PDA

Zobacz pełną wersję : Slideshow CK - problem z ustawieniami opcji: Autoload from a category of articles



Grzegorz_n
08-05-2014, 11:52
Witam serdecznie :)

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów, korzysta z tego modułu i opcji Autoload from a category of articles?

Mam problem z uruchomieniem tej opcji (wszystko pozostałe działa) i chętnie poproszę o pomoc.
Jak tylko zapiszę tą opcję, przestają wyświetlać się zdjęcia. Najprawdopodobniej coś i gdzieś źle robię, ale nawet metodą prób i błędów nie potrafię dotrzeć do przyczyny. Istnieje też możliwość, że z samym modułem jest coś nie tak, chociaż twórca modułu (w rozmowie mailowej) twierdzi, że jest ok i jest dostosowana do Joomla 3.3.0, którą ja aktualnie posiadam.


Z góry dziekuję za każde info i pozdrawiam :)

Grzegorz

Sefrenity
08-05-2014, 19:50
Do uruchomienia dodatkowego komponentu Autoload from a category of articles w SlideshowCK wymagany jest plugin Slideshow Params (http://www.joomlack.fr/en/slideshowck/slideshow-params-plugin). Odinstaluj i zainstaluj komponent ponownie - w moim przypadku zazwyczaj pomaga.

Grzegorz_n
08-05-2014, 22:43
Do uruchomienia dodatkowego komponentu Autoload from a category of articles w SlideshowCK wymagany jest plugin Slideshow Params.Mam ten dodatek. Miałem go od samego początku.


Odinstaluj i zainstaluj komponent ponownieTak zrobiłem i nic to nie dało.

Podejrzewam, że coś mam źle ustawione przy tej opcji:
1. Gdzie powinny znajdować się zdjęcia lub gdzie powinny być załadowane?
2. Czy do tej opcji potrzebne są pliki tekstowe z dodatkowymi parametrami?
3. Jak ustawić zależność pomiędzy artykułami i zdjęciami?
itd
itd
itd
No to jest niemożliwe, że tak się dzieje, więc muszę gdziś i coś ustawiać nie tak.
Żeby tylko ruszyło, a resztę dopieszczę już sam, metodą prób i błędów.

Kto tam coś jeszcze wie na ten temat? Nadal proszę o pomoc.

:)

Sefrenity
09-05-2014, 12:38
Grzegorz_n (http://forum.joomla.pl/member.php?9752-Grzegorz_n) , skorzystaj z oferowanego wsparcia przez twórców Slideshow CK, na pewno Tobie udzielą odpowiednich wskazówek, których oczekujesz. Do komponentów Joomla dołączana jest dokumentacja z opisem przebiegu instalacji.

Ja, tworząc slajdy obrazkowe z bezpośrednim linkiem do wybranego artykułu stosuję zakładkę Slides Manager. Zaczynam od zlokalizowania obrazka na wewnętrznym serwerze (Select an image). Następie za pośrednictwem funkcji Article options wybieram utworzony już wcześniej artykuł.

Obrazki dla różnych komponentów Joomla ładuję ze swojego komputera do serwera przez zakładkę Media/Media Manager.

P.S - Czy korzystasz jedynie z Autoload from a category of articles, by wprowadzić zależności pomiędzy artykułami i zdjęciami?

alex51
09-05-2014, 14:39
Dla wygody i lepszego zrozumienia sugerowałbym używanie określeń polskojęzycznych, bo zarówno moduł jak i dodatek posiadają polskie pliki językowe.

Grzegorz_n
10-05-2014, 14:31
skorzystaj z oferowanego wsparcia przez twórców Slideshow CK, na pewno Tobie udzielą odpowiednich wskazówek,Od tego zacząłem. Problem w tym, że pan twórca stracił już do mnie cierpliwość, zwłaszcza, że ja nie znam dobrze angielskiego i wszystko tworzę/odczytuje przez translator.


Do komponentów Joomla dołączana jest dokumentacja z opisem przebiegu instalacji.Fakt, jest dokumentacja do zakupienia, ale w moim przypadku nie ma sensu jej kupować, gdyż ze spisu treści nie wynika, że znajdę w niej rozwiązanie swojego problemu.


Ja, tworząc slajdy obrazkowe z bezpośrednim linkiem do wybranego artykułu stosuję zakładkę Slides Manager.Ta opcja działa u mnie bez zarzutów. Również bez zarzutów działa opcja Autoload from a folder. Nie potrafię ugryźć opcji Autoload from a categoty of articles.


Czy korzystasz jedynie z Autoload from a category of articles, by wprowadzić zależności pomiędzy artykułami i zdjęciamiNo właśnie chciałem, a nie potrafię tego odpalić. Reszta opcji działa bez zarzutu.


Dla wygody i lepszego zrozumienia sugerowałbym używanie określeń polskojęzycznychWiem, że jesteś autorem tłumaczenia modułu i dodatku, ale nie wszystko jest tam przetłumaczone, a właściwie większość nie jest/nie działa niestety i dlatego używam oryginalnych nazw.

alex51
10-05-2014, 14:49
nie wszystko jest tam przetłumaczone, a właściwie większość nie jest/nie działa niestety
Byłbym wdzięczny za wskazanie nieprzetłumaczonych lub niedziałających fragmentów w pliku języka polskiego.

Grzegorz_n
12-05-2014, 23:10
skorzystaj z oferowanego wsparcia przez twórców Slideshow CK, na pewno Tobie udzielą odpowiednich wskazówekZ moim problemem poradziłem sobie dzięki życzliwości, cierpliwości, ale przede wszystkim wyrozumiałości twórcy modułu Slideshow CK, za co serdecznie mu dziękuję :)


Korzystając z okazji, chciałem przeprosić użytkownika/autora polskiego tłumaczenia do Slideshow CK - alex51, czyli Pana Aleksandra.
Przyznaję, że trochę pochopnie - negatywnie oceniłem jego wkład pracy, który włożył w przetłumaczenie na język polski modułu Slideshow CK.

Tłumaczę, dlaczego tak się stało.
Za wszelką cenę i bardzo szybko chciałem uruchomić jedną z opcji wspomnianego modułu. Tak zagmatwałem się w tym wszystkim, że nagle wydawało mi się, że tak naprawdę, to nic nie jest przetłumaczone, a Pan Aleksander (właśnie w tym momencie) zasugerował posługiwanie się polskim nazewnictwem, powołując się na tłumaczenie (wówczas już wiedziałem, że jego autorstwa) modułu na jezyk polski. W takiej sytuacji, aż cisnęło się na usta, aby "wygarnąć" Panu Aleksandrowi, że tak naprawdę, to to tłumaczenie jest "do bani". Jednak, gdy już emocje opadły, przeanalizowałem przetłumaczony moduł i stwierdziłem, że zbyt pochopnie oceniłem człowieka, gdyż tłumaczenie jest zrobione w 90%. Owszem, jest kilka braków - muszę być uczciwy do końca, ale to jest te 10% braków, a nie jak napisałem "że większość nie jest przetłumaczona"

Panie Aleksandrze - użytkowniku/moderatorze alex51, jeszcze raz gorąco przepraszam i serdecznie pozdrawiam :)

Grzegorz

Karol99
13-05-2014, 14:45
Rzadka rzecz, ktoś się uderzył we własne piersi i przeprosił... :up:

alex51
13-05-2014, 18:13
stwierdziłem, że zbyt pochopnie oceniłem człowieka, gdyż tłumaczenie jest zrobione w 90%. Owszem, jest kilka braków - muszę być uczciwy do końca, ale to jest te 10% braków, a nie jak napisałem "że większość nie jest przetłumaczona"
Dziękuję Panie Grzegorzu za miłe słowa, ale gwoli uściślenia w momenie zakładania przez Pana tego wątku tłumaczenie modułu Slideshow CK było "spolszczone" w zakresie pokazywanym w niniejszym linku (https://www.transifex.com/projects/p/slideshow-ck/).

Grzegorz_n
13-05-2014, 22:50
Dziękuję Panie Grzegorzu za miłe słowa, ale gwoli uściślenia w momenie zakładania przez Pana tego wątku tłumaczenie modułu Slideshow CK było "spolszczone" w zakresie pokazywanym w niniejszym linku (https://www.transifex.com/projects/p/slideshow-ck/).Drogi Panie Aleksandrze. Wszystko jest ok. Zerknąłem w link i faktycznie, wg raportu tłumaczenie jest na 100%.

Jednak żeby sprawiedliwości stało się zadość i Pan oraz "forumowicze" do końca wiedzieli, co miałem na myśli pisząc, że moduł jest nieprzetłumaczony w (moich szacunkowych) 10%, pozwolę sobie zamieścić kilka screenów i w szczególności zwrócić uwagę na załącznik nr: 7560.

7557 75587559756075617562

alex51
14-05-2014, 10:34
Pozwolę sobie również załączyć screeny z identycznych ustawień, jakie Pan zaprezentował, by uzasadnić swoje wcześniejsze stwierdzenie o 100% przetłumaczeniu modułu. Zastrzegam, że dotyczy ono najnowszej wersji (1.4.1) zamieszczonej na stronie tłumaczeń rozszerzeń joomlack.fr (https://www.transifex.com/projects/p/slideshow-ck/). Z przyczyn nie do konca przeze mnie zrozumiałych autor modułu w dziale download swojej strony nadal oferuje do pobierania moje spolszczenie z wersji 1.3.10 i stąd być może Pańskie screeny różnią się od moich.