PDA

Zobacz pełną wersję : Facile Forms - formularz z obliczeniami



szpetny
20-02-2007, 15:39
Żaden ze mnie programista.. kiedyś nauczyłem się HTML-a i na tym się skończyło:)

Robie posty formularz za pomocą facile forms... Kilka pól z wprowadzeniem danych i kilka pól wyboru, jednak mam tez pola z danymi liczbowymi i tu pojawia się problem. Mam np rozwijaną listę i do każdej pozycji powinna być podpięta wartość liczbowa... pod formularzem ma wyświetlać się pole z łączną sumą...

chodzi o obliczanie odległości w kilometrach na małej stronce turystycznej...

wchodząc w formularz mamy np odległość z kraju do kraju... wpisaną w pole wyniku... i do tego muszą się dodawać dodatkowe odległości...

Wiem jak to powinno wyglądać i na tym się kończy, potrzebuję wieeeelkiej pomocy przy napisaniu skryptu do pola wyniku do ów formularza...

decia
30-07-2007, 00:57
Jeżeli dobrze kumam to chodzi o to tak mniej więcej że w poluA wpisujesz jakąś liczbę, w polu B wpisujesz jakąś liczbę i w jakimś polu ci wychodzi suma?
Jeśli tak to zobacz w komponencie facile w gotowcach jest gotowiec Pizza i robi właśnie to samo - podejrzyj pokombinuj.
HIHIHI taka późna reakcja bo sam się właśnie zacząłem bawić tym formularzem i przeglądam posty dotyczące niego. Mi się udało zrobić na tej podstawie formularz do obliczeń kosztów za usługi