PDA

Zobacz pełną wersję : Podmenu o stylach menu głównego



tomaszek117
07-04-2014, 01:09
Witam.
Joomli uczę się metoda prób i błedów oraz czytając pomoce na forach. Napotkałem problem którego jestem bliski rozwiązania jednak już nie mam do niego sił...
Mianowicie chodzi mi o podmenu które bedzię wyglądało tak samo jak menu główne tylko bedzie w innej Pozycji Modułu.
Wiem, że aby takie coś zrobić musze wpisać odpowiednią klase w "Przyrostek klas CSS modułu".
W moim szablonie pliki odpowiedzialne za menu są w CSS pod ul.at-hmenu. W Przyrostek klas CSS modułu wpisywałem już dosłowie chyba wszystkie kombinacje (.at-hmenu, -hmenu, ul.at-hmenu itd) jednak menu w dalszym ciągu pozostawało tylko listą.

www.lksskoloszow.webiq.pl tutaj testuje strone.

komodore
07-04-2014, 06:52
Joomli uczę się metoda prób i błedów oraz czytając pomoce na forach.
Zapoznaj się również z html i css. Na samych poradach z forów nie zbudujesz podstawowej wiedzy potrzebnej do zrozumienia zasad rządzących budowaniem strony.
Jest wiele dobrych kursów więc na pewno coś znajdziesz dla siebie.


W moim szablonie pliki odpowiedzialne za menu są w CSS pod ul.at-hmenu
Zapewniam Cię, że nie tylko to wpływa na wygląd Twojego menu. Tu ma zastosowanie również dziedziczenie stylów po przodkach. Użyj firebug pod FF lub jego odpowiednika i przyjrzyj się strukturze kodu zwracając uwagę na klasy w obszarze wspólnego przodka dla menu i podmenu.
Jeśli podmenu znajduje się w innej pozycji szablonu, to również styl tej pozycji ma znaczenie.

tomaszek117
07-04-2014, 15:53
Hmm... działania html i css znam raczej w znacznym stopniu, używam też ciągle firebuga...
Czy da sie to zrobić tylko wpisująć odpowiedni "Przyrostek klas CSS modułu"? Czy trzeba zmieniac w stylach?

zwiastun
07-04-2014, 16:13
jeżeli moduł menu jest jedynie w innej pozycji modułów (a pozycja modułów ma taki sam styl ramki), to wystarczy powtórzenie ustawień głównego menu (oczywiście poza poziomami wyświetlanych pozycji).
Tyle tylko, że Ty masz menu poziome, a przypuszczam, że w innej pozycji chcesz pionowe. To, czy da się je skonfigurować jako pionowe, zależy od tego, co jest w kodzie menu, jak wymyślił projektant. Przyrostek klas CSS załatwi sprawę tylko wtedy, gdy projektant takie rozwiązanie wdrożył. Jeśłi nie, trzeba po prostu stylizować całe menu samemu.

tomaszek117
07-04-2014, 16:30
No własnie chodzi mi aby było ono poziome tak jak główne tylko wyświetlało sie pietro niżej w pozycji modułu banner1, chodzi o zakladke "liga okregowa"

zwiastun
07-04-2014, 16:41
A to jest menu rozwijane?

tomaszek117
07-04-2014, 16:46
Tak, typ menu ma Rozwijany. Chciałem zmienic na mainmenu ale moze byc takie tylko jedno ;)

zwiastun
07-04-2014, 17:36
Jeśli to jest menu rozwijane, to należy w Projektancie pozycji menu stworzyć menu wielopoziomowe, a nie kombinować z tworzeniem kolejnych modułów.

tomaszek117
07-04-2014, 17:41
Wiem że tak też można... tylko mi chodzi o to żeby menu nie rozwineło się po najechaniu na nie tylko dopiero po kliknięciu na pozycje macierzystą utworzyło się podmenu w innej pozycji modułów.

Ok doszedłem już do tego o co Ci chodziło :) jednak wyglad tego menu w dalszym ciagu jest zwyklym tekstem :/

komodore
07-04-2014, 19:44
działania html i css znam raczej w znacznym stopniu, używam też ciągle firebuga
To w czym problem?

Już samo nadanie przyrostka klasy menu " at-hmenu" dla podmenu nadaje styl, który trzeba dopracować rozwijając o klasę "podmenu". Ale to pewnie sprawdziłeś w firebugu :podstep:

A dla mniej wtajemniczonych nadać przyrostek klasy menu " at-menu podmenu" dla podmenu i dopisać w css klasę podmenu.

tomaszek117
07-04-2014, 23:23
Doszedłem końca...
W pliku folderze skórki odpowiedzialnym za wyświetlanie menu w pliku default.php dla menu głównego class był at-hmenu natomiast dla kazdego nasptenego menu juz class="menu". Po zmianie class nastepnych menu na at-hmenu zaczęło wyświetlać poprawnie. Nie dało się tego zmienić po prostu wpisująć w "Przyrostek klas CSS modułu" jakikolwiek przyrostek :)