PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskanie danych po wygasłej domenie



kordix
14-05-2014, 18:34
Witam.
Troche ponad rok temu wykupiłem domene na hekko.pl na 3 stronki niestety domeny mi wygasły mój błąd że nie przedłużyłem ich ale opłaciłem serwer i zostały wszystkie pliki.
Czy dałoby się jakoś odzyskać artykuły które miałem tam napisane?

Nie jestem też do końca pewny jaka to była wersja joomli. Podejrzewam że to było 1.6 dlatego pisze w tym dziale. Czy mogę się jakoś tego dowiedzieć z plików które pozostały?

zwiastun
14-05-2014, 18:55
Jeśli miałeś opłacony serwer, to masz nadal
a) dostęp do systemu plików
b) dostęp do baz danych
Wykonujesz kopię witryny (witryn) klasyczną metodą (ręczna kopia plików + eksport bazy danych), odtwarzasz witrynę na serwerze lokalnym.
Jak odtworzysz, będziesz wiedzieć, jaka to wersja (oczywiście, można się tego dowiedzieć także z plików na serwerze, ale to trudniejszy zabieg)

Karol99
14-05-2014, 19:38
Nie znam tego hostingu, ale na wielu innych oprócz "zwykłej", wykupionej i podłączonej domeny możliwy jest też dostęp przy użyciu domeny hostingodawcy - przy pomocy adresu w rodzaju nazwauzytkownika.hosting.pl/ewentualny_podkatalog/ (może być ewentualnie potrzebna zmiana wpisu live_site w configuration.php). Jeśli się uda, to masz wszystkie możliwości operowania na stronie, łącznie z użyciem akeeba backup.

Radzę zapytać helpdesku hekko.

kordix
11-04-2015, 19:05
Nie znam tego hostingu, ale na wielu innych oprócz "zwykłej", wykupionej i podłączonej domeny możliwy jest też dostęp przy użyciu domeny hostingodawcy - przy pomocy adresu w rodzaju nazwauzytkownika.hosting.pl/ewentualny_podkatalog/ (może być ewentualnie potrzebna zmiana wpisu live_site w configuration.php). Jeśli się uda, to masz wszystkie możliwości operowania na stronie, łącznie z użyciem akeeba backup.

No właśnie mam coś takiego, moge nawet dać linka: http://kordix.jupe24.pl
Tylko problem że nie mam kopii w akeeba backup



Wykonujesz kopię witryny (witryn) klasyczną metodą (ręczna kopia plików + eksport bazy danych), odtwarzasz witrynę na serwerze lokalnym.

Takie coś co mam powyżej to jest serwer lokalny? Wystarczy tylko że przekopiuję sobie pliki na tą domenę?

zwiastun
11-04-2015, 19:56
Takie coś co mam powyżej to jest serwer lokalny?
Serwer lokalny to jest twój komputer z oprogramowaniem serwerowym (np. JAMP, XAMPP, MAMP).
Więcejobjaśnień na www.wiki.joomla.pl


Wystarczy tylko że przekopiuję sobie pliki na tą domenę?
Nie, nie wystarczy - prócz systemu plików potrzebujesz jeszcze bazy danych