PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modułem kod HTML



alvi
09-05-2014, 21:14
Witam

Mam problem z edytowaniem i dodawaniem modułu "kod HTML"

Te które są wstawione działają poprawnie na stronie ale na zapleczu nie mogę tego modułu edytować. Nie mogę też dodać nowego kodu. Przy próbie uruchomienia edycji pojawia mi się takie okno jak na załączonym obrazku. Myślałem żeby ten moduł odinstalować i zainstalować na nowo ale że jest on standardowo instalowany ze skryptem to nie wiem jak to zrobić i czy tak się da. A jak się nie da to gdzie szukać przyczyny zaistniałego problemu?

7553

zwiastun
09-05-2014, 21:19
Masz najprawdopodobniej Joomla zainstalowany w nieodpowiednim środowisku (w tekście komunikatu wyświetlają się krzaki zamiast polskich znaków językowych). To, co widać na ekranie, wskazuje, że system nie wczytuje z jakiegoś powodu całego kodu modułu.
Czy to na pewno Joomla w wersji 3.x?
Czy nie migrowałeś przypadkiem ze starszej wersji?
Więcej informacji o instalacji proszę.

Gall Anonim
09-05-2014, 21:22
Zaryzykuję diagnozę o nie do końca poprawnej aktualizacji.
Zrób kopię zapasową witryny
Następnie ściągnij na kompa pełną paczkę instalacyjną Joomla i rozpakuj po czym "nadpisz" wadliwy moduł
all

alvi
09-05-2014, 21:37
Czy to na pewno Joomla w wersji 3.x?
Czy nie migrowałeś przypadkiem ze starszej wersji?
Więcej informacji o instalacji proszę.

Wersja 3.3 i instalacja była świeża. To mi się zdarzyło podczas pracy. Może coś odinstalowałem co nie powinienem ale starałem się tylko usunąć te rzeczy co z nazwy wynikały że to był komponent z nieużywanej galerii.

Rzecz w tym że jeszcze przed paroma godzinami wszystko działało. Szukałem jakiejś galerii zdjęć która by mi odpowiadała i jak już wybrałem zacząłem usuwać te niepotrzebne. Wydaje mi się że nie usunąłem czegoś czego nie powinienem ale po wszystkim chciałem jeszcze popracować na kilku dodatkowych kodach HTML i takie krzaki mi się pojawiły. Oczywiście - głupi - nie robiłem kopii podczas pracy.




Zaryzykuję diagnozę o nie do końca poprawnej aktualizacji.
Zrób kopię zapasową witryny
Następnie ściągnij na kompa pełną paczkę instalacyjną Joomla i rozpakuj po czym "nadpisz" wadliwy moduł
all

Aktualizacji nie było ale były modyfikacje a raczej instalowanie i odinstalowywanie komponentów galerii zdjęć. Z tego co namieszałem będę pewnie musiał nadpisać pliki. Krótko mówiąc biorę klienta FTP, zaznaczam całą paczkę oprócz katalogu "installation" i kopiuję na serwer zaznaczając że pliki mają być zamienione? Oczywiście najpierw - głupi - zrobić kopię zapasową. Sprawdzę i dam znać czy pomogło.

Gall Anonim
09-05-2014, 21:40
Możesz nadpisać sam moduł lub całość katalogów ale bez plików z katalogu głównego i katalogu installation (tak jak napisałeś)

zwiastun
09-05-2014, 21:44
Już małe dzieci wiedzą, że do zabawy służy piaskownica (po ang. sandbox). Takie są skutki niewyciągania nauk z dzieciństwa. Skoro się już pobawiłeś, to teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak
a) utworzyć sobie lokalne środowisko testowe do zabaw na przyszłość (polecam JAMP-a)
b) odtworzyć witrynę w środowisku testowym (skoro to instalacja na 3.3 to pewno za dużo jeszcze w niej nie ma)
c) odtworzoną witrynę przenieść na serwer (polecam AkeebaBackup)
d) zabawy w testowanie prowadzić lokalnie (możesz sobie stworzyć tyle wersji Joomla, ile zechcesz), a jak już się pobawisz i wybierzesz, co Ci odpowiada, to dopiero wówczas instalować to na działającej witrynie.

alvi
09-05-2014, 21:51
Możesz nadpisać sam moduł lub całość katalogów ale bez plików z katalogu głównego i katalogu installation (tak jak napisałeś)

Dzięki wielkie




Już małe dzieci wiedzą, że do zabawy służy piaskownica (po ang. sandbox). Takie są skutki niewyciągania nauk z dzieciństwa.

Dokładnie tak jak piszesz. A mając do dyspozycji serwer reseller to tym bardziej zabawa na innym adresie a instalacja tylko tego co trzeba na działającej witrynie. Taki prztyczek prosto w nos za lekceważenie oczywistych zasad, które powinno się przestrzegać zawsze bez wyjątku.

Pozdrawiam