PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie obrazka



Klusek1
23-04-2014, 11:32
Witajcie, wiem że było już trochę pisane na tym forum o tinymce w J! 3x , ale niestety nie znalazłem nic konkretnego. Coś mnie podkusiło i zrobiłem stronę dla zaprzyjaźnionego klubu sportowego stronę na joomli 3, docelowo stronę mają prowadzić osoby nie mające pojęcia o CSS, a do artykułów będą wstawiane obrazki i niestety formatowanie obrazka to sprawa wymagająca w obecnej formie tinymce znajomości CSS. Usiowałem wstawić edytor JCE, ale strona jest w kolorze zielonym, a teks jest biały i litery nie są widoczne w JCE ponieważ on sam w sobie ma białe tło.
Czy ktoś może mi coś poradzić co zrobić z tiny? Może ktoś wie czy można wrzucić tiny z j! 2.5?

Karol99
23-04-2014, 11:46
litery nie są widoczne w JCE ponieważ on sam w sobie ma białe tło.
Zainteresuj się konfiguracją JCE: Ustawienia globalne --> Formatowanie i wyświetlanie

Klusek1
23-04-2014, 23:04
A można jaśniej? Kombinowałem z Container Element & Enter Key, ale nic mi nie wychodzi :/

noras
23-04-2014, 23:37
Można jaśniej ale dzięki gotowcowi nic się nie nauczysz, nie będziesz wiedział gdzie/jak szukać naprawdę prostych rozwiązań.

Jeśli masz białe tło w jakimkolwiek edytorze to najlepiej jest zbadać ten element i sprawdzić jaką ma klasę CSS. Chyba każda już przeglądarka oferuje takie narzędzie jak "Zbadaj element" (PPM -> Zbadaj Element w przypadku GChrome) która pokaże Ci jaki znacznik jest użyty do stworzenia tego elementu (DIV, P, SPAN itd) i pokaże Ci jaka jest użyta klasa, mało tego da Ci możliwość edytowania kodu CSS "na żywo" na stronie z podglądem zmian bez odświeżania strony. Po testuj sobie i popatrz jak to działa na pewno pomoże Ci to w przyszłości. :)

Co do edycji tła, to poszukaj w plikach CSS edytora JCE klasy .mceIframeContainer, i daj jej tło w jakimś kolorze.

Klusek1
24-04-2014, 10:49
Niestety z kodem u mnie średnio, projekt jest niekomercyjny (mały klub piłkarski A - klasowy i biedny jak mysz kościelna) a poprosili mnie o pomoc i napotkałem poważny problem. Pomoże ktoś mi?

Gall Anonim
24-04-2014, 11:16
JCE ma w konfiguracji możliwość ustawienia aby edytor pokazywał style szablonu => w konsekwencji będziesz miał swoje zielone tło i to wszystko co jest ci niezbędne do pracy.
all

Karol99
24-04-2014, 11:31
A opisane to jest w wielu miejscach, m. in. na blogu Pefika (http://blog.elimu.pl/9943-jak-wylaczyc-tlo-graficzne-w-edytorze-podczas-edycji-artykulow-w-joomla/)...

Klusek1
24-04-2014, 17:23
Sorry, próbowałem już tak zrobić przed tym zanim tu 'zapukałem' 7524 7525 Jakieś pomysły?

Karol99
24-04-2014, 21:04
Załączniki z Twojego postu nie działają.

Użycie sposobów opisanych u Pefika nie ma prawa nie działać (przy czym tam opisane jest zamiana tła na białe, a Ty - jak rozumiem - potrzebujesz akurat kolorowe, czyli musisz zrobić odwrotnie). W ostateczności musi zadziałać użycie oddzielnego, specjalnie przygotowanego pliku (np.edytor.css) - jest taka opcja w "Editor styles".

Klusek1
24-04-2014, 21:31
Ustawiłem na to, by korzystał z pliku template css, paragraph container & paragrapg on enter, reset editor styling - yes i nic. :(

Karol99
24-04-2014, 21:52
To JCE zachował się tak jak powinien :DD

Tzn. korzysta z pliku css szablonu, ale usuwa z niego tło - czyli masz biały tekst na białym tle. Daj reset editor styling na no - i będziesz miał kolorowe tło z szablonu i ten sam biały tekst.

Jeśli natomiast chcesz mieć czarne litery na białym - każ mu korzystać z oddzielnego pliku (np.edytor.css), gdzie ustawisz takie kolory tekstu i tła jakie chcesz.

Klusek1
24-04-2014, 22:12
Dałem na no, w template tlo, bo jeszcze sprawdziłem czy pod obrazkiem tła nie ma nic białego www.wichersadowne.pl jest zielone i NIC!!! Zwariuje z tym!!!

Jola
24-04-2014, 23:48
Panowie - szkoda czasu!
@Klusek1 daj komuś z forum login i hasło autora, żeby mógł pisać artykuł na froncie - podpowie Ci co należy zmienić.

Klusek1
25-04-2014, 15:41
Czy ktoś podejmie się sprawdzenia tego na zapleczu strony, bądź przerobieniu tak komponentu, by był kolor zielony w tle?