PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie joomli z podkatalogu ?



cmdmaniek
14-04-2014, 13:53
Witam :)

Mam taki problem, na serwerze mam folder "jooma" i w nim cala stronke na joomli, teraz jak zrobić, żeby wchodać pod moja domene "www.mojadomena.pl" przekierowało mnie automatycznie do folderu z joomla "joomla", wiem ze trzeba jakiś plik w php napisac, ale jaka powina byc jego zawartość ?

Wiem że najlepiej wrzucić cala joonmle na serwer, ale akurat to nie ja robie, pytam sie w imieniu kogos innego, z góry dzieki ;)

zwiastun
14-04-2014, 14:44
wiem ze trzeba jakiś plik w php napisac, ale jaka powina byc jego zawartość ?
Bardzom ciekaw, skąd Ty to wiesz, bo przyznam, że ja nie wiem.

1. strona powinna być w katalogu, na który wskazuje domena.
Można wprawdzie w tym katalogu wrzucić plik HTML, który przekieruje do podkatalogu, tylko po co? To ma sens, gdy np. strona jest umieszczana na innym serwerze i w innej domenie niż była dotychczas.

Wiem że najlepiej wrzucić cala joonmle na serwer, ale akurat to nie ja robie, pytam sie w imieniu kogos innego,
2. A jeśli nie wrzucisz "cała joonmle" na serwer, to będzie działać? I co to ma do rzeczy, ze nie Ty robisz, tylko pytasz w czyimś imieniu?
Swoją drogą, móglbyś się do tej pory nauczyć, że to jest Joomla! a nie żadna "joonmle"

zeki
15-04-2014, 16:38
Jeśli nie robisz tej strony na darmowym serwerze z darmową subdomeną to rada jak wyżej u zwiastuna. Nie przekierowujesz plikami bez sensu tylko ustawiasz w panelu żeby domena wskazywała na /joomla czy jak tam masz.

Jak jesteś na darmowym to przenieś pliki do głównego katalogu i rozwiążesz problem.