PDA

Zobacz pełną wersję : katalog /media



jaca15
21-02-2007, 10:17
przeszukałem forum, pogrzebałem w sieci, zajrzałem do pomocy na joomla.pl - może nie jestem inteligentny i nie potrafię znależć odpowiedzi?, może zdenerwuje kilku ludzi tym pytaniem - no ale cóż pozostaje mi tylko liczyć na wyrozumiałość i pomoc ludzi z forum.
Od kilku dni mam problem z katalogiem media - nie moge instalować komponentów, nie moge wgrywać grafiki itp...

-parametry katalogów uprawniajace do zapisu (777),
media/ możliw
administrator/components/ możliwe
components/ możliwe
images/stories/ możliwe

-istotne ustawienia php

Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (wł.)
Output Buffering :: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]
::/home/xvbsz:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: escapeshellcmd, readfile, system, dl, shell_exec, exec, proc_open, proc_close, popen, pcntl_exec, passthru
-przed problemami wszystko chodziło jak należy - administrator serwera zapewnia że nie zmieniano ustwień,
-Joomla! 1.0.11 + patch_joomla_1011+Admin-pl (zainstalowany na długo przed pojawieniem się problemu) ...
a efekt końcowy to komunikaty przy próbie zainstalowania komponentu (który kiedyś został zainstalowany z tej samej paczki, ale póżniej pojawił sie problealowany)

[B]Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file (http://lapki.xv-bsz.i365.pl/administrator/function.move-uploaded-file)]: open_basedir restriction in effect. File(/home/xvbsz/public_html/lapki/media/com_rsgallery2_1.11.10-alpha_PL.zip) is not within the allowed path(s): (/home/xvbsz:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp) in /home2/home/xvbsz/public_html/lapki/administrator/components/com_installer/admin.installer.php178 on line

Nie można przenieść wczytanego pliku do katalogu /media.

kombinowałem z różnymi ustawieniami praw zapisu, przerzucałem katalog administartora z backup'a i nic komunikat jest niugięty i trzyma sie mocno...
za wskazanie winnego tego zamieszania przyznam tytuł "Jesteś Wielki"

Rybik
21-02-2007, 11:06
podejrzewam błąd w configuration.php a dokladniej sciezki do plikow, nie probowales podpiac mnowej domeny ?

jaca15
21-02-2007, 12:30
nie probowales podpiac mnowej domeny ?
nie robiłem nic z tym plikiem... wieczorem wgrałem troche zdjęć a na drugi dzień katalog przestał być dostepny ... próbowalem też configuration.php przerzucić z backup'u - nic to nie zmieniło...komunikat jest dalej. Nie bardzo mogę zrozumieć częsi komunikatu "open_basedir restriction in effect." może to jest jakaś wskazówka?
przeanalizowałem obydwie werskie configuration.php (tej kiedy wszystko było OK i obecnej) trzy różne wartości w zmiennych (pozostałe sa takie same):
"Config_editor", "Config_frontend_userparams" i "Config_hidePdf" - przywróciłem poprzednie ustawienia i nic....

nexus246
21-02-2007, 13:08
Winna jest konfiguracja php a konkretnie użycie dyrektywy open_basedir.
Pretensje do admina serwera.

jaca15
22-02-2007, 19:36
Pretensje do admina serwera.
atakuję admina zobaczymy co powiedzą bo zapewniali że nic nie zmieniali...

jaca15
22-02-2007, 20:27
odpowiedź admina: "Open_basedir jest zablokowany praktycznie od samego pcozatku gdy serwer zostal uruchomiony. Prosze sprawdzic skrypty czy przypadkiem nie probuja one odczytac/uzyskac dostep do katalogow i zasobow dok torych nie ma Pan uprawnien"
nie bardzo to rozumie ale wydaje się, że nic nie zmieniali albo wcześniej jakimś trafem działało wszytsko jakimś cudem(?)
znalazłem w zkładce system>informacje>php o systemie takie informacje:
pozycja "open_basedir"
kolumna "Local Value" wartość: /home/xvbsz:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp
w kolumnie "Master Value" wartość: no value
dla mnie oznacza to, że wartość ustawień lokalnych wskazuje na jakiś katalog (nie wiem czy dobrze to interpretuję) a więc jakieś lokalne ustwaienie ogranicza mi dostęp do katalogów... tylko gdzie znaleść to ustawienie i jak je zmienić? Co do odpowiedzi admina to wszystkie (!) katalogi są ustawione na "777" i też nic to nie daje
i jeszcze jedno:
w komunikacie błędu jest podawana (ostatnia ścieżka dostepu) ścieżka "/home2/home/xvbsz/..." podczas gdy w liście ścieżek wystepuje "/home/xvbsz" brakuje mi tu "home2" czy to nie jest przypadkiem powodem błędu? jak to sprawdzić?

dodam na zakonczenie że ścieżka absolutna to (początek) "/home/xvbsz/..." i tego to już wogóle nie rozumię!
na dodatek zrobiłem instalację MAMBO (jako drugą) i te same ustawienia działają - czyli cos pochrzanione jest z instalacja joomli (chyba).