PDA

Zobacz pełną wersję : joomla na raspbbery pi



rysic
18-04-2014, 00:07
Zainstalowałem Raspbiana na Raspberry Pi i uruchomiłem serwer WWW na Nginx-ie. Zastosowałem w zasadzie wszystkie znalezione optymalizacje, które mogły przyspieszyć sam serwer - php-fpm, php acp i inne triki, które znalazłem w necie. Niestety strona nadal się ładuje 8-20s! Poprzednio stronka chodziła na laptopie na tym samym łączu. Nic nie zamulało.
Obok strony na Joomla jest też forum, które chodzi dość szybko:
Joomla - openit.net.pl
SVN - zakatekpiekna.com.pl

Uruchomiłem w Joomli debugowanie oraz dodałem do index.php prosty kod, który na samym dole wyświetla jak długo ładowała się strona.

Ma ktoś pomysł czy jakoś da się zoptymalizować działanie Joomli tak aby ładowała się w rozsądnym czasie? Wiem, że Raspbery Pi to nie demon prędkości, ale jak widać, normalna instalacja to około 2/3s ładowania a nie 20 :blink:
https://www.youtube.com/watch?v=u2MFQCoexD0

noras
18-04-2014, 00:25
Hmm nie jestem pewny, ale zrób taki test. W szablonie za-komentuj wszystkie wrzucane JS do sekcji head i body. Zobacz czy to pomoże.

Być może któryś z JSów bardzo długo się wczytuje, poza tym masz jakieś dwa błędy dla JSów.

Edit:
Musi to być wina kawałka kodu w J! bo pojedyncze pliki CSS, grafika i JS wczytują się bardzo szybko.

rysic
18-04-2014, 01:23
JS - Java Scriptów? Nie jestem zbyt obcykany, sorry za głupie pytanie :hmm:

noras
18-04-2014, 07:04
Tak, Java Script, Usuń za-komentuj, sprawdź czy strona działa szybciej.

mjmartino
18-04-2014, 09:13
A jaki nośnik danych masz w swoim PI ?