważyłem natomiast, że system znajduje problem z bazą danych:


Wersja schematu bazy danych (3.2.3-2014-02-20) nie pasuje do wersji CMS (3.1.5).


Zwiastun: Nikomu nie pluję w brodę, komunikatu nie zauważyłem. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z aktualizacją joomli i nie mam kopi witryny sprzed nieudanej aktualizacji. Na ten moment jest jak jest, staram się to naprawić, ale nie daję rady - więc szukam pomocy tutaj.

komodore
04-04-2014, 22:48
To zrób kopię teraz. Jak da radę to za pomocą akeeba backup, a jak nie to kopia plików i zrzut bazy.
Poszukaj w moich postach. Opisałem niedawno procedurę, która powinna zadziałać. Przeprowadź ją np. w JAMP.
Jak się uda to przenieś na serwer.
Zawsze możesz dać ogłoszenie w dziale zleceń.

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

gruntek
28-04-2014, 17:12
komodore, czy mógłbyś doprecyzować o jaką "procedurę" chodzi? Nie doszukałem się niestety w Twoich postach.

zwiastun
28-04-2014, 17:20
Jutro (?) najprawdopodobniej będzie Joomla 3.3.0 eliminiująca wykryte wcześniej usterki. Może rozwiąże problem

gruntek
28-04-2014, 18:11
Zdecydowanie dobra wiadomość! Dzięki za informację.

jajozglowy
09-05-2014, 19:53
Podłączę się pod temat, bo mój problem jest podobny.
Mam kilka serwisów w wersji 3.2.1 oraz 3.2.2, czy jeśli zaniecham aktualizacji do wersji 3.3 to grożą mi jakieś przykre konsekwencje (włamania hakerskie itp) ?
Pytam, bo nie potrafię zaktualizować Joomla i po zobaczeniu wszystkich możliwych błędów mam już wszystkiego dosyć.
Jeżeli poczekam do zimy na wersję 3.5 to nie spotka mnie w międzyczasie nic złego?
(oczywiście backupy wykonuję na bieżąco).

mjmartino
09-05-2014, 20:00
Aktualizuje się jednym klinikiem cała filozofia o ile serwer hostingowy obsługuje.
Nie aktualizując narażasz się na straty...