PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycjonowanie elementów strony



runner
06-02-2006, 19:20
Witam od 2 dni walczę z modyfikacją standardowego wyglądu joomla 1.07 czyli rhuk_solarflare_ii. Nie mogę zmienić wyglądu (patrz załącznik "jest.jpg") na ten drugi wygląd (patrz załącznik "ma_być.jpg"). Gdzie trzeba to modyfikować? bo w css-ie do tej templatki nie mogę tego znaleźć. Za odpowiedź bardzo dziękuję

stone
06-02-2006, 19:55
Niestety, nie da się tego zrobić prosto, a ja po prostu nie wiem jak, ten temat wiele razy byl poruszany na mambers.com w części polskiej, i o ile pamietam nikomu sie to nie udalo.
Zalecałbym zmiane szablonu, lub wypełnienie tego czyms innym.

nexus246
06-02-2006, 23:05
Niestety, nie da się tego zrobić prosto, a ja po prostu nie wiem jak, ten temat wiele razy byl poruszany na mambers.com w części polskiej, i o ile pamietam nikomu sie to nie udalo

Słabo się starali ;)

runner
06-02-2006, 23:14
to jak Panowie jest jakaś nadzieja? :)

danieladrianka
07-02-2006, 01:26
wszystko się da ;)
poprostu trzeba nieco popracować przy pliku index.php tej templatki:)
Jakiś czas temu nawet przerabiałem ją na podobną do tej jaką chcesz uzyskać:)
Pozbycie się tego "W skrócie" wymaga ingerencji w index.php oraz w template_css.css oraz oczywiście wstawienia większego loga (szer. 808 px)
Co do reszty to już więcej zabawy w zależności jak funkcjonować będzie stronka, bo ta templatka ma nieco zwariowany i rzadko spotykany sposób wyświetlania i łączenia ze sobą pól "left" "user1" "user2" i "right".
W zasadzie najlepiej by było się pozbyć tego "combo" tych pól i napisać tabelki z polami nieco inaczej- prościej ;)
Ale jak mówię to troszkę pracy więc życzę powodzenia

magic
07-02-2006, 01:37
Jak dla mnie, to nie ma problema ...

1. W mainmenu dla pierwszej pozycji w menu (czyli Twoja strona startowa - np. Start), w pole Tekst tytułu (konfiguracja tej pozycji w menu) wpisujesz "Witaj ...", a poniżej w opcji Tytuł strony zaznaczasz Pokaż.
w efekcie masz to co chciałeś - trochę niżej niż na Twoim obrazku j.w. , ale dla pozycjonowania to nie ma znaczenia ...

2. W sprawie umieszczenia daty na stronie masz szczegółową instrukcję (na przykład) tutaj (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/373/30/). Na naszym serwerze pomocy (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/) masz też wiele innych, przydatnych ... Korzystaj i ciesz się - jak mawia zwiastun ;)

3. A jak byś chciał koniecznie uzyskać bardziej wymyślne efekty - polecam folder .../components/com_content/ content.php i content.html.php oraz .../includes/joomla.php - wprowadzasz zmiany w kodzie i masz co chcesz ...

P.S. Nie wspominam już wcale (prawie), że jak poczytasz dokumenty wskazane w pkt.2, to w index.php twojej templatki (szaty graficznej) i CSS możesz takie cuda robić, że ...