PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.3 na IIS i MSSQL - problem z tworzeniem bazy danych



Marek_krk
07-05-2014, 17:10
Zabrałem się za spore wyzwanie - niestety w w miejscu gdzie mialaby stac strona na joomli nie ma innej opcji niz MSSQL i IIS8 (windows Server 2012 i MS SQL Server 2012)
Przebilem sie przez dziesiątki stron, skonfigurowałem IISa do obslugi PHP, CGI, zainstalowalem sterownik SQL by instalator "widzial" inne serwery niz MySQL. Poustawialem odpowiednie prawa na katalogach,, i w koncu instalator joomli stal sie widoczny. Do czasu - wszystko szlo ladnie, ustawienia bazy danych, polaczenie z serwerm - i tu niestety utknalem. Instalator wysypuje sie w momencie tworzenia bazy danych

sama czolowka:
[Microsoft][SQL Server Native Client 11.0][SQL Server]Incorrect syntax near the keyword 'UNION'.SQL=INSERT [eh28b_extensions] ([extension_id], [name], [type], [element], [folder], [client_id], [enabled], [access], [protected], [manifest_cache], [params], [custom_data], [system_data], [checked_out], [checked_out_time], [ordering], [state]) SELECT 400, 'plg_authentication_gmail', 'plugin', 'gmail', 'authentication', 0, 0, 1, 0, '', '{"applysuffix":"0","suffix":"","verifypeer":"1","user_blacklist":""}', '', '', 0, '1900-01-01 00:00:00', 1, 0 UNION ALL SELECT 401, 'plg_authentication_joomla', 'plugin', 'joomla', 'authentication', 0, 1, 1, 1, '', '', '', '', 0, '1900-01-01 00:00:00', 0, 0 UNION ALL SELECT 402, 'plg_authentication_ldap', 'plugin', 'ldap', 'authentication', 0, 0, 1, 0, '',

i tak cala strona
czy musze jakos specjalnie przygotowac baze danych? w mysql wystarczylo utworzyc. Tutaj tez utworzylem najpierw baze danych, stworzylem uzytkownika sql-a, dostal odpowiednie uprawnienia.

Co moge teraz zrobic?

mjmartino
08-05-2014, 08:05
http://www.iis.net/learn/application-frameworks/install-and-configure-php-applications-on-iis/install-joomla-on-iis zrób wedlug tego :)

czasem się przydaje ten LG G2 ; D

Marek_krk
08-05-2014, 10:59
Niestety - dalej wysypuje sie na "tworzenie tabel bazy danych"
Wszelkie potrzebne uprawnienia do katalogow ma
z serwerem SQL (nie jest to komputer lokalny ale w sieci) laczy sie.
Probuje tworzyc tabele i tu sie cos sypie.

mjmartino
08-05-2014, 11:23
Przy instalacji samej J! przy wyborze silnika bazy masz do wyboru SQLSRV ??
php.ini zmodyfikowałeś ?



extension=php_sqlsrv_52_nts_vc6.dll
extension=php_sqlsrv_52_ts_vc6.dll
extension=php_sqlsrv_53_nts_vc6.dll
extension=php_sqlsrv_53_nts_vc9.dll
extension=php_sqlsrv_53_ts_vc6.dll
extension=php_sqlsrv_53_ts_vc9.dll
extension=php_pdo_sqlsrv_53_nts_vc9.dll

??

w zasadzie powinny wystarczyć tylko te dwa:

extension=php_sqlsrv_53_ts_vc9.dll
extension=php_pdo_sqlsrv_53_ts_vc9.dll

Marek_krk
08-05-2014, 11:45
Tak oczywiscie. Z tym ze w 3.3 nie mam do wyboru sqlsrv tylko ladnie pokazuje Microsoft SQL :) Te wpisy mam tylko w wersji 54 bo PHP mam 5.4

Sprobowalem zrobic cos innego - zainstalowac wersje 2.5. O dziwo sama instalacja sie "udala" - w sensie ze doszla do konca bo baza danych oczywiscie sie posypala. w 3.3 przerywa w momencie tworzenia tabel. w 2.5 - dochodzi do konca, wyswietla strone ktora pieknie pokryta jest bldami sql o nieco innej zawartosci juz:

[Microsoft][SQL Server Native Client 11.0][SQL Server]Incorrect syntax near the keyword 'LEFT'.SQL=SELECT * FROM ( SELECT a.id, a.title, a.alias, a.title_alias, a.introtext, a.language, a.checked_out, a.checked_out_time, a.catid, a.created, a.created_by, a.created_by_alias, CASE WHEN a.modified = 0 THEN a.created ELSE a.modified END as modified, a.modified_by, uam.name as modified_by_name,CASE WHEN a.publish_up = 0 THEN a.created ELSE a.publish_up END as publish_up,a.publish_down, a.images, a.urls, a.attribs, a.metadata, a.metakey, a.metadesc, a.access, a.hits, a.xreference, a.featured, LEN(a.fulltext) AS readmore,CASE WHEN badcats.id is not null THEN 0 ELSE a.state END AS state,c.title AS category_title, c.path AS category_route, c.access AS category_access, c.alias AS category_alias,CASE WHEN a.created_by_alias > ' ' THEN a.created_by_alias ELSE ua.name END AS author,ua.email AS author_email,( SELECT MAX(contact.id) AS id , ROW_NUMBER() OVER (ORDER BY c.lft, a.featured DESC, fp.ordering, a.created DESC ) AS RowNumber FROM

Jak dla mnie to problemem nie jest juz IIS tylko sam sql - a skoro Joomla wspolpracuje z MSSQL, to kwestia tego jak przygotować ta baze..

mjmartino
08-05-2014, 11:54
Jeszcze jedno pytanie używasz drivera w wersji SQLSRV30 ?
J2.5 jak i 3.3 wspiera MSSQL

Marek_krk
08-05-2014, 12:00
Tak, uzywam sqlsrv30

mjmartino
08-05-2014, 12:04
Hmm w takim razie jak będę w domu to sprawdzę CI w środowisku testowym, kiedyś tam coś instalowałem i nie było problemu.

Marek_krk
08-05-2014, 12:12
Moze problemem jest SQL server 2012? wszedzie widze w roznych tutorialach odniesienia do 2008. A mialem robic upgrade do 2014..

Marek_krk
08-05-2014, 16:09
Zrobilem test na kliencie, zainstalowalem XAMPP, wgralem sterowniki SQL, plus zainstalowalem SQL native client.
Efekt ten sam, wysypuje sie na etapie tworzenia tabel - czyli mozna wykluczyc IIS-a, skoro pod Apache jest to samo.Zostaje kwestia samego sqla

mjmartino
09-05-2014, 10:26
Spróbuj użyć
http://www.microsoft.com/web/downloads/platform.aspx
Sprawdź czy ci wykryje MS SQL (u mnie expressa nie wykrywa ;/ hmmm...)
I spróbuj od nich pobrać i zainstalować Joomla są tam dwie wersje / Joomla! to wersja 3.3 (sprawdź z ciekawości jak jest z wersja 2.5)
Czytałem na joomla.org że są problemy generalnie z wersją 3. Samego tematu odnośnie wersji 3.3 nie znalazłem ale kilka odnośnie wersje 3.2.x

Marek_krk
09-05-2014, 15:03
Web platform probowalem jako pierwszego:0 Niestety nie widzi mi MSSQL-a, pomimo sterownikow.

mjmartino
09-05-2014, 15:23
Ciężka sprawa w takim razie na WPI zainstaluje ci ale mysql 5.1 działa nie sypie się bo sprawdzałem Ale to wiadomo rozwiązanie poboczne Hmm sprobuje ewangelisty zapytać czy coś wie na ten temat :)

czasem się przydaje ten LG G2 ; D

Marek_krk
09-05-2014, 16:30
na 100% problem z SQL.
Popytalem na forum joomla org, i dostlem takie info:

Look at installlation/sql/azure/joomla.sql. Find line 933 the INSERT statement for extensions adding the plugins.
edit line 1032 remove ',' at the end and 1034 edit last part to read '1900-01-01 00:00:00', 0, 0

Note the date is changed.

Zmienilem dane w obu tych liniach (1032 i 1034) zgodnie z zaleceniem - i udalo sie, proces budowania tabel ruszyl, instalacja dobiegla konca.
Problem w tym ze po zakonczeniu - wyswietla sie ladnie okienko z pytnaiem czy chce przejsc na zaplecze, czy do witryny - ale gdy wybiore jakas opcje to mam znowu blad - tym razem krotki:

Error displaying the error page: Application Instantiation Error: [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0][SQL Server]Incorrect syntax near the keyword 'WHERE'.SQL=SELECT * FROM ( SELECT [session_id] , ROW_NUMBER() OVER (ORDER BY (select 0)) AS RowNumber FROM [wb92m_session]) _myResults WHERE RowNumber BETWEEN 1 AND 1 WHERE [session_id] = 'u94oc42sd73gt9giv53o8cju63'

Strasznie problematyczna ta joomla na mssql-u jest :(

mjmartino
09-05-2014, 16:57
Zerknij na wydananie 2.5 a później zmigrujesz do 3.5 Warto się nad tym pochylic niż męczyć poki co zbuvowana wersje 3.3 Albo całkiem zrezygnuj z mssqla

czasem się przydaje ten LG G2 ; D

Marek_krk
13-05-2014, 11:41
2.5 tez probowalem, wspomnialem o tym na pierwszej stronie, ale tez wywala bledy SQL. Mam wrazenie ze obsluga MSSQL potraktowana zostal bardzo po macoszemu - bledne komenty, niedomkniete znaczniki, lub wrecz przeciwnie - trzeba usunac to czy to z pliku sql-owego.
Wersja 3.2 instaluje sie bez problemu, ,ale potem to co w 3.3 i 2.5 - wywala bledy SQL na stronie

mjmartino
13-05-2014, 11:43
Wszystko przez to że uparłeś się na ms sql :p