PDA

Zobacz pełną wersję : Głosowanie na stronie..jak ograniczyć ilośc głosujących... tylko do osób z różnym IP?



monbaj
06-05-2014, 10:15
Witam, mam na stronie głosowanie, jak ograniczyć ilość osób tylko do osób z różnym IP? Bo teraz mogą głosować wszyscy...

grześko
06-05-2014, 10:57
Może ciut więcej info?
Jaka wersja Joomla!?
Co jest użyte do głosowania (wbudowany mechanizm, doinstalowany komponent? - jeśli tak - to jaki?)
Może sformułuj inaczej pytanie - co znaczy, że teraz mogą głosować wszyscy? Wbudowany mechanizm ma blokadę po IP głosującego - czy to nie wystarczy?

monbaj
06-05-2014, 11:22
Joomla w wersji 3.2.3, ale bede musiała zrobić aktualizacje do 3.3.0 bo juz krzyczy... na razie wiem tyle, musze więc sprawdzić jak to działa... bo rzeczywiście widzę jak działają sondy MijoPolls, że można ustawić ograniczenie do jednego IP, tylko jeszcze nie wiem, czy to głosowanie też pracuje tak jak sondy...

monbaj
07-05-2014, 18:00
Głosowanie mam zrobione za pomocą RSForm Pro i jak ustawić tam żeby tylko z jednego IP można było głosować, lub np. tylko po zalogowaniu, lub raz na 24 h?

Gall Anonim
07-05-2014, 19:59
Chyba najprościej to wersja po zalogowaniu bo nie wiem czy RS ma weryfikację po IP
a po zalogowaniu to tylko kwestia ustawienia dostępności formularza tylko dla zarejstrowanych,
all

monbaj
07-05-2014, 20:15
Dzieki za podpowiedz, ale coś jest nie tak, bo w ogole nie działa mi głosowanie, testuje od rana i nie widac tego w otrzymanych formularzach że głosowałam... już tyle razy, po zalogowaniu i bez...

Gall Anonim
07-05-2014, 20:25
Daj z automatu pole z ukryte z ID użytkownika i po ptokach

monbaj
07-05-2014, 20:33
przepraszam, ale nie rozumiem... poprosze jaśniej...

l.grochal
07-05-2014, 20:43
Inaczej pisząc, jeśli sprawdzasz czy ktoś zagłosował po ID użytkownika to wystarczy że zapiszesz do bazy głos danego użytkownika z jego ID i jeśli wpis istnieje to dajesz blokadę na głosowanie i wyświetlasz mu np. tylko wyniki sondy, chyba że wyniki mają być niewidoczne aż do końca sondy, to wtedy już inna bajka.

W przygotowaniach mam komponent głosowania (sondy), myślę że to rozwiąże Twoje problemy, natomiast opublikuje go dopiero pod koniec miesiąca ponieważ mam parę projektów do realizacji.

monbaj
07-05-2014, 20:57
oj oj, dziękuję za rady... brzmi bardzo sensownie, niestety muszę to zrobić do poniedziałku, bo w ten sposób mogłoby to mi bardzo ułatwić życie, nie jestem aż tak biegła w te klocki... poza tym w sumie mam mało czasu... głosowanie ma się rozpocząć w poniedziałek... brzmi bardzo fajnie... Dziękuję

monbaj
08-05-2014, 18:50
myśle że formularz z głosowaniem musi być dostępny dla każdego tylko samo głosowanie nie, jak ustawic możliwość głosowania tylko dla zarejestrowanych użytkowników, bo szukam i nie mogę znależć, na razie głosowałam bez zalogowania a co dopiero mówić o rejestracji...