PDA

Zobacz pełną wersję : komponenty :)



swinn
21-02-2007, 00:29
Hmm mam pytanie

Dotyczy tej wersji
Joomla! 1.5.0 Beta [ Khepri ] 12-Oct-2006 00:00 GMT


i o co mi chodzi

Zostałem poproszony o pomoc nad serwisem www.fabrykancka.info (http://www.fabrykancka.info).
Obecnie całość idzie na Joomli 1.x ale domoślnie ma być na 1.5
Zabawa non profit

ale do rzeczy

mam już komponent
jako pustak
przegładałem polskie i zagraniczne forum wszystkie howto i inne do joomli 1.5 ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na proste pytanie

Jak zmusić komponet aby ładował własne moduły
jak napisać i dodać do komponentu template który by ładował tyko własną wersję mod_mainmenu po kliknięciu na odsyłacz z srony główniej do niego

i trzecia sprawa mod_mainmenu ma w własciwościach po włączeniu filtra mod_mainmenu w modules rózne wartośći np ALL lub Varies w własciwosciach modułu jakoś tego nie widzę albo jestem ślepy
jak to ustalić do poszczególnego komponetu
cy jak ma Varies to muszę go wywołać ??

może ktoś ma linki na ten temat albo wie jak to zrobić w joomli 1.x to spobię podejrzę a przetłumacze na API 1.5 ;)

Wielkie dzięki za pomoc :D

P.S O joomli nie mam dużej wiedzy bo zostałem do niej ze tak powiem
zmuszony aby się z nią zapoznać i to w bardzo krótkim czasie :)

Viking
14-03-2007, 05:09
nie spotkałem sie z komponentem, który sam 'wywoływałby' moduły. Moduły są odrębne od komponentu. Mogą wyświetlać treść generowaną przez komponent, wyświetlać różne treści zależnie od tego co im komponent przygotuje, etc. Ale zawsze są odrębnymi bytami a ich pojawienie się na stronie jest zależne wyłącznie od aktualnej pozycji menu... no i tego czy mają się gdzie pojawić.