PDA

Zobacz pełną wersję : xampp i problem z instalacja



ifg
18-04-2014, 08:56
Dzień dobry :-)

próbuję zainstalować joomle na xampp i instalacja wiesza się przy tworzeniu tabel bazy danych. Widze je w php my admin, ale zakończyć instalacji nie da rady. Poprzeglądałem tematów trochę tematów ale rozwiązania działające u innych u mnie nie dają rady.
joomla 3.2.3
xampp 1.8.3.3
windows 7

wyłączyłem antywirusy, programy do monitorowania sieci i wydaje mi się wszystko co mogłoby mieć jakiś wpływ.
Instalacje przeprowadzałem dokładnie tak w oficjalnym poradniku, a później jak na filmikach.

co jeszcze mogę posprawdzać?
z góry dzięki

noras
18-04-2014, 09:23
Co masz na myśli pod słowem 'wiesza' ? Prawa do zapisu configuration.php masz ustawione? A co się dzieje jak spróbujesz zainstalować raz jeszcze J! na tej samej bazie i tabelach?

ifg
18-04-2014, 09:38
Pasek postępu instalacji zatrzymuje się przed połową i nic się nie dzieje. Jeżeli próbuję instalować raz jeszcze, jest dokładnie to samo. W bazie danych uprawnienia mam pełne, a co z configuration.php? Z tego co widzę powinien być w katalogu C:\xampp\htdocs\"moj_folder" - nie ma go tam, co z tym zrobić?

noras
18-04-2014, 09:57
Dziwna sprawa, miałem nadzieję że jest problem z utworzeniem pliku configuration.php, jednak to nie to. A przy próbie instalacji J! na tych samych tabelach (z tym samym prefixem) dostajesz jakiś komunikat o błędzie czy próbuje instalować na siłę i się zatrzymuje?

tomaszek83
18-04-2014, 10:01
Może lepiej zamiast XAMPP-a użyć innego środowiska testowego?

ifg
18-04-2014, 10:15
niestety, brak jakichkolwiek komunikatów, pasek po prostu sobie "zawisa", wisi tak godzinę i wtedy wyłączam

- - - Updated - - -


Może lepiej zamiast XAMPP-a użyć innego środowiska testowego?
W tej chwili nie bardzo mam jak, właśnie tu problem, do końca świąt jestem na aero2 i nie dam rady nic nowego ściągnąć. Widziałem że wielu z Was polecało JAMP'a ale plik testowy ma 124MB i nie ma szans bym go zdarł.

noras
18-04-2014, 10:15
Tomaszek83 dobrze radzi spróbuj zainstalować inne środowisko, osobiście spróbował bym zainstalować np J! 2.5, i sprawdził jeszcze jaką masz wersję php po zainstalowaniu xamppa, może zmienić na wyższą/niższą?

Krasnal Serv waży 25mb, jednak nie wiem czy nie trzeba go mocno przekonfigurować żeby J! działała poprawnie. Jamp byłby najlepszym rozwiązaniem :)

tomaszek83
18-04-2014, 10:48
Krasnal Serv waży 25mb

boszeeeee nieeeee.....

Najbardziej słusznym rozwiązaniem serwera lokalnego po Joomla jest JAMP (http://jamp.joomla.pl).

ifg
18-04-2014, 11:08
no nic popróbuję zedrzeć JAMP'a, może gdzieś w ratach znajdę :-)

tomaszek83
18-04-2014, 11:16
@ifg no proszę, 15zł??? Nie zabijaj mnie śmiechem.

ifg
18-04-2014, 11:59
hehe, w ratach w sensie ze plik podzielony :-) bo 124 mb w jednej sesji aero2 nie pociągnę :-)
edit: i nie umieraj :-)

ifg
18-04-2014, 23:17
udało mi się zedrzeć tego JAMPA, niestety znowu problem, daję nowy projekt, wybieram instancje joomla 3.2.3 i po jakimś czasie wyskakuje mi błąd. 2.5.19 chyba mi wisi mam Rozpakowuje pobrane archiwum. Proszę czekać... i tak czekam już ładną chwilę ;-)

noras
19-04-2014, 11:30
A na pewno masz uruchomione wszystkie usługi z XAMPPA/JAMPA? Jaki błąd wyskakuje przy JAMPIE? A przy instalacji J! masz wszystkie wymagane ustawienia serwera na zielono?

Dlaczego masz komunikat o rozpakowywaniu archiwum, przecież powinieneś wrzucić rozpakowane już pliki do folderu gdzie odwołuje się localhost?