PDA

Zobacz pełną wersję : Forum kunena - przeniesienie na nowszą wersję joomli



grafastudio
15-04-2014, 21:06
Witam. Chciałbym przenieść forum Kunena z joomli 1.5 do 3.2. Próbowałem już za pomocą jupgrade i spupgrade ale niestety pomijają one forum. Szukałem inne pluginy ale z tego, co widzę to być może są takie, które wspierają kunene ale płatne. Czy jest może jakiś sprawdzony plugin który dałby radę przenieść forum bądź jakaś instrukcja jak to zrobić za pomocą importu i exportu bazy danych. Znalazłem takową instrukcje ale dotyczyła ona joomli 2.5 i niestety na 3.2 nie zadziałało. Z góry dziękuję za cenne wskazówki.

Gall Anonim
15-04-2014, 21:14
Przeciągnąłbym najpierw do J 2.5.x na max'a a potem można przenieść tabele
all

grafastudio
15-04-2014, 21:31
Ale jakimś pluginem?

Gall Anonim
15-04-2014, 21:37
z 1.5. do 2.5 albo idzie przez JU albo też robiłem to w ten sposób że instalowałem najwyższą wersję dla 1.5 a potem tą samą na 2.5 (była to wersja pasująca na 100% do obu) a potem na 100% ręcznie ale na zasadzie wersji
all

Tor_
15-04-2014, 22:29
Osobiście nie słyszałem o dodatku który z automatu przeskoczy z wersji pod Joomla 1.5 na Joomla 3.2. Różnica między Kunena z joomli 1.5 a tym co chodzi pod 3.2 jest "przepastna". Trzeba działać etapami .A i tak jest to skomplikowany manewr jeżeli chcesz zachować wszystkie dane , napomknę chociażby o prawach poszczególnych użytkowników tworzących posty na forum .ID użytkowników muszą być poprawne , identyfikatory wiadomości , kategorii.i masa innych rzeczy .Trzeba dodać tabele .Być może na forum Kunena ktoś udzieli więcej informacji , ale z tego co się orientuję to producent nie prowadzi suportu dla K 1.5.x

trzepiz
15-04-2014, 22:40
O ile się nie pomyliłem ... to dla kunena forum jest plugin dla jUpgrade:
http://matware.com.ar/documentation/jupgradepro/migrating-third-party-extensions.html

grafastudio
17-04-2014, 23:24
Sprawa rozwiązana dzięki wskazówkom Gall'a Anonim'a. Temat do zamknięcia.