PDA

Zobacz pełną wersję : Wypełnienie rubryk o bazie danych w drugim etapie instalacji Joomli.



Sefrenity
10-04-2014, 18:10
Witam.
Nigdzie nie potrafię odnaleźć rozwiązania na zawarty problem, więc jestem pewna, że szybciej sobie z nim poradzę tutaj. :)









Witam. Na samym początku mojej przygody z instalacją Joomli założyłam domenę i bazę danych na keed.pl. System zarządzania treścią załadowałam już na serwer FTP, potem przechodzę do instalatora internetowego Joomla. Konfiguracja witryny została przeze mnie bezproblemowo wypełniona, ale największy problem jednak stanowi wypełnienie rubryk o bazie danych z błędami:

7494

Nie potrafię w sposób prawidłowy uzupełnić wszystkich rubryk: nazwa baza danych i przedrostek dla bazy danych. Oczywiście nazwę serwera bazy danych, nazwę użytkownika i hasło wygenerowała baza na keed.pl:

7495

Zawartość pliku configuration.php-dist:

/* Database Settings */
public $dbtype = 'mysql'; // Normally mysql
public $host = 'localhost'; // This is normally set to localhost
public $user = ''; // DB username
public $password = ''; // DB password
public $db = ''; // DB database name
public $dbprefix = 'jos_'; // Do not change unless you need to!

P.S - Proszę o udzielenie pomocy w prawidłowym uzupełnieniu rubryk. Dodam jeszcze, że zainstalowałam Joomlę 3.2.3.

:blink:

zwiastun
10-04-2014, 18:23
Nigdzie nie potrafię odnaleźć rozwiązania na zawarty problem
Napisz proszę, jakiej informacji brakuje Ci w tym opisie. Albo napisz, co jest niezrozumiale.
http://wiki.joomla.pl/J3.2:Instalacja_Joomla!#tab=Konfiguracja_bazy_dany ch

Potem przyjrzyj się, co wpisałaś w polu nazwa serwera bazy danych.

Sefrenity
10-04-2014, 19:03
Zmieniłam nazwę serwera bazy danych na localhost, teraz wymagana jest ode mnie nazwa bazy danych, której nie potrafię określić:

http://oi58.tinypic.com/13zcv3t.jpg

Sefrenity
10-04-2014, 19:42
Przepraszam za pisanie postu pod postem, ale już sama doszłam metodą prób i błędów do połączenia się z bazą danych, :) Dziękuję administracji za pomoc. :)