PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent do wyświetlania, filtrowania, sortowania danymi z bazy danych



damianprz
17-04-2014, 07:46
Witam
Szukam darmowych narzędzi do Joomla (raczej nowsze wersje), który pomógłby na stronie wyświetlać dane w tabeli, tak aby można było je wyświetlać na różne sposoby, sortować, filtrować itd.

Powiedzmy, że miałoby to wyglądać tak.
Podstawowym rekordem miałaby być "transmisja wydarzenia sportowego w TV"
Atrybuty: data, godzina, telewizja, dyscyplina sportu, liga/zawody, kolejka/runda, wydarzenie/mecz itp.
Dodatkowo w bazie kanały telewizyjne, których atrybuty to np czy kanał kodowany, jaka platforma cyfrowa, czy HD itp

I np wprowadzam dane do bazy danych i ktoś wchodzi na stronę, wyświetla np. całą tabele z bazy ale może przefiltrować, żeby pokazało np. wszystkie transmisje niekodowane, albo transmisje na nC+, albo wszystkie transmisje tennisa, albo np wszystkie transmisje piłki nożnej i do tego ligi hiszpańskiej itd. itd.

Tor_
17-04-2014, 08:38
A gdzie szukałeś ? i co znalazłeś we własnym zakresie byłeś tutaj (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/tables-a-lists)

damianprz
17-04-2014, 09:22
Szukałem na polskich forach i stronach z komponentami.
Z tej strony, którą podałeś to może Szaki Table spełniłoby moje wymagania, ale dawno nie działałem na Joomli i ogólnie PHP i trochę się mieszam w temacie.
Czy to są programy do edycji i wyświetlania zwykłych tabel wpisywanych ręcznie czy wyświetlania i edycji rekordów w bazie danych SQL?

Komponentów jest masa. Liczyłem na jakąś podpowiedź. Napisałem jakie mam wymagania, chyba raczej nie za duże.
Szkoda czasu, zeby instalować i sprawdzać po kolei te komponenty.

mac
17-04-2014, 10:30
Czekaj, to tobie szkoda czasu a my go mamy poświęcać dla ciebie?
Ok, wezme urlop w pracy i specjalnie dla Ciebie posprawdzam te komponenty,
zadam Ci parę pytań bo ja dokładnie nie wiem czego potrzebujesz,
mam nadzieje ze sie nie przemeczysz odpowiadajac na nie
i najpozniej jutro powiem ci co masz zainstalowac.
Hmmm....

damianprz
17-04-2014, 10:37
Co się dzieje na tych forach teraz? O nic nie można zapytać. Tylko pretensje, żeby samemu sobie poszukać. To po co to forum? Może trzeba je zamknąć.
Jak dla mnie to wygląda tak, że ja nie jestem w temacie a są osoby, które miały do czynienia z masą modułów i komponentów.
Ja pytam, mówię czego potrzebuje, ktoś kto coś wie to podpowiada, żebym spróbował taki czy inny komponent.
Czy ja kogoś proszę, żeby dla mnie coś szukał, robił, instalował? Miałem nadzieję, że jest ktoś w temacie na tyle, że rzuci nazwę komponentu i koniec tematu.
Większość ciekawych rzeczy jest na stronach angielskojęzycznych, więc ciężko dokładnie zrozumieć co dokładnie oferuje dany komponent.

Tor_
17-04-2014, 10:38
Forum to nie płatny support.Trudno oczekiwać aby ktoś sprawdzał za Ciebie .I podał Ci gotowe rozwiązanie .Trochę SKUTECZNEJ własnej inicjatywy nie zaszkodzi .Być może List manager (http://extensions.joomla.org/extensions/directory-a-documentation/directory/17593) poradzi sobie przy odpowiedniej konfiguracji w połączeniu z Table M (http://www.moonsoft.es/en/tablemanager-en) .Płatny

mac
17-04-2014, 11:12
Komponentów jest masa. Liczyłem na jakąś podpowiedź. Napisałem jakie mam wymagania, chyba raczej nie za duże.
Szkoda czasu, zeby instalować i sprawdzać po kolei te komponenty.
Słuchaj, nic się nie dzieje, pytać można, my pomagamy, ale jak ktoś jest w ciężkiej d. a nie ze mu się samemu nie chce poszukać. Niedawno jeden z pytających po 3 godzinach od pytania wpisał na forum "czemu jeszcze nie ma odpowiedzi". Piszesz ze masz nieduże wymagania, dostałeś link do listy rozszerzeń, wystarczy trochę poczytać, nie trzeba ich wszystkich instalować, jeżeli "masz wymagania, chyba raczej nie za duże" to coś znajdziesz. My uwielbiamy stwierdzenia "Szkoda czasu".


Co się dzieje na tych forach teraz? O nic nie można zapytać. Tylko pretensje, żeby samemu sobie poszukać. To po co to forum? Może trzeba je zamknąć. Pytac mozna o wszystko, zwykle dostaje sie odpowiedz, tak jak ty dostałeś listę komponentów. Schody się zaczynają jak piszesz ze przytoczę drugi raz "Szkoda czasu".


Jak dla mnie to wygląda tak, że ja nie jestem w temacie a są osoby, które miały do czynienia z masą modułów i komponentów.
Ja pytam, mówię czego potrzebuje, ktoś kto coś wie to podpowiada, żebym spróbował taki czy inny komponent. Dostałeś listę :)


Większość ciekawych rzeczy jest na stronach angielskojęzycznych, więc ciężko dokładnie zrozumieć co dokładnie oferuje dany komponent. No to ciekawe ze pracujesz na systemie do którego wiekszosc dodatków jest w jezyku angielskim bez znajomości tego języka. I jeszcze chcesz specjalistyczne dodatki.

damianprz
17-04-2014, 11:26
Szkoda czasu jeśli ja mam ściągać instalować np. 5 czy 10 komponentów i ma się okazać że np 80% z nich to zupełnie nie o to co chodziło. Cały dzień zabawy, zaśmiecanie kompa, Joomli, przeinstalowywanie Joomli itd. A można napisać: spróbuj to lub to.
Ale ok. Ja nie twierdzę, ze mi się coś należy. Napisałem i liczyłem na czyjąś dobrą wolę w postaci wskazówki.
Tor pisze o List Manager, z tym że jest to aplikacja płatna. Ja chciałbym się bardziej pobawić narazie, coś stworzyć, a nie budować komercyjną stronę w celach zarobkowych.
Liczyłem na jakiś prosty darmowy komponent, który może zarządzać prostą bazą daną danych: edycja, wyświetlanie.
Jeśli chodzi o język to angielski raczej znam, z tym że nie tak bardzo techniczny-programistyczny i nie wszystko rozumiem.

mac
17-04-2014, 11:51
Właśnie się wczytałem w twój opis, ty generalnie masz bardzo duże wymagania co do specyfikacji tego modułu i sadzę ze żaden darmowy tego nie ogarnie. Płatny tak.
Możesz spróbować http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/forms/1659

Karol99
17-04-2014, 13:12
Dałoby się zrobić taką bazę w oparciu o SobiPro.