PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć "Buforowanie wyjścia" - istalacja J 2.5.19



Konar
05-04-2014, 16:20
Cześć,

przy instalacji J2.5.19 na serwerze zewnętrznym na etapie "testu środowiska i przeglądu ustawień" miałem włączone "wyświetlanie błędów" i "buforowanie wyjścia".

Wszedłem zatem w ustawienia PHP i zmieniłem z ver. 5.2 na ver. 5.5, w wyniku czego "wyświetlanie błędów" jest już wyłączone, ale buforowanie wyjścia nadal włączone.

Sprawdzałem również w zaawansowanych ustawieniach PHP i opcja "output_buffering" jest odznaczona.
Pytanie więc skąd ten problem i jak wyłączyć to buforowanie wyjścia?

Wpisać określoną komendę w pliku htaccess.txt, czy utworzyć plik php.ini i w nim wrzucić wpis: php_value output_buffering Off ??

Będę wdzięczny za pomoc, bo przeorałem już masę wpisów na ten temat w sieci i pozostało mi forum.

M.

zwiastun
05-04-2014, 16:50
A z czym masz problem? Przeszkadza Ci to ustawienie w jakikolwiek sposób?
Poczytaj o wymaganiach instalacyjnych i konfiguracji serwera (http://wiki.joomla.pl/Wymagania_instalacyjne_-_konfiguracja_serwera).
Znajdziesz tam m.in. taki fragment
Buforowanie danych wyjściowych
Opcja output_buffering domyślnie jest w ustawieniach PHP, zgodnie z zaleceniami dla Joomla!, wyłączona. Jej włączenie spowoduje, że żadna informacja z serwera nie zostanie wysłana do przeglądarki do momentu zakończenia skryptu. Zapobiega to np. wysyłaniu nagłówka dokumentu wynikowego, zanim zostaną wysłane ciasteczka [cookies]. Joomla! będzie jednak działać poprawnie zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym buforowaniu danych wyjściowych.

Jeśli Ci bardzo na tym zależy, zwróć się do administratora serwera.

Konar
09-04-2014, 13:26
Cześć, zależało mi na ustawieniach rekomendowanych przy instalacji. Zostawiłem jak jest. Dzięki za info.

mikar1
25-07-2014, 13:55
Witajcie.
Mam ten sam problem z J2.5.20
Normalnie bym sie nie przejmował, ale musze zainstalować akurat tą, jako rekomendowaną do VirtueMarta.
Niemal wszystkie serwery jakie testowałem wyrzucają mi podczas instalacji włączone buforowanie. To samo robi zresztą xampp.
Wpliku php.ini w xampp sprawdziłem, że output_buffering jest na "off" zrestartowałem apatcha, jak było zalecane, ale joomla nadal pokazuje mi buforowanie wyjścia jako włączone.
Szukałem w internecie, jak ten problem rozwiązać, ale wszędzie trafiam na mądre rady w stylu "po co to ruszasz, zostaw to, to jest ci do niczego nie potrzebne" Nie znalazłem ani jednej porady, jak to skutecznie wyłączyć. A jest mi to KONIECZNE.

Psikus polega na tym, że przy włączonym buforowaniu nie można zapisać niektórych zmian przy konfigurowaniu VirtueMartu, a co za tym idzie stworzyć sklepu na takim serwerze i xamppie.

Czy ktoś potrafi powiedzieć, jak zmienić konfigurację tak, by buforowanie zostało "wyłączone". Skoro w php.ini jest "off" a instalator joomla mówi co innego?

Proszę o dobrą i skuteczną radę. Farmazonów i wymądrzań naczytałem się w google na różnych forach już dość.

zwiastun
25-07-2014, 14:41
Proszę o dobrą i skuteczną radę. Farmazonów i wymądrzań naczytałem się w google na różnych forach już dość.
Ja też. Ciągle trzeba reagować na różnego typu farmazony debiutantów. To, że im brakuje wiedzy, zrozumiale, ale że brakuje kultury, nie do usprawiedliwienia.
Twoje farmazony, Kolego, to twierdzenie, że w pliku php.ini buforowanie zostało wyłączone (ustawione na off), a instalator Joomla pokazuje, że jest włączone. Instalator Joomla dobrze odczytuje stan kluczowych ustawień.I jeśli zgłasza, że jest włączone to znaczy że jest włączone.
I to jest jedno.
Drugie: setki razy różne osoby na forum powtarzają: zainwestuj kilkanaście złotych w JAMP-a i nie będziesz musiał rozwiązywać problemów, których rozwiązać nie umiesz.
Trzecie:

Nie znalazłem ani jednej porady, jak to skutecznie wyłączyć
Przykro. Ale skuteczniejszych metod niż ustawienie w pliku php.ini po prostu nie ma. Chyba, że się szuka porad u wypisujących różne farmazony.

mikar1
25-07-2014, 17:16
Ja też. Ciągle trzeba reagować na różnego typu farmazony debiutantów. To, że im brakuje wiedzy, zrozumiale, ale że brakuje kultury, nie do usprawiedliwienia.
Przynajmniej uniknąłem długiej dyskusji, o tym, jak to opcje "włączone", "wyłączone" nie mają znaczenia. Mają.

Twoje farmazony, Kolego, to twierdzenie, że w pliku php.ini buforowanie zostało wyłączone (ustawione na off), a instalator Joomla pokazuje, że jest włączone. Instalator Joomla dobrze odczytuje stan kluczowych ustawień.I jeśli zgłasza, że jest włączone to znaczy że jest włączone.
Doradź mi więc proszę, jeśli zgodnie ze znalezionymi sugestiami odszukałem w php.ini linię: output_buffering i ma ona wartość "off"

output_buffering
; Default Value: Off
; Development Value: 4096
; Production Value: 4096

Co wedle porad oznacza wyłączone buforowanie, a joomla pokazuje mi ją jako włączoną, co jeszcze w tym pliku, lub innym powinienem zmienić? Własnie o ten fragment rozbija się sprawa, bo innej rady nie znalazłem na forach i kiedy ta rada nie działała tłumaczono userom, że ustawienie to nie ma znaczenia i niemożliwe, że nie działa.


setki razy różne osoby na forum powtarzają: zainwestuj kilkanaście złotych w JAMP-a i nie będziesz musiał rozwiązywać problemów, których rozwiązać nie umiesz.

zainwestowanie w Jampa nie jest rozwiązaniem. Owszem, na jampie wszystko będzie działać, ale po przeniesieniu na serwer od nowa się sypie. Po wtóre Jamp słuzy do joomli i nie ma dla mnie sensu używanie oddzielnego narzędzia dla joomli, a oddzielnego dla wordpressa, drupala, czy czegokolwiek innego, tylko dlatego, że raz się trafił taki problem. Szukam rozwiązania, które będzie działało nie tylko na localhoście ale i docelowym serwerze. Jak dotąd jedynym hostingiem na którym nie mam z tą opcją problemu jest NetArt niestety.


Przykro. Ale skuteczniejszych metod niż ustawienie w pliku php.ini po prostu nie ma. Chyba, że się szuka porad u wypisujących różne farmazony.

Szukałem porad i tutaj i na forum joomli międzynarodowym i w paru innych miejscach. Tak jak moi "poprzednicy" nie uzyskałem pomocy. Na forum VirtueMart problem równiez jest znany i jedyną radą, jaką otrzymałem jest "zmień hosting", a jak powiedziałem sprawdziłem sporo polskich hostingów i każdy wyrzuca mi ten błąd. Uprzejmi panowie z AW i OVH rozkładali ręce twierdząc, że wszystko jest w porządku i najpewniej jest to błędny komunikat joomla.

Kończąc.

Czy powinienem zmienić jakiś inny fragment pliku php.ini, lub czy znane jest inne rozwiązanie tego problemu nie tylko dla xampp'a ale serwerów generalnie. Nie wierzę, że jeden NetArt zna jakieś tajemne "czary", że u nich wszystko działa.

zwiastun
25-07-2014, 18:47
output_buffering
; Default Value: Off
; Development Value: 4096
; Production Value: 4096
a gdzie tutaj, Szanowny Dyskutancie, masz wyłączoną opcję output_buffering?


Po wtóre Jamp słuzy do joomli i nie ma dla mnie sensu używanie oddzielnego narzędzia dla joomli, a oddzielnego dla wordpressa, drupala, czy czegokolwiek innego, tylko dlatego, że raz się trafił taki problem.
Kolejne farmazony. Owszem, jest dedykowany dla Joomla, ale obsługuje równie dobrze mnóstwo innych systemów, w tym wymienione przez Ciebie. XAMPP jest m.in. dla takich użytkowników, co rozumieją, iż znak średnika ma konkretne znaczenie


Mam ten sam problem z J2.5.20
Normalnie bym sie nie przejmował, ale musze zainstalować akurat tą, jako rekomendowaną do VirtueMarta.
Znowu farmazon.



Uprzejmi panowie z AW i OVH rozkładali ręce twierdząc, że wszystko jest w porządku i najpewniej jest to błędny komunikat joomla.
Panowie z hostingów też czasem chrzanią farmazony (najprościej zwalić np. na Joomla), co nie znaczy, że nie mieli racji, mówiąc, że u nich jest wszystko w porządku. Standardowo ta opcja na serwerach produkcyjnych bywa wyłączana, dlaczego u nich miałaby być włączona?

Specjalnie dla Ciebie testowałem instalację Joomla i - powtarzam - test stanu kluczowych opcji działa. Nie sprawdzałem, co się pokazuje potem na zapleczu w informacjach o ustawieniach (tam może być błąd).


Nie wierzę, że jeden NetArt zna jakieś tajemne "czary", że u nich wszystko działa.
Nie ma żadnych tajemnych czarów. Opcję outbut buffering wyłącza w php.ini wiersz:
output_buffering = Off

Upss. Moze być "czar" - wlączenie tej opcji za pomocą pliku .htaccess. Ale to nie przy świeżej instalacji Joomla.

mikar1
25-07-2014, 20:06
Nie ma żadnych tajemnych czarów. Opcję outbut buffering wyłącza w php.ini wiersz:
output_buffering = Off

Dziękuję. Zmiana zadziałała.

zwiastun
25-07-2014, 20:09
A przeprosiny za farmazony i wymądrzanie się? :)

mikar1
25-07-2014, 20:12
Za farmazony to może nie, ale za niezachowanie netykiety i stosownego poziomu dyskusji. Przepraszam.
Naprawdę jesteś pierwszą osobą, która powiedziała jak rozwiązać ten problem w pliku.

zwiastun
25-07-2014, 20:27
Gdybyś nie zamieścił fragmentu z pliku php.ini, do głowy by mi nie przyszło, że nie wiesz, jak się włącza/wyłącza opcje w tym pliku, zwłaszcza, że jest to w iluś miejscach napisane (można także podejrzeć inne opcje).

mikar1
25-07-2014, 20:44
Generalnie i całkowicie nie mam nic wspólnego (wykształceniem) z programowaniem. Robieniem stron w różnych systemach po prostu się bawię i jakkolwiek zrobiłem kilka stron dla znajomych, czy rodziny, nigdy kontakt z plikiem php.ini nie był mi potrzebny. Nauczyłem się operacji na plikach css i html (przynajmniej w ograniczonym zakresie) bo to mi się przydawało.
To możliwe, że jest to w kilku miejscach napisane, tyle że kiedy znalazłem w kilku miejscach odpowiedź, że ten fragment ma własnie tak wyglądać jesli jest wyłączony i nikt tego o dziwo nie sprostował, to nie szukałem jak się włącza/wyłącza.