PDA

Zobacz pełną wersję : wyłączenie komponentu użytkownik



seidman
15-04-2014, 09:16
Cześć,
wyłączyłem komponent o nazwie użytkownik (albo użytkownicy) i teraz nie mogę zalogować się do zaplecza.
Mam joomle zainstalowaną na 1and1.
Znalazłem instrukcję, wg której należy przez np. phpMyadmina włączyć ten moduł, lecz gdy wchodzę w panelu klienta w bazy danych to nie mam żadnej istniejącej.

Będę wdzięczny za porady.

Gall Anonim
15-04-2014, 09:56
@seidman - przepraszam - a administrator to kto - jak nie użytkownik :-)
No kurcze mistrzostwo świata :up:
A o to gdzie i jak faktycznie zalogować się do BD na 1and1 to do obsługi klienta => no chyba że masz BD widmo :D
A i jeszcze jedno:
Zastanów się nad tym:

wyłączyłem komponent o nazwie użytkownik
a

wg której należy przez np. phpMyadmina włączyć ten moduł
Pzdr

seidman
15-04-2014, 16:30
Dzięki za odpowiedź.

Teraz zdaję sobie sprawę, że to było głupie, dopiero się uczę, myślałem, że jest to związane z logowaniem na witrynie a nie w panelu administratora, mój błąd.

Problem w tym, że wszedłem zgodnie z instrukcją 1and1 do baz danych i nie mam żadnej utworzonej a konsultant powiedział mi, że "joomla sama w sobie ma bazę danych i należy logować się do panelu (czego zrobić nie mogę).

Jest jakaś możliwość naprawy tego przez FTP?

Gall Anonim
15-04-2014, 17:22
joomla sama w sobie ma bazę danych i należy logować się do panelu
Albo jest to najnowsza wersja Joomla - i do tego TOP SECRECT (bo jakoś nie kojarzę)
Albo jest to "Joomla special for 1and1"
Albo konsultant powinien podać się konsultacji (w zakresie Joomla - naturalnie)
Jak masz dostęp do ftp wyciągnij plik configuration.php - tam będziesz miał dane BD
Jak poklikasz w google to zapewne również znajdziesz informacje jak na 1and1 zalogować się do BD (na konsultanta już raczej bym nie liczył)
resztę pewnie już wiesz i sobie dasz radę.
Pzdr