PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kategoriami i K2



Hiram
10-05-2014, 09:15
Witam, zainstalowałem K2 żeby trochę na nim poćwiczyć. Później stworzyłem możliwość dodawania artykułów i zdjęć z pozycji użytkownika, utworzyłem kategorie dodane przez użytkownika, w menu głównym wybrałem wyświetla przegląd artykułów z jednej kategorii. I tutaj stało się coś dziwnego , menu nie chce wyświetlać niczego poza przeglądem artykułów wyróżnionych. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy , a posiadam wiele instalacji joomla. Czy istnieje możliwość ,że to K2 zmieniło jakieś globalne ustawienie, bądź coś nadpisało?

Gall Anonim
10-05-2014, 10:57
Sprawdź czy aby masz ustawiony element menu na wyświetlanie przeglądu artykułów z konkretnej kategorii czy też ustawiłeś element - wyświetlenie artykułów wyróżnionych i wskazałeś kategorię (to dwie różne możliwości elementów menu).
Pzdr

Hiram
10-05-2014, 11:11
Wskazałem wyświetlanie przeglądu artykułów z konkretnej kategorii po takim ustawieniu wyskakuje mi : Fatal error: Class 'JLayoutHelper' not found in /autoinstalator/joomla4/templates/ah-68-kleines-schwarzes/html/com_content/category/blog_item.php on line 22

Gall Anonim
10-05-2014, 11:56
Spróbuj na innym szablonie (może jakiś standardowy) - bo tutaj jakaś d.blada w widoku elementu kategorii - chociaż to może być efekt a nie przyczyna.
Przy okazji:
-jaki hosting?
-jaka instalacja (czyżby autoinstalator jak sugeruje ścieżka)?
- dokładnie która wersja Joomla?
- dokładnie która wersja szablonu?

Hiram
10-05-2014, 12:19
joomla 3.0.2 hosting na home.pl i owszem autoinstalator. szablon:ah-68-Kleines-Schwarzes

Zrobiłem drugą instalacje i spróbuje bez instalacji k2 , być może znajdę przyczynę.

Na innej instalacji(www.ukraina-24) działa to bez zarzutu i właśnie nie wiem czy szablon nie jest przyczyna

Gall Anonim
10-05-2014, 12:55
@Hiram -
Szczerze?
Nie trawię (znaczy się nienawidzę wręcz) autinstalatorów ponieważ ich twórcy
- po pierwsze dokonują nieautoryzowanych zmian bez dostatecznych testów - aby hulało (rzekłbym - na odczepnego)
- nie aktualizują wersji autoinstalatora (nie powinno być możliwości używania na autoinstalatorach Joomla 3 - bez urazy ale Joomla 3.x.x do 3.5.x jest wersją rozwojową z dużą ilością zmian - co pociąga za sobą zrozumiałe konsekwencje. Obecnie osoby o niższym stopniu znajomości zagadnienia powinny używać Joomla 2.5.x /20/)
- zresztą nie znam żadnego z doświadczonych twórców witryn który używałby systemowego autoinstalatora hostingu (zbyt dużo niespodzianek)
Pzdr
P.S. Zrób czystą instalkę i sprawdź ten numer z szablonami - może szablon nie jest przystosowany do Joomla 3.0.2. może jezt do 3.2.x - może do 2.5.x - to że został zainstalowany nie jest jednoznaczne tym że będzie hulał.

Hiram
10-05-2014, 13:10
Pewnie masz racje, ale od kilku lat korzystam z autoinstalacji home i jest on aktualizowany. Rzeczywiście mam szereg problemow mam obecnie chyba z 15 stron i na każdej inny problem. Najtrudniej jest mi na serwisie który robię na zasadzie wolontariatu o Ukrainie ( sam byłem na euromajdanie) bo tu nie mogę niczego wysypać. Oczywiście jak wspomniałeś będę testował to na czystej instalacji. Dziękuje bardzo za porady.

Gall Anonim
10-05-2014, 13:22
sam byłem na euromajdanie
No to trudno powiedzieć czy przypadkiem jakieś ruskie hackery cię nie atakują :lol: (sorki - taki mały żarcik).
Natomiast co do autoinstalatorów
- Joomla 3.x.x napisałem - nie powinno jej być na autoinstalatorze
- z reguły też na autoinstalatorze nawet po miesiącu, dwóch a czasami nawet pół roku nie ma najnowszej wersji a jak już jest to właśnie przestaje być najnowszą nazajutrz (chociaż osobiście nie spotkałem takiego serwisu który miałby dostępną najnowszą z danej serii)
- rób test - rozpakuj czystą instalkę - usuń katalog instalacyjny - skopiuj do innego katalogu przez ftp witrynę czystą z autoinstalatora i porównaj pliki - miłej zabawy :spoko:

Hiram
10-05-2014, 13:31
Co do żartu, był by dobry:D,(ale problem z szablonem i kategoriami to nie na Ukrainie:-) gdy by nie fakt,że prezes fundacji własnie wybiera się na Ukraine i będziemy zamieszczać na stronie najprawdopodobniej obraz live z kamery umieszczonej na nim..., a już miałem problemy kiedy zamieściłem obraz euromajdanu live kilka miesięcy temu. Cała instalka została rozwalona... ta obecna jest na innym serwerze i zbudowana od nowa. Rosyjscy hackerzy to nie jest mit, niestety:-) Ja na stronie mam kilkaset zdjęć autentycznych wydarzeń , w tym pomordowanych ludzi więc sam rozumiesz.