PDA

Zobacz pełną wersję : ACL i brak możliwości zmiany niektórych ustawień



modzel
23-04-2014, 08:13
Cześć,
od jakiegoś czasu mam dość mocno rozbudowane drzewko z prawami dostępu dla kategorii dla poszczególnych userów (J 2.5.x). Zauważyłem, że w niektórych miejscach mam sytuację jak poniżej

7519

Chodzi mi o "zablokowane" pozycje. Znalazłem w dokumentacji informację, że blokada wynika z ustawień na wyższym poziomie. Pozycje "Tworzenie" i "Poprawianie własnych" wszędzie wyżej są dozwolone. A tutaj mam je niedozwolone i zablokowane. Nie jestem w stanie ich zmienić. Nie mam pojęcia czemu..
Ktoś ma jakieś pomysły? Co jeszcze powinienem sprawdzić?
Dodam, że hierarchia wygląda tak:
Author
|-ACL
|-|-Dokumenty
|-|-|-Wzory dokumentów

Jola
23-04-2014, 23:11
"w przypadku konfliktu z konfiguracją globalną, ustawieniami nadrzędnej grupy użytkowników bądź nadrzędnej kategorii, ustawienia te nie będą miały żadnego wpływu, a konflikt zostanie oznaczony w obliczonych ustawieniach jako Niedozwolone (Blokada)"
Nadrzędne ustawienia są inne i ustawiłeś dziedziczenie.

pawelSafiStudio
24-04-2014, 09:31
Jeśli chodzi o ACL polecam bardzo fajny komponent. Jest płatny ale gwarantuję, że Twój koszmar się skończy :)
Działa na podstawie standardowego ACL Joomla! ale przedstawia to w o wiele prostszy sposób i o wiele sprawniej można zarządzać uprawnieniami.

http://www.aclmanager.net/

modzel
24-04-2014, 09:52
@Jola- dzięki za odpowiedź, ale niestety nie. W każdej grupie nadrzędnej jest albo dozwolone, albo dziedziczone. Nigdzie nie ma ustawienia "zabronione". Wszystko sprawdziłem 3x.

@pawelSafiStudio- dzięki, pooglądam, zobacze, poczytam :-) jednak chciałbym rozwiązać problem bez dodatkowych komponentów. Już tak mam, że jak mi coś nie działa (a powinno) to chcę się dowiedzieć czemu.

Oczywiście nadal czekam na propozycje, czemu stało się tak jak się stało.

Jola
24-04-2014, 20:26
Sprawdź ustawienia: Konfiguracja globalna -> Uprawnienia