PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodać id do dowolnego elementu na stronie?



bartek1981
22-04-2014, 16:29
Załóżmy, że mam artykuł na stronie i mam jego tytuł. Klikam prawym w tytuł, żeby zobaczyć jego źródło. Widzę <a href....> i tak dalej.Widzę też inne elementy struktury html np h2. Moje pytanie jest takie: czy można jakoś dotworzyć nazwę id do takiego elementu? np. do a href? Wiem, że spokojnie da się to zrobić w przypadku tworzenia modułu menu. Jest tam taka opcja i po prostu się to robi. A jak to zrobić w pozostałych przypadkach?

komodore
22-04-2014, 16:37
Jak nie ma w opcjach, to nadpisanie szablonem. Tylko czy na pewno tego potrzebujesz? Przecież możesz się odwoływać przez przodków, potomków itp.
W treści artykułu przez edycję HTML.

bartek1981
22-04-2014, 16:51
Chodzi mi o wykorzystanie javascript w index.php np. getElementById('id_name'); Co jednak zrobić, jeśli nie mam id_name tylko nazwe klasy albo ani tego ani tego? Bo właśnie przerabian tutka javascript i kombinuje trochę w różne strony. Czy mogę np. getElementById('item-page' h2 a)...?

**********
No właśnie, chyba się tak nie da. A w jaki sposób mogę się odwoływać do struktury elementów tak, żeby nie zaśmiecić nie chcący całej strony?

- - - Updated - - -

Tzn. chodzi o to, żeby dodać zdarzenie javascript do tego konkretnego tytułu artykułu.

- - - Updated - - -

Przecież w treści artykułu nie mam tytułu wygenerowanego przez joomla.

komodore
22-04-2014, 16:51
Przecież napisałem:

możesz się odwoływać przez przodków, potomków itp.

bartek1981
22-04-2014, 16:59
Okej, ale w jaki sposób to zrobić używając getElementById? Jeżeli mam id=moj_id oraz po nim "<a>", to przecież nie mogę robić o tak:getElementById('moj_id a'). Może po prostu rozwiń myśl, bo nie bardzo wiem o jaki sposób dokładnie chodzi.

komodore
22-04-2014, 17:06
Zdaje się, że próbujesz sił z js. Jest sporo kursów oraz informacji na różnych forach.

Najprościej użyć jQuery np
jQuery('#moj_id a')...

bartek1981
22-04-2014, 17:10
A, zaraz...czy tu chodzi o coś takiego?
zmienna=getElementById('id');
zmienna.getElementsByTagName...?

- - - Updated - - -


Zdaje się, że próbujesz sił z js. Jest sporo kursów oraz informacji na różnych forach.

Najprościej użyć jQuery np
jQuery('#moj_id a')...
Właśnie usiłuję te informacje zbierać. Znalazłem podstawy tutaj: http://www.doman.art.pl/kursjs
Mam też pdf'a. No łatwo na pewno nie będzie.