PDA

Zobacz pełną wersję : DJ Classifieds - Lokalizacja



Albert Hoffmann
07-04-2014, 21:19
Witam!
Mam pytanie co do rozszerzenia DJ Classifieds. W wyszukiwarce jest opcja na szukanie za pomocą miejsc, Wybieram przykładowo kraj/województwo/miasto. Fajna rzecz która usprawnia działanie każdego serwisu ogłoszeniowego. Tyle, że mi się odechciewa wpisywanie każdej lokalizacjo z osobna. Jest może jakaś opcja by wrzucić już gotowe lokalizacje? Teraz zależy mi na podziale administracyjnym Holandii z uwzględnieniem rejonów i miejscowości. Gdy skończę ten projekt to będę potrzebował lokalizacji z całej europy i nie wyobrażam sobie dodawać każdej pozycji z osobna. Na pewno jest jakiś inny prostszy sposób dodania pozycji w lokalizacji ogłoszeń.
Joomla eksperci! Pomóżcie!

Gall Anonim
07-04-2014, 21:28
Wystarczy że znajdziesz plik z takim podziałem w text i przerzucisz go do BD => trzeba odpowiednio przygotować => zrobiłem to bodajże w exelu i dałem xml lub csv jako plik wynikowy
Czas wprowadzenia do bazy 2500 lokalizacji około 15 minut dłubaniny

Albert Hoffmann
08-04-2014, 08:13
TEXT jest odpowiedzialny za dodatkowe moduły wyszukiwania. Znalazłem w BD djcf_regions (https://cp.hostnet.nl/phpmyadmin/1754/sql.php?server=448&db=db73039_ziomek&table=t80tb_djcf_regions&pos=0&token=9ec308a274d5fb86adfe7e313bf5a37f) , plik w którym znajduje się mój problem. Zastosowałem się do prostych wskazówek i wyskoczył mi błąd typu: Niewłaściwa suma kolumn w CSV w linii 1.
Nie mam pojęcia co robię źle... Może ktoś ma gotowy plik regions.csv i byłby skłonny się ze mną podzielić?

Gall Anonim
08-04-2014, 09:08
Robiłem to w sierpniu zeszłego roku i już mi "diabeł ogonem ten plik przykrył" ale zrób odwrotnie => wprowadź ze dwie lokalizacje i wyekportuj do CSV a potem porównaj.

Albert Hoffmann
08-04-2014, 10:25
Poddaje się... Zajmę się na razie innymi detalami mojej strony, a w międzyczasie ktoś się może zlituje i pośle mi gotowca. @Gall dziękuję bardzo za pomoc. Twój post okazał się pomocny w budowaniu mojego Katalogu Firm. Powinno się udać ;)

grezliq
08-04-2014, 13:57
Panowie mam ten sam problem. Chciałbym wrzucić tam dane z GUS. GUS udostępnia cała bazę: województwo - miasto - dzielnica - ulica. Tylko jak to wrzucić do bazy?

Gall Anonim
08-04-2014, 15:55
Stworzyć podstawy struktury, wpisać podstawowe rekordy po powiedzmy dwa, wyeksportować z bazy do exela (zależy od wersji) - pezekleić z pliku GUS'u zachowując strukturę oryginału - zaimportować do bazy.
all
Właśnie z plików GUS'owskich robiłem tą wrzutkę o której pisałem => województwa => miasta
All

Albert Hoffmann
11-04-2014, 10:38
Pora odświeżyć mój temat. Ściągnąłem nawet osclass, gdzie moduł mapy i regionów jest w podstawowych szablonach. Bawię się w tej bazie danych i nie ma efektów...

Może ktoś z forumowiczów podzieliłby się gotowym plikiem regions.csv ze swojej strony. Zależy mi na podziale Holandii, ale jakby ktoś miał całą Europe to też tym nie pogardzę.

Albert Hoffmann
05-05-2014, 11:42
Mój problem jest w dalszym ciągu nierozwiązany. Już nawet wpisałem ręcznie prawie 2 tysiące pozycji, mam już dosyć, więc chcę iść na skróty. Pobrałem z bazy plik z danymi. Otwieram to w exelu dodaje pozycje, odpowiednio numeruję i wrzucam. Za każdym razem wyskakuje mi komunikat:

Niewłaściwa suma kolumn w CSV w linii 1.

Więc może ktoś mi powie co robię źle ;)
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.