Logowanie

Zobacz pełną wersję : Grupy joomla, przypisywanie uprawnien



jasiek07
08-05-2014, 13:55
Witam, mam pytanko. W jaki sposób najłatwiej mogę sprawić, aby dany moduł był widoczny tylko dla pewnej grupy, a dla "wyższej" nie? Chodzi mi o to, że mam 2 grupy:

grupa1 - public
grupa2 - zarejestrowani

Grupa 2 przejmuje uprawnienia z grupy 1. Natomiast chcę aby 1 z modułów, który jest widoczny dla grupy 1 (a więc i dla grupy 2) był widoczny tylko dla tej 1szej. Jak to mogę osiągnąć najłatwiej?

Mam poziom dostępu registered, jest on przypisany tylko grupie registered, która również przejmuje wszystko z grupy public, ponieważ ona jest jej grupą nadrzedną. Jak mogę to zmienić? Chcę aby tylko ten 1 moduł nie był widoczny, reszta uprawnień z grupy public ma zostać również dla grupy registered.

zwiastun
08-05-2014, 14:19
utworz poziom dostępu i grupę, która będzie mieć dostęp tylko do tego modułu.

jasiek07
08-05-2014, 14:22
Chcę, aby dostęp do tego modułu miał każdy kto odwiedzi stronę, natomiast ten kto juz jest zarejestrowany nie musi juz go widzieć bo tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce.

zwiastun
08-05-2014, 14:34
Co chcesz, to już napisałeś. Ja Ci napisałem, co zrobić. Nie rozumiem Twojej reakcji.

jasiek07
08-05-2014, 20:03
Napisałeś mi abym utworzył grupe i poziom dostępu tylko dla tego modułu. I co dalej? Samo utworzenie grupy i poziomu nie wystarczy, trzeba przypisać określone grupy do tego poziomu dostępu. Ja nie wiem jakie.

Sytuacja wygląda tak:
Chcę aby grupy public i registered widziały moduł, lecz grupa vip juz go nie widziała. Dodam, że grupą nadrzędną grupy vip jest grupa registered. Jak powinienem ustawić utworzoną grupę i poziom dostępu? Załóżmy, że nazwałem nowoutworzoną grupę "test"

zwiastun
08-05-2014, 21:12
Samo utworzenie grupy i poziomu nie wystarczy, trzeba przypisać określone grupy do tego poziomu dostępu.
To chyba jest oczywiste.
Działanie systemu uprawnień objaśniałem w materiałach na wiki + w opublikowanej prezentacji na JD 2012. Trudno, aby powtarzał to tutaj. Poczytaj. Jeśli grupa vip będzie podgrupą grupy registered, to nie może mieć węższych (mniejszych) uprawnień niż grupa registered, bo dziedziczy jej uprawnienia. To, do czego zmierzasz, wymaga zbudowania kilku włąsnych grup i poziomow dostępu.

quguar.as
08-05-2014, 21:22
utworz poziom dostępu i grupę, która będzie mieć dostęp tylko do tego modułu.

Zrób dokładnie tak jak napisał Ci ZWIASTUN, dodaj nową grupę xxx, nadaj im nowe uprawnienia, a później wybrany moduł czy artykuł czy menu przypisz do danej grupy. Wówczas ten kto jest publiczny widzi wszystko, zarejestrowani zzz widzą tylko wybrane moduły / artykuły, a najnowszy moduł widzą tylko zalogowani jako nowa grupa czyli xxx.