PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia Opcji układu nie działają



cubase
15-05-2014, 14:55
Jak w temacie, próbuje ustalić układ artykułów w tym wypadku na głównej stronie. Ustawiam 2 pozycje główne, 2 pozycje pozostałe i 2 kolumny dla pozycji pozostałych.
Układ nie reaguje na żadne ustawienie, artykuły wciąż są jeden pod drugim a gdy w artykułach są zdjęcia, konterer artykułu jakby ich nie widział, kończy na tekście a obrazek wystaje po za separator.
Myślałem że to wina instalacji bo mieszałem coś w systemie, zainstalowałem więc nową instalacje, w najnowszej wersji 2.5.20 do tego na innym serwerze i problem jest taki sam.
CO robić bo ja już nie mam pomysłów, dodam że te same artykuły na starej joomli 1.5 układają się dokładnie tak jak powinny. Z góry dziękuje za pomoc i wyrozumiałość dla amatora w temacie joomla : )

zwiastun
15-05-2014, 15:01
Czy sprawdziłeś na standardowym szablonie Joomla?
Czy dostosowałeś szerokość zdjęć do szerokości kolumny?

cubase
15-05-2014, 15:08
na standardowych beez działa, na atomic już nie za bardzo. Pomyślałem że może szerokość kontenera dla treści jest zbyt mała, ale to też nic nie zmieniło po zmianie wielkości. Może robie jakiś błąd podczas budowy pliku php do szablonu ? ...chociaż zawsze wzoruje się na standardowych szablonach jeśli chodzi o strukturę php. ...teraz z resztą zobaczyłem że stara strona na joomli 1.5 ma jeszcze węższy kontener dla treści a działa wszystko.

zwiastun
15-05-2014, 15:11
Atomic jest szkieletem szablonu, rozmieszczenie w kolumnach nie zostało w nim okodowane. Jeśli działa na standardowym szablonie Joomla, to musi działać na każdym poprawnie zbudowanym szablonie.

cubase
15-05-2014, 15:15
W takim razie zrobiłem źle szablon, " rozmieszczenie w kolumnach nie zostało w nim okodowane " rozumiem że to jest zależne od wewnętrznych klas css joomli ?

zwiastun
15-05-2014, 15:59
Tak. Przełącz się na szablon Beez. Podejrzyj sobie kod HTML, aby zobaczyć, jakimi klasami opisane są znaczniki wierszy i kolumn, a następnie odszukaj ich deklaracje w css szablonu Beez i wykorzystaj w swoim szablonie.
W pliku pisition.css klasy te są zdefiniowane w sekcji maim - position i blog

cubase
15-05-2014, 16:14
Bardzo dziękuje za pomoc, jak zawsze krótko i rzeczowo... i tradycyjnie niech Ci bóg w dzieciach wynagrodzi Zwiastunie :up: ..a tematu nie kasować bo wiem że co najmniej dwie osoby na innym forum miały podobny problem podczas przesiadki z 1.5 na wyższe. Pozdrawiam !