PDA

Zobacz pełną wersję : Złe (takie same) linki w kopii witryny



Anita
11-04-2014, 17:49
Witam serdecznie. Mam wielki problem z kopią strony wykonanej w Joomla. Otóż wgrałam ją na inną domenę i wszystko było by w porządku, gdyby nie fakt, że wszystkie linki wewnętrzne są takie same :obojetny:.
Bardzo proszę o pomoc. Co mam zrobić, by pojawiły się takie same jak w nazwie nowej domeny? Pozdrawiam, Anita

hidden
11-04-2014, 18:03
Nie wiem, czy dokładnie rozumiem Twój problem, ale po przeniesieniu strony pod inną domenę warto pamiętać o zmianie wartości 'live_site' w configuration.php. Należy tam wpisać aktualną domenę.

Gall Anonim
11-04-2014, 18:09
Niestety chyba będziesz musiała je przeklepać z palca lub zrobić podmiankę w BD - zasadniczo szybciej ale wymaga pewnych umiejętności ponieważ rozumiem że linki wewnętrzne posiadają jako część początkową starą domenę. Niestety na poprzedniej domenie ktoś ustawił używanie linków statycznych nie dynamicznych - tutaj żródło twojego problemu

Anita
11-04-2014, 18:18
Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. Zmieniłam już live_site, lecz nie dało to żadnego rezultatu :placz: @Gall Anomim - przepraszam, ale nie wiem co to znaczy zrobić podmiankę w BD :)
Pozmieniałabym wszystkie linki, link po linku, tylko nie wiem jak? I, mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam, gdyby witryna nie miała w opcjach "prostych linków" wszystko byłoby w porządku, tak?
Dziękuję wa za cierpliwość, bo moja jest na wyczerpaniu :placz:

Gall Anonim
11-04-2014, 18:35
@Anita błagam nie kokietuj opcją 'nieogarniętej blondyneczki' bo emerytowi serce wysiądzie.
ale do rzeczy:
1. Tak - prawidłowo zrozumiałaś co do ustawień
2. Co do bazy danych - można zrobić tak że:
- robisz kopię BD (może również całości na wszelki wypadek poprzez akeeba)
- potem eksportujesz na zewnątrz do pliku tabele content - po czym edytujesz ją jakimś sensownym edytorem plików i znajdujesz http://nazwa_witryny.pl - czy też jak to tam wygląda i dajesz opcję zamień wszystkie na index.php - w ten sposób podmieniasz wszystkie początki linków ze starej witryny na element dynamiczny - po czym importujesz tabele do BD na swoje miejsce - jak jest sporo artykułów i fotek tak będzie po prostu szybciej - jak jest dziesięć nawet nie próbuj tylko przeklikaj i zmień w każdym "z palca".
Pzdr

Anita
11-04-2014, 18:50
@Gall Anomim, uwierz mi, naprawdę nikogo nie kokietuję :wstyd: Temat po prostu mnie przerósł. I jestem bardzo wdzięczna za pomoc i porady. Mam nadzieję, że już będzie wszystko ok. Jeszcze raz wielkie dzięki :D