PDA

Zobacz pełną wersję : Kickstart nie chce wypakować wszystkich katalogów



henry
27-04-2014, 12:41
W ubiegłym roku zrobiłem backup serwisu Joomla 1.5.23 przez Akeeba Backup. Teraz chcę go przenieść na nowy hosting. Na nowy hosting wgrałem pliki: kickstart.php, pl-PL.kickstart.ini, akeeba.backend.log, backup_serwisu.jpa - wersja kickstart 3.7.1
W pliku default.php który był w katalogu public_html zmieniłem nazwę na ddefault.php - na wszelki wypadek gdyby się okazało że będzie jeszcze potrzebny.
Wpisałem do Firefoxa - adres serwisu/kickstart.php
Pojawiło się okno konfiguracyjne - plik archiwum został od razu ustawiony, metoda wypakowania - bezpośrednio, zaznaczyłem ignoruj większość błędów, pozostawiłem czasy wykonania: minimalny 1, maksymalny 5. Plik archiwum jpa ma ok. 1,01 GB.
W trakcie wyodrębniania plików pojawił się komunikat, że kickstart nie może utworzyć folderu z jakimś komponentem, ponowny start dawał komunikaty, że nie mogą zostać utworzone foldery: media, audio, modules, images.
Zastosowanie kickstart 3.5.1 dało podobne efekty.
Część katalogów i plików została wyodrębniona, np. plik jpa, archiwum.zip, baza danych w pliku sql.gz
Próba wyodrębnienia przez FTP też się nie powiodła - katalog tymczasowy od razu był wypisany, próba jego sprawdzenia dała komunikat - gotowy do zapisu, test połączenia FTP dał za to komunikat, katalog tymczasowy nie może być znaleziony lub utworzony gotowy do zapisu.
Będę wdzięczny wraz z innymi użytkownikami, którzy maja podobny problem, za konstruktywne uwagi.

- - - Updated - - -

Chyba znalazłem przyczynę problemów - archiwum utworzyłem z pół roku temu więc nie pamiętam dokładnie ale chyba przesyłałem je przez FTP a nie z zaplecza - nie wiedziałem , że w kliencie FTP (FileZilla) trzeba ustawić tryb binarny a był prawdopodobnie automatyczny.
Czy da się jeszcze coś zrobić z tym archiwum?

mac
27-04-2014, 15:52
Dobrze przesłałeś, wlasnie zaleca się ściągać przez FTP
FillZilla po to ma automat abyś sie nie zajmował jak przesłać plik,
jednak najpewniej źle zgrał się mimo wszystko plik lub zostal jakos uszkodzony,
w sumie jak masz bazę to masz prawie wszystko :)

pobierz https://www.akeebabackup.com/download/akeeba-extract-wizard/akeeba-extract-wizard-3-3.html
moze pomoze

henry
27-04-2014, 16:49
Znalazłem ten sposób i archiwum się rozpakowało. Będę to wgrywał na serwer po 24 bo kończy mi się
limit transferu. Podobno Kickstart jest dość zależny od ustawień serwera a oczywiście Akeeba eXtract Wizard nie.
Czy rozpakowanie przez niego archiwum może świadczyć, że jest ono OK?

zwiastun
27-04-2014, 17:51
Rozpakowania przez AkeebaWizard raczej nie należy traktować jako gwarancji, że wszystkie pliki zapisano poprawnie. Skoro .jpa nie daje sie odczytać kickstartem, to znaczy, że plik jest uszkodzony.

Pójdź za radą @maca - jesli mas baze danych, to w zasadzie masz wszystko, bo system plików można odtworzyć z oryginaów (oczywiscie, katalog /image tez trzeba by mieć)

mac
27-04-2014, 17:59
Jak ci rozpakował lokalnie to zobacz co masz w tych "walnietych" katalogach, głownie katalog images,
postaw lokalnie, przekonasz się czy lokalnie ci odpali
Akeeba eXtract Wizard robi dokladnie to co Kickstart tylko nie uruchamia instalacji,
ale jak rozpakujesz go np do "jamp'a", wchodzisz przez odpalony serwer do katalogu z plikami - uruchomia sie instalacja