PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przywracania kopi bazy danych na innym serwerze.



Azot
04-05-2014, 16:11
Witam,

Niestety zaspałem moment wygaśnięcia domeny... i nie mogłem już zrobić kopii strony przy pomocy AkeebaBackup. Więc tradycyjnie przeniosłem pliki strony na inny serwer i zaimportowałem bazę danych na ten drugi serwer lecz... pojawia się taki błąd uniemożliwiający import

7544

Niestety jeśli chodzi o bazy MySql to dla mnie czarna magia

grześko
05-05-2014, 00:24
Najprawdopodobniej problem wynika z różnych stron kodowania w bazie MySQL. Przypuszczalnie zmienione zostało kodowanie z Latin2 (ISO) na UTF-8.
Jeśli korzystałeś z phpMyAdmin - sprawdź jakie zostało użyte "Kodowanie znaków w pliku" przy eksporcie ze starego serwera, a jake - przy imporcie na nowym serwerze.

tomaszek83
05-05-2014, 10:26
@grześko nie pleć głupot. Raczej kodowanie nie ma tu nic do rzeczy. @Azot, masz kod błędu i jego opis. Szukałeś w sieci odpowiedzi? Jest na ten temat trochę.

mac
05-05-2014, 10:53
To pobierz jampa i na nim zainstaluj, sprawdź czy chodzi, możesz tam tez od razu zrobić paczką AkeebaBackup,
a co do błędu ewidentnie parametry środowiskowe nowego hostingu a zwlaszcza bazy danych sa troche inne (ustawienia) niz na starym
poza tym nie wiemy jaki byl stary a jaki jest nowy hosting, wiec nawet nie wiem czy mozesz z tym poradic sobie sam czy support hostingu ci potrzebny

grześko
05-05-2014, 11:31
@grześko nie pleć głupot. Raczej kodowanie nie ma tu nic do rzeczy. @Azot, masz kod błędu i jego opis. Szukałeś w sieci odpowiedzi? Jest na ten temat trochę.

Oczywiście - proponuję zerknąć tutaj na opis głupot:
http://forums.mysql.com/read.php?10,221261,221261
a także:
http://forums.mysql.com/read.php?10,221261,221343#msg-221343

@mac ma w znacznej mierze rację.

mac
05-05-2014, 12:11
Oczywiście - proponuję zerknąć tutaj na opis głupot:
http://forums.mysql.com/read.php?10,221261,221261
a także:
http://forums.mysql.com/read.php?10,221261,221343#msg-221343

@mac ma w znacznej mierze rację.Panowie, gwoli ścisłości kodowanie bazy ma znaczenie,
bo powoduje ze hosting o słabszych (inaczej ustawionych parametrach silnika bazy) wykazuje bląd,
ale likwiduje się go nie przez przekodowanie bazy :) ale przez poprawienie parametrów silnika bazy na hostingu
chodzi o te max key length is 1000 bytes :)

grześko
05-05-2014, 13:02
Kodowanie bazy ma znaczenie i tutaj nie chodzi o słabszy czy mocniejszy silnik bazy danych.
Chodzi o to, że budując indeks z kilku pól tabeli mamy w przypadku UTF-8 dłuższy zapis danych tekstowych ("urok" UTF), co w sumie może spowodować, że połączone zapisy UTF tych pól przekroczą limit 1000 bajtów.

Jeśli więc ustawienie bazy w MySQL albo ustawienie importu pliku kopii bazy powoduje wykonanie polecenia utworzenia takiego indeksu - dostajemy taki właśnie błąd.
Na screenie @Azota nie widać końcówki polecenia SQL - w części tworzącej indeks.

Ale może być podobnie tak, jak w kodzie http://forums.mysql.com/read.php?10,221261,221261 - na końcu:

INDEX ( `name` , `email` , `phone` , `company` , `date_submitted` )

Azot
05-05-2014, 13:42
Hmm... udało się wybrnąć z sytuacji...

Tak jak radził @mac, na Jamp'ie postawiłem standardową Joomla!, zaimportowałem moją kopię bazy, która zaimportowała się o dziwo pomyślnie, w UTF'ie, a co najdziwniejsze u usługodawcy jak i w Xampie występował ww. błąd, potem podmieniełem m pliki i wykonałem kopie Akebą...

Azot
05-05-2014, 14:13
Edit. Radość była przedwczesna... w czasie przywracania wykonanej kopii w Akebie znów pojawia się ten błąd... no żesz..:zly: To jednaka jest coś zrypanie po stronie cba...

mjmartino
05-05-2014, 15:24
Czas najwyższy zainwestować i przesiąść się na hosting z prawdziwego zdarzania :)
Ceny nie są jakieś masakryczne na rok.

mac
05-05-2014, 16:37
Kodowanie bazy ma znaczenie i tutaj nie chodzi o słabszy czy mocniejszy silnik bazy danych. Chodzi o to, że budując indeks z kilku pól tabeli mamy w przypadku UTF-8 dłuższy zapis danych tekstowych ("urok" UTF), co w sumie może spowodować, że połączone zapisy UTF tych pól przekroczą limit 1000 bajtów. Jeśli więc ustawienie bazy w MySQL albo ustawienie importu pliku kopii bazy powoduje wykonanie polecenia utworzenia takiego indeksu Alez kolego, leczmy przyczyny a nie skutki, silnik bazy/hosting/ ma znaczenie :) bo jak ma ustawione nizsze parametry to generuje blad
Hmm... udało się wybrnąć z sytuacji... Tak jak radził @mac, na Jamp'ie postawiłem standardową Joomla!, zaimportowałem moją kopię bazy, która zaimportowała się o dziwo pomyślnie, w UTF'ie, a co najdziwniejsze u usługodawcy jak i w Xampie występował ww. błąd, potem podmieniełem m pliki i wykonałem kopie Akebą...Na jampie dziala jak kolega sprawdził :) czyli jednak "hosting"
Edit. Radość była przedwczesna... w czasie przywracania wykonanej kopii w Akebie znów pojawia się ten błąd... no żesz..:zly: To jednaka jest coś zrypanie po stronie cba...No raczej trzeba było się tego spodziewać, test jamp'a miał sprawdzić czy baze masz w porządku i czy hosting nie daje rady - nie daje :) I oczywiście miał za zadanie stworzyć ładną paczkę instalacyjna Akeeba :) Wspieraj Jampa

Azot
05-05-2014, 17:22
@mjmartino
jednak cba mnie wy.... oszukało na 50 PLN... ale nic za głupote się płaci...

@mac
Nie sądziłem że Jamp jest tak rewelacyjny... chyba zainwestuje w pełną jego wersję :D

mac
05-05-2014, 17:51
Jamp to dla mnie referencyjne środowisko :)

mjmartino
05-05-2014, 18:18
Jak nie masz strony molocha to jest taki popularny hosting w nazwie ma linux ;D Korzystałem z niego bardzo długo chwalę i polecam. Nadal tam utrzymuje sobie domenę nawet bo tanio. A jeśli potrzebujesz coś do 100zł z większym storage to też nam pewien który mogę polecić :) ale to już na prv. Aby kryptoreklamy nie robić ;P