PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja komponentu



hakim
21-02-2007, 09:23
Witam

Mam prośbę --po raz koeljny próbuję zainstalować jakiś komponent i nie mogę--wyświetla mi info że nie może utworzyć folderu komponentu po czym wchodzę na FTP i widzę że folder istanieje-chmod ustawione na 777 więc nei powinno byc problemu

o co w tym chodzi??

dzięki za odpowiedzi

Radzio
01-03-2007, 13:06
hakim powiem tak mam to samo co ty
i tez nie wiem, jeżeli doszedłeś daj znać

Pzdr

kotos
01-03-2007, 14:32
Mialem to samo.
1 Najwidoczniej usunales juz wczesniej komponent i instalujsz go ponownie.
Stary za to nie zostal usuniety do konca z bazy danych.

2. podczas instalacji wystapil blad i polecenie sql utworzyly tabele ale nie wgraly calego komponentu

W obu przypadkach:

Usun recznie wszystkie katalogi komponentu oraz tabele z bazy danych od tego komponentu
Wgraj komponent ponownie

Radzio
01-03-2007, 14:40
o to chodzi ze zainstalowalem od nowa joomle i to byl pierwszy komponetnt ktory chcialem instalowac i nie dziala

kotos zobacz tu opisalem:
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=7755&page=2

kotos
01-03-2007, 14:49
No coz. Wyglada na to ze cos jest ustawione zle w hostingu i konfigu php, bo na bank nie jest to wina joomli skoro poprawnie dziala u wiekszosci

Radzio
01-03-2007, 15:11
to wiem tylko nie wiem co jest zle jak mozesz zobacz tego linka wyzej moze cos mi pomozesz

kotos
01-03-2007, 15:26
Ja mam tak:

Joomla! Emulacja Register Globals ON (wł.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: ON (wł.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: OFF (wył.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /home/tmp Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (wł.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: ON (wł.)
Open basedir [Katalog bazowy]:: /home:/var/home Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.) Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak Wyłączone funkcje:: system, exec, shell_exec, passthru, popen, syslog, readlink, link, proc_open, escapeshellarg, proc_close, proc_get_status, proc_nice, proc_terminate