PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja zawartości <head>



MatiPL321
07-04-2014, 21:37
Witam!
Dla niektórych ten temat może się wydać banalny, lecz ja zmagam się z tym już od dwóch dni: mianowicie, chodzi o zmianę zawartości <head>. Konkretnie: jeżeli chcę coś zmienić, najpierw testuję to za pomocą modyfikacji tego poprzez "zbadaj element", lecz oczywiście to się nigdzie nie zapisuje. Chciałbym móc coś zmienić bezpośrednio w jakimś pliku w Joomla! aby to zostało. Przeszukałem chyba wszystkie pliki .php i .html oraz .htm no i nic nie znalazłem...
Dodam, że wersja Joomla! to 3.2.3. Liczę na pomoc :)

trzepiz
07-04-2014, 21:40
Modyfikacji dla <head> dokonuje się w szablonie, którego używasz.
Stąd moje pytanie: Jakiego szablonu używasz ?? to może powiemy, gdzie szukać plików odpowiedzialnych za <head>

MatiPL321
07-04-2014, 21:42
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Używam w sumie podstawowego, szablonu Protostar.

trzepiz
07-04-2014, 21:55
i nie znalazłeś pliku templates\protostar\index.php ?

w pliku tym (okolice linii 84) zaczyna się sekcja <head>.

Jeśli zaczynasz przygodę z Joomla! - podejrzewam, że pomocna będzie także garść ciekawych informacji, którą znajdziesz na http://wiki.joomla.pl/

MatiPL321
07-04-2014, 22:02
Dziękuję bardzo!
Nie zaczynam przygody z Joomla!, jestem już z nią od jakiegoś czasu. Jednak jestem samoukiem i uczę się na własnych błędach. I właśnie tu popełniłem ten błąd, że porównywałem to, co było w plikach z tym, co było na "pokaż źródło" i tak dalej. No i to mi nigdzie się nie chciało znaleźć, nawet fragmenty.

Teraz wszystko już działa. Co najśmieszniejsze, byłem w tym pliku kilka, jak nie kilkanaście razy i ciągle twierdziłem, że to nie to.
Do zamknięcia.