PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja J3.3 na home.pl - formularz instalacji nie przechodzi "dalej" - token?



JacekBlaz
18-05-2014, 20:05
Dzień Dobry!
Instalację Joomli 3.3 robię na serwerach home.pl zgodnie z instrukcją http://www.slawop.net/instalacja-joomla-3-0-3-na-home-pl. Mam tam juz wcześniejsze wersje 1.5.
Dostęp FTP mam poprzez WinSCP 5.5.3
Pliki instalacyjne zostały przeniesione do katalogu instalacyjnego na serwerze home.pl i domena została skonfigurowana na właściwy katalog. Włączone zostało przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu. Baza danych MySQL jest założona i czeka.

Formularz instalacji uruchamiał się, lecz po wypełnieniu pierwszej strony i wciśnięciu przycisku "Dalej" nic się nie działo. W niektórych przeglądarkach (testowałem Explorer 8 i 11, Firefox, Chrome) pojawiał się komunikat:
"Ostatnie żądanie zostało odrzucone, ponieważ zawierało nieprawidłowy token bezpieczeństwa. Odśwież zawartość strony i spróbuj ponownie"
Wyczyszczenie pamięci cache przeglądarek niestety nic nie zmieniało.

Zapoznałem się z rekomendacjami na forum i różne zalecenia zostały wprowadzone zresztą tak jak było to opisane w instrukcji. Między innymi:

Zmiany w pliku .htaccess wykonane zgodnie z zaleceniem na końcu pliku (próbowałem także php53):
:Location *.php
use php54

Plik php.ini dodany do folderu z plikami instalacyjnymi właściwymi dla danej domeny (próbowałem także bez tego pliku):
magic_quotes_gpc = 0;
display_errors = 0;

Statystyki z serwisu home.pl zostały wyłączone.

Niestety ciągle nie mogę przejść pierwszej strony formularza instalacji. Nie znalazłem więcej informacji na forach międzynarodowych.

Czy ktoś może wie dlaczego instalacja się tak zachowuje?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, JB.

marian_mk
18-05-2014, 20:23
Obsługa serwera home.pl chetnie pomoże - patrz http://forum.joomla.pl/showthread.php?76884-Problem-aktualizacji-Joomla-3-0-2-do-3-3-na-home-pl-Problem-z-usuni%C4%99ciem-index-php

JacekBlaz
19-05-2014, 13:00
Witam!
Przypadkowo odkryłem, że formularz działa prawidłowo gdy witryna jest bez przekierowania do folderu z plikami instalacyjnymi. Problem został zgłoszony do home.pl i czekam na odpowiedź. Nie wiem czy czegoś nie trzeba zmienić po stronie samego formularza?
Pozdrawiam, JB

mac
19-05-2014, 13:44
A co ty chcesz zmieniać po stronie formularza, problemem jest home.pl a nie joomla, zreszta skad ty masz ten poradnik,
zważywszy ze poradnik ma dotyczy 3.0.3 a ty instalujesz 3.3

wpisz sie na poczatku htaccess, nie na koncu

:Location /*.php
Use php54
:Location

Włącz w konfiguracji:
"Włącz przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu"

I sprawdz czy na pewno dla dobrej domeny wyłączyłeś statystyki na home.pl

- - - Updated - - -

A i raczej tak wpisz w php.ini

magic_quotes_gpc = Off
magic_quotes_runtime = Off

bo home.pl stosuje nie "0" tylko "Off"

JacekBlaz
19-05-2014, 18:45
Zmiany wprowadziłem, niestety nic się nie zmieniło i dalej nie można przejść do 2 strony formularza instalacji. Help-Desk z home.pl zasugerował aby wybrać opcję katalogu bez separacji, lecz również nic to nie dało. Czekam na dalsze instrukcje z ich strony. Jak tylko coś będę wiedział na temat rozwiązania problemu to poinformuję. Z góry dziękuję za ewentualne dalsze sugestie i pomysły, które mogą pomóc rozwiązać ten problem. Pozdrawiam, JB

marian_mk
19-05-2014, 18:52
Jak Ci przejdzie instalacja to się jeszcze nie ciesz , mi wczoraj tez przeszła instalacja , o dziwo strona działała również na mod-rewrite ale tylko wczoraj , dzisiaj mam

SQL=INSERT INTO `prem3_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('a3544dfa0d040ebe66366c5091cb3795', 0, '1400483085')

JacekBlaz
19-05-2014, 22:43
Na razie wygląda, że problem został rozwiązany. Help-Desk z home.pl musiał wyłączyć statystyki dla mojej domeny. Na moim panelu było wyłączone, lecz w ich systemie było włączone ???. Dodatkowo konieczne było wybranie katalogu bez separacji i przy tych ustawieniach oraz podanych powyżej ustawieniach udało się przejść całą instalację j3.3 na home.pl z bazą MySQL. Pozdrawiam, JB