PDA

Zobacz pełną wersję : brak możliwości zalogowania sie do zaplecza



blnd
03-05-2014, 10:50
Nie moge zalogować sie do zaplecza mojej strony, chociaż jestem pewny na 100% że znam poprawny login i hasło, bo godzinę temu jeszcze normalnie mogłem wejść na zaplecze. Kroki jakie podjąłem:
1. RatujAdmina - po sukcesywnej zmianie hasła, dalej nic.
2. tabela #users - zmiana hasła w bazie danych - też nic.

Po wpisaniu nowego loginu i hasła nie wyskakują błędy, poprostu nic sie nie dzieje.

Czy logowanie do zaplecza może mieć związek z Ciasteczkami ? Pamiętam ze ostatnią rzeczą jaką zmieniłem przed wyjściem z panelu było właśnie to:

Ciasteczko domeny
Ścieżka ciasteczka

Ktoś ma jakiś pomysł ?

Gall Anonim
03-05-2014, 11:43
Ktoś ma jakiś pomysł ?
Tak, naucz się poprawnie tworzyć posty albo wybierz się do wróżki.

blnd
03-05-2014, 11:57
naucz się poprawnie tworzyć posty
jak widzisz nie mam ich zbyt wielu na koncie. Jakich informacji brakuje ?

zwiastun
03-05-2014, 13:13
- "po sukcesywnej zmianie hasła" - a co to znaczy?
- zmiana hasła w bazie danych - na czym polegała?
Dokonywałeś zmiany ustawień związanych z ciasteczkami. Pomijam już, że po kie licho ruszasz ustawienia domyślne, skoro nie wiesz, o co w nich dokładnie chodzi. Pytanie: co zmienialeś?
Do tego: jaka wersja Joomla?

Niby podałeś sporo informacji, ale po odsianiu pustych słów, jak widzisz, nic nie zostało.

blnd
03-05-2014, 20:05
Wersja Joomla 3.2

Problem:
Nie moge zalogowac sie do zaplecza strony. Po wpisaniu loginu i hasła poczym wciśnięciu przycisku "Log In", brak reakcji - jedynie wymazuje wprowadzony login i hasło.


"po sukcesywnej zmianie hasła" - a co to znaczy?
Chciałem zresetować hasło i nadać nowe poprzez skrypt RatujAdmina. Wgrałem plik na serwa i odpaliłem w przeglądarce. Skrypt działa bo widoczne są zmiany zaszyfrowanego hasła w bazie danych. Jednak problem nie zniknął.


zmiana hasła w bazie danych - na czym polegała?
Próbowałem również zmienić bezpośrednio w bazie danych. Wchodząc w tabele users, w password wymazałem zaszyfrowane hasło i nadpisałem nowym, po czym wybrałem funkcję MD5 i wykonaj na samym dole. Hasło sie nadpisało, ale problem dalej mam ten sam.


Zwiastun - masz racje nie wiedziałem to czego są te ciasteczka, do jednej i drugiej rubryki wpisałem to samo, a dokładnie 3 słowa kluczowe oddzielone spacją z wielkiej litery: "Pizzeria Włoska Wrocław".

Z tego co jeszcze sobie przypomniałem to w ostatniej sesji zmieniłem także: "Nazwa witryny do tytułów stron" z opcją "Przed". Ale myśle że akurat to nie ma większego znaczenia.

Reasumując - problem nie jest z loginem i hasłem bo są poprawne, coś musiałem zepsuć przy tych ciasteczkach. Pojęcia nie mam jak sie za to zabrać i naprawić.

blnd
03-05-2014, 22:15
Problem rozwiązany. Problem był z ciasteczkami i wartościami które tam wpisałem. Należało wejść przez FTP edytować plik configuration.php i zmienić wartości w apostrofach na takie:

public $cookie_domain = '';
public $cookie_path = '';

Jak nie wiesz co wpisywać to lepiej nie wpisywać wcale. Może komuś się to przyda.
Zamykam temat.

stasio
09-06-2014, 18:41
zgadza się u mnie był ten sam bład pomogło wyczyszczenie w configuration.php
public $cookie_domain = '';
public $cookie_path = '';

benoking
26-02-2017, 18:49
Witam ale gdzie to wyczyscic ja nie mam wogole w moim pliku takich wpisow.

Elizabeth
04-03-2017, 09:12
Witam,
zmieniłam hasło w zapleczu joomli. Nie mogę się zalogować. Hasło wpisuję, wchodzę na stronę http://www.psp33radom.pl/administrator/index.php i pusty jest ekran.
Proszę o dokładne instrukcje co mam zrobić. z góry dziękuję

zwiastun
04-03-2017, 10:51
Strona jest zhakowana, zawiera złośliwe oprogramowanie. Na głównej stronie joomla.pl znajdziesz artykuł o postępowaniu po włamaniu. Albo zleć naprawę specjaliście.