PDA

Zobacz pełną wersję : Brak pliku instalacyjnego XML



kar-all-in-a
24-04-2014, 23:18
Witajcie, z góry przepraszam, jeśli temat się powtarza, ale nie znalazłam podobnego wątku. Być może jest to oczywista oczywistość, ale "przeczytałam cały internet" dwa razy i nic. Instaluję własnie nowy szablon. Pobrałam dwa pakiety ZIP: NAZWASZABLONU_Full_Package_Joomla_3.0_UNZIP_FIRST i NAZWASZABLONU_Full_Package_Common_UNZIP_FIRST. Po rozpakowaniu zawartość pierwszego zainstalowała się bez problemu, przy drugim wyskakuje mi komunikat JInstaler::Instalacja: nie można odnaleźć pliku instalacyjnego XML
Zupełnie nie wiem jak obejść ten problem. Z góry dzięki za pomoc.

Jola
24-04-2014, 23:55
Zajrzyj do środka tej paczki zip, który nie chce się zainstalować:
- może wnętrze jest spakowane
- może paczka ma w środku inne zipy
- może nie ma pliku xml
- może wersja, którą próbujesz instalowac nie pasuje do wersji Twojego Joomla

kar-all-in-a
25-04-2014, 07:27
No właśnie nic z tych rzeczy, zipy są rozpakowane jak trzeba, wersja dostosowana do mojej a co najlepsze bez problemu instaluję inne komponenty. Mam problem tylko z tą paczką ...

komodore
25-04-2014, 21:09
Pobrałam dwa pakiety ZIP: NAZWASZABLONU_Full_Package_Joomla_3.0_UNZIP_FIRST i NAZWASZABLONU_Full_Package_Common_UNZIP_FIRST.
Nie znam takich pakietów:podstep:.
Podaj oryginalną nazwę.


wyskakuje mi komunikat JInstaler::Instalacja: nie można odnaleźć pliku instalacyjnego XML

Sprawdź czy na pewno nie jest zainstalowany. Na j3.2.1 instalowałem kiedyś jakieś tabs i też miałem taki komunikat a tabsy się zainstalowały i działały prawidłowo, więc się tym nie przejąłem.

Sprawdź jeszcze kodowanie pliku xml w paczce - powinno być utf-8.

kar-all-in-a
26-04-2014, 00:14
rzeczywiście tak było, wszystko działa bez zarzutów pomimo komunikatu o błędzie, dzięki ! :)

Gall Anonim
26-04-2014, 10:26
@kar-all-in-a



NAZWASZABLONU_Full_Package_Joomla_3.0_UNZIP_FIRST i NAZWASZABLONU_Full_Package_Common_UNZIP_FIRST
Czytamy, czytamy i jeszcze raz czytamy :)

kar-all-in-a
26-04-2014, 11:00
Jak wspominałam rozpakowałam obydwa ;-) jeden zassał się bez problemu drugi nie, ale wszystko jest już ok ;-)

Gall Anonim
26-04-2014, 15:21
No to może napiszesz co było że było nie ok?

kar-all-in-a
26-04-2014, 17:18
@kar-all-in-a

Czytamy, czytamy i jeszcze raz czytamy :)

Czytamy czytamy ;-) - tak jak wspominałam wyżej to co napisał komodore, pomimo informacji o błędzie wszystkie pliki z paczki działają .. a dlaczego pojawiał się taki komunikat mimo, że wszystko jest ok niestety nie wiem ..