PDA

Zobacz pełną wersję : wielojęzyczność w joomla 2.5



Michalf
21-05-2014, 15:00
Hej!
Chcę stworzyć stronę z dwoma językami. Włączyłem filtr języków w dodatkach, potem nadałem mainmenu język polski, stworzyłem nowe menu z językiem angielskim - pojawiły się flagi przy nazwach.
Następnie stworzyłem moduł mainmenu ang - umieściłem go na tej samej pozycji co polskie mainmenu, wszystkie ustawienia te same... no i po włączeniu flagi ENG widzę pustą stronę z samym logo. Żadnej treści, brak menu.. kompletnie nic.
Jaka może być tego przyczyna?

Jac
21-05-2014, 16:22
Dokładasz wielojęzyczność do już działającej strony?

Jeśli nie, to lepiej zacząć od Joomla 3.3? Nie dość, że możesz podczas instalowania systemu uruchomić dowolną liczbę wersji językowych, to i system jest pod wieloma względami lepszy (także pod kątem działania witryn wielojęzycznych).

Do twojego problemu nie odniosę się. Mało sypiam ostatnio i ciężko przebrnąć mi przez "zgaduj zgadulę" z cyklu, co autor posta ma na myśli i co spierniczył. Zresztą temat był wałkowany na forum wielokrotnie. Są wyjaśnienia i podpowiedzi, jak skonfigurować wielojęzyczność w J! 2.5.

Gall Anonim
21-05-2014, 18:12
@Michalf - a w module dla języka angielskiego oznaczyłeś że jest to moduł dla angielskiego i wybrałeś menu angielskie? Jak również sprawdź przypisania gdzie się ma wyświetlać.
all

Michalf
21-05-2014, 18:20
Gall Anonim (http://forum.joomla.pl/member.php?31388-Gall-Anonim) - tak właśnie zrobiłem.

Tor_
21-05-2014, 21:54
1.Stwórz osobne menu pl ustaw jako domyślne ->przypisz moduł wyświetlający te menu na wybranej pozycji (język pl)
2.Stwórz osobne menu en ustaw jako domyślne ->przypisz moduł wyświetlający te menu na wybranej pozycji (język en)
3.Ta całe Main menu zdejmij z publikacji

Na bank popełniłeś gdzieś błąd .To musi chodzić nie ma bata