PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odległościami między artykułami.



Bondario
29-04-2014, 14:55
Witam. Jestem nowy na forum. Nazywam się Tomasz i jestem z Białegostoku.
Otóż kończę praktyczie tworzenie stronki, i mam 2 problemy, mianowicie nie wiem jak się pozbyć odstępu między artykułami.
http://j2omla.wasilkow.pl/
chodzi mi o to, że artykuł w kolumnie po prawej stronie, wyświetla się dopiero pod artykułem z lewej strony. widać to dobrze jak ktoś wejdzie na stronkę.
Jestem laikiem w tym, więc jak by mi mógł ktoś podpowiedzieć jak to zrobić byłbym wdzięczny.

Mam jeszcze jedne problem, na stonie z której się wzorowałem wersji 1.5,(http://wasilkow.pl/) banery po prawej były umieszczona za pomocą dodatku o nazwi "artbaners plus". czy jest coś podobnego na joomle 3.0 ?

Karol99
29-04-2014, 17:06
1. Spróbuj w template.css ok. linii 3555 w .items-row usunąć wpis display: table;. Zaprzyjaźnij się z Firebug (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firebug/)-iem (lub podobnym narzędziem w innych przeglądarkach).

2. Wynalazku do bannerów nie podpowiem - przejrzyj ten dział JED (http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates/banner-management).

Bondario
29-04-2014, 22:17
dziękuję ślicznie za pomoc, ale mam teraz problem po drugiej stronie :(
a możesz mi podrzicić jakiś link gdzie znajdę sensowwnie opisane jak się korzysta z tego firebuga?

Bondario
30-04-2014, 08:20
Podpowie ktoś co jeszcze trzeba zmienić?

Gall Anonim
30-04-2014, 09:57
Podpowiedź:
Stwórz nową kategorię
stwórz nowy artykuł w tej kategorii (ze strukturą podziału na zajawkę oddzieloną czytaj więcej i część główną), treść bezwzględnie ma być wpisywana z palca - przeklejanie jest zakazane (przynajmniej przy tym teście) - dlaczego - znajdziesz po stokroć informacje na tym forum
skopiuj i opublikuj ten artykuł 10 razy
stwórz przegląd artykułów z tej kategorii albo ustaw je jako wyróżnione
================================================== ===========================
Zobacz efekt - przemyśl problem - będziesz miał odpowiedż

Bondario
30-04-2014, 10:37
dalej jest to samo.
stworzyłem kategorie newes, w aktualnościach dałem na artykuły kategori przegląd.
Dalej daje przerwe w lewej kolumnie aż skończy się artykuł w prawej.

Gall Anonim
30-04-2014, 15:28
Guzik nie to samo - czy wykonałeś tak jak napisałem czy poleciałeś na łatwiznę ?
Uświadom sobie że wysokość pola artykułu w przypadku standardu Joomla w przeglądzie jest zależna od ilości słów/znaków które wstawiłeś przed -czytaj więcej - w edytorze, są rozszerzenia w których tą wartość można wpisać (tle słów - lub - tyle znaków) ale w standardzie pilnujesz tego sam - więc nie czaruj mi że zrobiłeś to co napisałem bo widzę co zrobiłeś, a te totalnie długie puste pola to również linie tekstowe wstawione w konkretnym artykule Wystarczy dać Ctrl+C i wszystko widać).
Używasz szablonu artisteera i zachowuje się on na wskazanej witrynie jak najbardziej poprawnie, jedyne co jest nie tak to fakt że po pierwsze masz gdzieś to co napisałem i robisz na skróty, po wtóre nie rozumiesz i nie masz pojęcia o tym jak działa mechanizm, co więcej chyba nawet nie chcesz wiedzieć, chcesz żeby robił wszystko według twojego widzimisię na twoich zasadach - może ktoś wypuści kiedyś taką wersję Joomla, jednak do tej pory ty musisz się trzymać reguł aby osiągnąć efekt.'
All

Bondario
03-05-2014, 12:12
To, że nie mam pojęcia jak to działa to chyba oczywiste - dlatego staram się zrozumieć :)
Pewnie, że w sytuacji kiedy opublikuję 10 razy ten sam artykuł to będzie wszystko ok, bo będą one równe i wówczas nie będzie problemu,
Więc albo ja czegoś nie mogę załapać, albo po prostu nie rozumiesz o co mi chodzi.

zwiastun
03-05-2014, 13:06
Więc albo ja czegoś nie mogę załapać, albo po prostu nie rozumiesz o co mi chodzi.
Pewno to pierwsze, zwłaszcza, ze Ci Gall Anonim wprost napisał, w czym problem.

Uświadom sobie że wysokość pola artykułu w przypadku standardu Joomla w przeglądzie jest zależna od ilości słów/znaków które wstawiłeś przed -czytaj więcej

Nie wiem, jak działają szablony Artistera, nie używam badziewia. Niemniej - w ustawieniach pozycji menu typu przegląd są dwie opcje ustawienia Uporządkuj w kolumnach: W dół i W poprzek. Uporządkowanie "W dół" nie powoduje wyrównywania linii, od których rozpoczyna się kolejna para artykułów w przeciwieństwie do wyrównania "W poprzek". Czy to działa w szablonach Artistera, nie wiem.

Bondario
04-05-2014, 12:01
no właśnie nic się nie zmienia, kiedy zmienię na wyrównanie w poprzek. Więc może coś jest nie tak z szablonem. No nic dzięki bardzo.

Gall Anonim
04-05-2014, 13:30
Więc może coś jest nie tak z szablonem.
To może zwrócisz się z tym pytaniem do firmy będącej twórcą artisteera i sprzedającą licencje na jego użytkowanie - mają swoje forum i z tego co wiem są bardzo pomocni swoim klientom.

Bondario
04-05-2014, 14:59
Tak zrobię panie Anonim.
Swoją drogą, jeśli nie potrafisz bądź nie chcesz pomóc, to po co te wywody ?
Zadałem konkrete pytanie i chciałem konkretnej odpowiedzi. Bo chyba od tego między innymi jest forum?
Przepraszam, że ośmieliłem się zadać pytanie ...

Gall Anonim
04-05-2014, 15:14
Tak zrobię panie Anonim.
Daruj sobie ten sarkazm, napisałem ci dokładnie co i jak, ale nie ty dalej swoje, szukasz problemu w Joomla. szukasz problemu w szablonie - tam nie ma problemu - problem jest w tym że nie tylko brak ci wiedzy, ale również jesteś na nie - jeśli chodzi o podawane ci informacje - według ciebie ma być tak jak sobie zażyczysz i koniec, kropka.
Twoje pytanie byłoby konkretne gdybyś nie popełniał przedszkolnych błędów oczekując że system je skoryguje za ciebie - jeśli ma działać stosujesz się do zasad systemu a nie oczekujesz że system zmieni się do ciebie.