PDA

Zobacz pełną wersję : Problem aktualizacji Joomla 3.0.2 do 3.3 na home.pl / Problem z usunięciem index.php



Chrupek
18-05-2014, 12:52
Witam po raz kolejny,


Od jakiegoś czasu walczę z joomla na home.pl. Na razienie chcę zmieniać hostingu bo zapewne da się coś z tym zrobić.

Hosting: home.pl
wersja Joomla!: 3.0.2
Sposób instalacji: Joomla zainstalowana z autoinstalatora na home.pl. Znajduje się w folderze ftp://xxx/autoinstalator/joomla/

Problemy:

1 - Aktualizacja Joomli nie działa.Wyskakuje komunikat:


Ostrzeżenie
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka:
JInstaler::Instalacja: nie można odnaleźć pliku instalacyjnego XML Nie
można odnaleźć pliku manifestu.
Nie powiodło się usunięcie joomla.xml
Stan aktualizacji wersji Joomla!
Oprogramowanie Twojej witryny zostało zaktualizowane. Posiadasz teraz
Joomla! w wersji: 3.0.2.

Po napisaniu do home.pl napisali "sugerujemy kontakt z twórcą aplikacji celem uzyskania wsparcia w tym zakresie" -.-


2 - W ustawieniach joomla włączyłem przepisywanie url i proste adresy. htaccess jest oczywiście przemianowany na .htaccess

Tak wygląda sekcja odpowiedzialna za przepisywanie:


## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks

## Mod_rewrite in use.

RewriteEngine On

## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits.
# If you experience problems on your site block out the operations listed below
# This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
#
# Block out any script trying to base64_encode data within the URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode[^(]*\([^)]*\) [OR]
# Block out any script that includes a ********** tag in URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C)([^s]*s)+cript.*(>|%3E) [NC,OR]
# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL.
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
# Return 403 Forbidden header and show the content of the root homepage
RewriteRule .* index.php [F]
#
## End - Rewrite rules to block out some common exploits.

## Begin - Custom redirects
#
# If you need to redirect some pages, or set a canonical non-www to
# www redirect (or vice versa), place that code here. Ensure those
# redirects use the correct RewriteRule syntax and the [R=301,L] flags.
#
## End - Custom redirects

##
# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla! Directory (just / for root).
##

RewriteBase /.

## Begin - Joomla! core SEF Section.
#
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]
#
# If the requested path and file is not /index.php and the request
# has not already been internally rewritten to the index.php script
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php
# and the request is for something within the component folder,
# or for the site root, or for an extensionless URL, or the
# requested URL ends with one of the listed extensions
RewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC]
# and the requested path and file doesn't directly match a physical file
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
# and the requested path and file doesn't directly match a physical folder
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
# internally rewrite the request to the index.php script
RewriteRule .* index.php [L]
#
## End - Joomla! core SEF Section.


w .htaccess posiadam dodatkowo zmiane adresu z wersji z http://www.xx.eu do http://xx.eu


Ma ktoś jakiś pomysł ?

marian_mk
18-05-2014, 13:12
Najlepsze rzwiazanie to zmienic hosting

Po napisaniu do home.pl napisali "sugerujemy kontakt z twórcą aplikacji celem uzyskania wsparcia w tym zakresie"
To standard na home.pl

Chrupek
18-05-2014, 13:22
no to na pewno będzie zrobione ale później. na razie muszę działać na tym co mam

Gall Anonim
18-05-2014, 14:02
Po napisaniu do home.pl napisali "sugerujemy kontakt z twórcą aplikacji celem uzyskania wsparcia w tym zakresie"
Zdaje się że dawno nie było draki z home.pl - już kiedyś mieli zwyczaj tak pisać - potem na skutek pewnych działań na jakiś czas im przeszło - jak widać mamy nawrót "choroby".
Po pierwsze:
home.pl bierze za to pieniądze i jest przez to zobowiązanie do obsługi technicznej (może zaczną więc nam płacić za pomoc ich klientom)
Po wtóre: to home.pl tak zmodyfikował autoinstalator że w efekcie wersja finalna po instalacji z Joomla jest zmodyfikowana i nie jednolita z jej odpowiednikiem instalowanym w standardowy sposób
Po trzecie: Joomla 3.x do < Joomla 3.5 jest wersją rozwojową i jako taka nie powinno być możliwości instalowanie jej autoinstalatorem (zbyt dużo zmian rozwojowych pomiędzy kolejnymi wersjami Joomla 3.x.x.
Po czwarte: Zrób pełną kopię zapasową za pomocą akeeba i .......
Zainstaluj patch aktualizacyjny tak jak rozszerzenia (moduły, komponenty, dodatki)
nie udało się?
Żaden problem:
Ściągnij na komputer lokalny pełną paczkę instalacyjną Joomla 3.3
rozpakuj
usuń z katalogu głównego rozpakowanej paczki katalog install oraz plik confguration.php (o ile tam jest - bo nie pamiętam a akurat ten plik ma zostać nie nadpisany)
resztą "nadpisz" via ftp Joomla na home.pl
Następnie - zaloguj się do zaplecza -użyj narzędzia Baza Danych (tam gdzie instalacje)
I napraw Bazę Danych
Podmień plik

.htaccess z tego na serwerze na nowy - stworzony poprzez przemianowanie orginalnego htaccess.txt z paczki instalacyjnej (pamiętaj o swoim przekierowaniu domeny)
- wyłącz statystyki na home.pl
W ten sposób powinieneś zaktualizować Joomla i pozbyć się "super poprawek" autorów autoinstalatora na home.pl
Pzdr

Chrupek
18-05-2014, 16:32
Dzięki wielkie za sugestie. W wolnej chwili sprawdze Twoje rozwiązania.

Jeśli chodzi stricte o zachowanie osobnika z "helpdesku" to na razie zasugeruję im iz stosowanie spychologii pospolitej nie jest rozwiązaniem problemu tym badziej, ze problem dotyczy instalcji zrobionej z ich instalatora a nie mojej wlasnej. Swoja droga ciekawe ilu pracownikow home.pl udziela się tutaj na forum albo chociaz je przegląda :)

Chrupek
18-05-2014, 18:12
zainstalowalem aktualizacje do 3.3.0 i... jest zonk... po aktualizacji moge smigac po zapleczu poza jedna strona

System-> Pulpit.

Chcialem naprawic bazy danych ale bylo ok.. (na zaś i tak po zauwazeniu ze pulpit nie działa spróbowałem naprawić ale widocznie nie było co naprawiać)

Wchodzac bez zalogowania np z innej przegladarki na adres/administrator laduje mi sie panel logowania ale po kliknięciu zaloguj nagle dostaje:


500 Internal Error

The server encountered an internal error and could not complete your request.



Sprawdzając informacje o systemie:


Joomla! 3.3.0 Stable [ Ember ] 30-April-2014 14:00 GMT
Joomla Platform 13.1.0 Stable [ Curiosity ] 24-Apr-2013 00:00 GMT

Strona chodzi normalnie (chociaz nadal index.php występuje w adresie)

więc z lekka zgłupiałem...

marian_mk
18-05-2014, 18:47
więc z lekka zgłupiałem...
bo home.pl nie jest dla normalnych

Od rana przenosze serwis na home.pl , wydawało sie, ze działa ale po wygasnieciu sesji klapa - nie moze zapisac nowej sesji w bazie.
Wiec zainstalowałem autoinstalator - home.pl , w katalogu głownym zainstalowałem swoja wersje serwisu z akeeaba , natomist baze importowałem recznie przez phpAdmin i narazie "hula" ale nie wiem jak długo

Chrupek
18-05-2014, 19:40
coraz lepiej... przywrocilem backupa no i chcialem wgrac nie 3.3 tylko 3.2.4 (jako ze php ponizej 5.3.9 na home) i po tej aktualizacji wywalilo mnie totalnie (500 internal error)

Jest moze jakis kanał irc gdzie mozna kogos z forum ogarnac ?

marian_mk
19-05-2014, 09:06
Strona wczoraj działała , dzisiaj:

SQL=INSERT INTO `prem3_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('a3544dfa0d040ebe66366c5091cb3795', 0, '1400483085')
czy to nie sugeruje przepełnienia bazy danych?

mac
19-05-2014, 12:52
coraz lepiej... przywrocilem backupa no i chcialem wgrac nie 3.3 tylko 3.2.4 (jako ze php ponizej 5.3.9 na home) i po tej aktualizacji wywalilo mnie totalnie (500 internal error)

Jest moze jakis kanał irc gdzie mozna kogos z forum ogarnac ?Mozna ustawid PHP5.4 na home.pl, opcja dla wtajemniczonych

:Location /*.php
Use php54
:Location

Poza tym ewidetnie od jakiegos czasu home.pl szwankuje

Gall Anonim
19-05-2014, 15:03
@Chrupek
- będąc z lekka zirytowany niefrasobliwością twojego rozmówcy z pomocy technicznej home.pl pozwoliłem sobie nawiązać z nimi kontakt standardową drogą - to znaczy za pomocą formularza kontaktowego na stronie.
Najwyraźniej okazałem się odrobinę bardziej przekonujący ponieważ otrzymałem odpowiedź - ale to mało istotne.
Istotniejsze jest to co zostało napisane w tej odpowiedzi.
Świadomie i bez komentarza końcowego cytuję całość:


Witam,

Poniżej przedstawiam poprawne działania mające na celu aktualizację aplikacji CMS wykonana na Joomla 3.0.2 do 3.3.

"W pierwszej kolejności proszę o pobranie paczki instalacyjnej ( np. ze strony http://www.joomla.org/announcements/release-news/5546-joomla-3-3-0-released.html ) - w sekcji "Download" klikamy na: "New Installations: Click here to download Joomla! 3.3.0 (Full package) »" . Kolejno logujemy się do panelu administracyjnego Joomla, zakładka Rozszerzenia -> Instalacje, a następnie z modułu Upload & Install Joomla Extension wybieramy paczkę instalacyjną, która została przez nas pobrana.

Instalacja przebiega poprawnie ( pojawia się informacja o aktualizacji wersji 2.5, tym proszę się nie sugerować), jednak występuje wówczas niedogodność w postaci błędu na zakładce System -> Pulpit. W tym przypadku należy usunąć rozszerzenie Akeeba ( Zakładka Rozszerzenia -> Instalacje oraz po lewej stronie Zarządzanie, stąd proszę zaznaczyć rozszerzenia mające w nazwie "Akeeba" oraz proszę je usunąć - są to 3 moduły, należy odinstalować je wszystkie.

Dodatkowo proszę usunąć wtyczkę fof_lib ( można ją odszukać wpisując w filter - FOF ). Kolejno należy do katalogu /libraries w katalogu z plikami instalacyjnymi Joomla umieścić katalog fof ( jeżeli taki katalog już istnieje obecnemu katalogi proszę zmienić nazwę np. na fof_bak. Nowy katalog fof proszę wziąć z pobranej paczki instalacyjnej. Po tych zabiegach Joomla będzie funkcjonować poprawnie (również w panelu administracyjnym wyświetla się wersja 3.3.0 i informacja - Joomla jest aktualna ). Nie jestem niestety w stanie sprawdzić na wersji zawierającej zainstalowane wtyczki i rozszerzenia ( być może będzie konieczność ich aktualizacji ). Sugeruje sprawdzenie zarówno na "czystej instalacji jak i tej którą chcieliby Państwo docelowo zaktualizować, przed wykonywaniem aktualizacji.

W razie pojawienia się pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.
:up:

- - - Updated - - -


odrobinę bardziej przekonujący ponieważ otrzymałem odpowiedź
Przepraszam - ty również otrzymałeś odpowiedź ale odrobinę w innym "klimacie":up: - widocznie taki tam mają klimat

Chrupek
19-05-2014, 20:59
@Gall Anonim

Sprobowalem zrobic to sposobem ktory uzyskałeś od nich (swoją drogą widocznie trafiłeś na kogos kto albo jest kompetentny albo miał dobry dzień) lecz wynik tego jest następujący...


500 Internal Error

The server encountered an internal error and could not complete your request.


Czy przypadkiem w tym przypadku nie powinno być to aktualizowae przez paczke z Update ? Sądzę, że paczki instalacyjne dla "nowych"instalacji mają ciut inne przeznaczenie niż paczuszki aktualizacyjne ;P no chyba ze aktualizacja zawiera tylko czysty update zmienionych plikow bez innych bajerów :P

no ale w chwili obecnej przywróce kopię i zrobię update czysty do 3.3 i jeśli bedzie ok (poza tym pulpitem jak wcześniej) zrobie pozostałe kroki które napisał koleś z home.

Cóż.. człowiek uczy się całe życie ;) może będzie to rozwiązanie dla innych mających taki problem na home itp... ;)


@mac

O PHP 5.4 wiem :P moze i jestem w pewnym sensie Joomlowym laikiem ale akurat to wiem :D


@all


jak pytalem w jednym z poprzednich postów.. jest jakis kanał irc gdzie mozna Was znaleźć czy tylko na forum?


///
EDIT

Właśnie zaktualizowałem przez update package i mam ten sam błąd co powyżej... any idea ?

Chrupek
19-05-2014, 22:17
Niestety już nie mogę edytować poprzedniego posta a mam malutki update..

Po przywróceniu strony (po raz kolejny) po kolejnej próbie aktualizajci plikiem update dostaje błąd:


Fatal error: Call to undefined method JAdministrator::execute() in /administrator/index.php on line 42

Sam frontend działa bez zarzutów natomiast logowanie do panelu admina a raczej sama próba zrobienia tego zwraca powyższy błąd.

Aktualnie wgrywam ponownie (ręcznie) pliki instalacyjne żeby nadpisało mi pliki (a noż jakiś błąd podczas kopiowania wystąpił)

Gall Anonim
19-05-2014, 22:24
jak pytalem w jednym z poprzednich postów.. jest jakis kanał irc gdzie mozna Was znaleźć czy tylko na forum?
Ja o niczym takim nie wiem.

- - - Updated - - -


albo miał dobry dzień
Myślę że nawet jeśli miał to mój post skutecznie odwrócił ten stan rzeczy (nastroju) :D

Chrupek
19-05-2014, 22:26
Człowiek uczy się całe życie :D następnym razem.. UCIEKAĆ Z HOME xD


//EDIT


No i nadpisałem pliki..

I mam...


Fatal error: Call to a member function isAdmin() on a non-object in /plugins/system/remember/remember.php on line 42

czyli:
if ($this->app->isAdmin())




A co lepsze w Chrome mam inny komunikat (bazowo korzystam z Firefox/Nightly)


500 Internal ErrorThe server encountered an internal error and could not complete your request.

Chrupek
20-05-2014, 23:00
Dobra...

udalo sie zaktualizować :)

Teraz mam zonka z index.php


W ustawieniach proste adresy i przepisywanie

.htaccess


Options +FollowSymLinks


RewriteEngine On

RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode[^(]*\([^)]*\) [OR]

RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C)([^s]*s)+cript.*(>|%3E) [NC,OR]

RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]

RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})

RewriteRule .* index.php [F]

RewriteBase /autoinstalator

RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization}]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php

RewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule .* index.php [L]

joomla znajduje sie w folderze

autoinstalator/joomla/

a dostaje komunikat:


404 Not Found


Any ideas?

pedros650
02-03-2015, 10:12
Może trochę odkopałem temat, ale znalazłem rozwiązanie. (w aktualizacji Joomla! 3.3.6 do 3.4.0)
Problem był ten sam, więc dziele się doświadczeniem.
Aktualizacja przebiega bez problemu, gdy w domenie w PA na Home.pl ustawienia domeny zmienimy na "Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu".
Po aktualizacji zmieniamy na poprzednio ustawioną opcję.