PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5, ACL i upload plików dla innej grupy userów niż Autorzy



modzel
14-04-2014, 09:58
Witam.
Ponieważ witryna nieco się rozrosła, pojawiło się wiele kategorii i wielu redaktorów, staram się utrzymać jako taki porządek. W związku z tym nadeszła pora na ACL. Utworzyłem grupy użytkowników, przypisałem im kategorie artykułów i uprawnienia i niby wszystko fajnie działa.. no właśnie. Niby wszystko. Problem jest taki: dość często do artykułów wstawiane są jakieś grafiki. Bez problemu można wstawić grafikę która już jest na serwerze, ale jest problem z uploadem grafiki na serwer. Uprawnienia poziomu "Author" pozwalają na upload grafiki. Niestety pozwalają też na edycję każdego artykułu na stronie, a tego chcę uniknąć. Grupy, które stworzyłem w swoim ACL pozwalają na edycję tylko artykułów z konkretnych kategorii, ale nie pozwalają na upload plików na serwer. Próbowałem na różne sposoby, wolałbym żeby user będący w grupie np. "nowości" nie był też w grupie "Authors" (żeby uniknąć możliwości edycji wpisów z innych kategorii).
W tej chwili moje drzewo uprawnień wygląda mniej więcej tak:
Public
|-ACL
|-|-nowości
|-|-kontakt
(...)
|-Registered
|-|-Author
(...)


Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo i rozumiecie o co mi chodzi :-) proszę o jakąś podpowiedź jak to ustawić żeby było dobrze. A może jest jeszcze gdzieś jakaś opcja odpowiedzialna za pozwolenia do uploadu plików dla konkretnych grup userów? Będę wdzięczny za pomoc.

mac
14-04-2014, 10:44
W jce mozesz przypisac do usera jego katalog do uploadu zdjec, lub do grupy, mozesz tez zrobic profile w jce przypisane konkretnym grupom, userom itp,

Pisze z komórki, powoolii...

modzel
14-04-2014, 10:52
Dzięki za podpowiedź. Na pewno sprawdzę czy to rozwiąże problem :-)

modzel
15-04-2014, 12:56
Sprawa rozwiązana. Źle zbudowałem drzewko kategorii.
Było tak:
Public
|-ACL
|-|-nowości
|-|-kontakt
(...)
|-Registered
|-|-Author
(...)

A powinno być tak:

Public
|-Registered
|-|-Author
|-|-|-ACL
|-|-|-|-nowości
|-|-|-|-kontakt
(...)

Czyli grupa ACL powinna dziedziczyć po Author. Niby oczywiste ale jednak nie tak odrazu.

A co do JCE- niebawem stanie się domyślnym edytorem dla redaktorów :-)