PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery -



Vanti
24-04-2014, 14:11
Kilka dni temu zainstalowałam Joomla! 2.5.19.
Dzisiaj usiłowałam zainstalować Phoca Gallery. Jednakże przy próbie instalacji pojawia się komunikat: "Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego."
Czym to może być spowodowane?

Doszukałam się jeszcze na stronie phoca.cz informacji o instalacji Phoca Gallery poprzez FTP, ale niestety po angielsku :zagubiony:
Czy mógłby mi ktoś "łopatologicznie" wytłumaczyć, jak zainstalować poprzez ftp tą galerię?

mac
24-04-2014, 15:40
Najpierw podaj jaki hosting lub jaki local
czy na pewno pobrales plik do 2.5.19
bo powinien byc ten
http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/19127/157369/com_phocagallery_v3.2.7.zip

Vanti
24-04-2014, 16:18
Joomla_2.5.19-Stable-Full_Package - dokładnie ta Joomla
com_phocagallery_v3.2.7.zip - i dokładnie ta sama Phoca Galley
hosting: home.pl

Karol99
24-04-2014, 21:24
przy próbie instalacji pojawia się komunikat: "Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego."

Sprawdź na zapleczu, czy wszystkie wymagane katalogi są zapisywalne: Witryna --> Informacja o systemie --> Prawa do katalogów.

Vanti
25-04-2014, 09:21
Wszystkie są zapisywalne, poza jednym:
/logs (Katalog dzienników) - Niezapisywalny

mac
25-04-2014, 10:04
A czy dostosowałeś joomle do home.pl?

Vanti
25-04-2014, 10:56
A czy dostosowałeś joomle do home.pl?
Chyba nie za bardzo rozumiem pytanie.

Wgrałam Joomlę na serwer, zainstalowałam. Potem zainstalowałam dodatkowe szablony (dokładnie w taki sam sposób, jak chciałam to zrobić z Phoca Gallery). Stworzyłam kategorie i artykuły, menu. Wszystko działa na razie poprawnie.

mac
25-04-2014, 12:40
słowa kluczowe:
- libraries/joomla/filesystem/path.php
- $live_site
- magic_quotes_gpc
- magic_quotes_runtime
- ustawienie separacji
- statystyki

Vanti
25-04-2014, 17:39
O rany...
Dotąd nic takiego nie musiałam robić, chociaż przyznam, że ostatnią jommlę na home.pl stawiałam dwa lata temu.

Nawet nie pojęcia, o co w tym chodzi?
"Łopatologicznie" poproszę, jeśli można.

Gall Anonim
25-04-2014, 18:07
"Łopatologicznie" poproszę, jeśli można.
@Vanti => twój problem to nie problem => z tymi pytaniami (odnośnie słów kluczowych) zapraszam do pomocy technicznej hostingu - im za to płacą => my pomagamy w wolnym czasie i nie jesteśmy wsparciem technicznym dla home.pl
Pzdr

Vanti
30-04-2014, 10:28
Może komuś przyda się rozwiązanie tego problemu:

Instalator nie znajduje pakietu instalacyjnego ponieważ mają Państwo w panelu Joomla ( Witryna -> Konfiguracja globalna, zakładka Serwer ) włączony serwer FTP ( a paczkę usiłują Państwo pobrać z zewnątrz ), w tym przypadku, proszę wyłączyć FTP z poziomu podanego panelu, lub w pliku configuration.php zmienić wpis:

public $ftp_enable = '1';

na

public $ftp_enable = '0';