PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przestawić modułu widoczne na stronie?



elTwardy
21-05-2014, 19:50
Witam
Rzeźbie sobie stronkę modyfikując szablon dd_eshopper i teraz pytanie: potrzebuje przestawić pozycję modułów tak aby mieć 3 kolumny, 2 po bokach z elementami głównie linki i html i po środku treść artykułu.
Próbowałem już różnych standardowych pozycji ale nic nie mogę znaleźć żeby uzyskać taki efekt jak w załączniku. Tak bym chciał, żeby to wyglądało:
7590
a na razie mam tak: http://warsztaty.idsl.pl

Po drugie jak zmienić rozmiar szerokość całej strony i poszczególnych kolumn?

Ogólnie to jak nazywa się ten moduł, który zawiera treść artykułu na głównej stronie i czy da się go systemowo przemieszczać ?? bo z tego co szukałem to na liście modułów nie mam tego.

__________________________
pod linkiem jest kopia umieszczona na joomli 2.5 bo mój hosting innej wersji nie trawi ale ostatecznie to lokalnie i docelowo będzie to joomla 3.3.

marian_mk
21-05-2014, 20:13
To sa podstawy CSS i HTML

elTwardy
21-05-2014, 20:38
To też po to są fora żeby pytać jak się czegoś nie wie i dowiedzieć, w którym to dokładnie miejscu siedzi w joomli.

zwiastun
21-05-2014, 20:54
To też po to są fora żeby pytać jak się czegoś nie wie
Owszem

i dowiedzieć, w którym to dokładnie miejscu siedzi w joomli.
niekoniecznie.

Zanim się zapyta na forum, trzeba np. poznać te podstawy CSS i HTML, które ma na myśli @marian_mk, trzeba poczytać i dowiedzieć się z opracowań, jak się buduje szablony wielokolumnowe, jak to zrobić dla Joomla.
Bo inaczej, to za każdym razem trzeba by na forum zamiast zwięzłej odpowiedzi przepisywać tasiemcowe poradniki.

W Joomla! "siedzi to" w pliku szablonu definiującym strukturę strony (index.php) oraz w arkuszach stylów, ale to - jak mi się zdaje - chyba już wiesz.

Tu masz bramki do materiałów o szablonach:
http://wiki.joomla.pl/Zarządzanie_szablonami
http://wiki.joomla.pl/Portal:Tworzenie_szablonów



Ogólnie to jak nazywa się ten moduł, który zawiera treść artykułu na głównej stronie

Nijak się nie nazywa. To jest główny komponent strony. To elementarz wiedzy o szablonach Joomla (i nie tylko).
Moduł w Joomla to wyraz, który ma bardzo precyzyjnie określone znaczenie.

PS Szablon od Diablo ma tylko 2 kolumny i pozycje dla modułów tylko po lewej? Jakoś mi się nie chce wierzyć, ale może...
I nie prościej zwrócić się wprost do Diablo?

elTwardy
21-05-2014, 21:19
http://wiki.joomla.pl/Zarądzanie_szablonami
ta witryna mi raczej nie pomoże

cyt.
Zarądzanie szablonami Z Joomla!WikiPL Ta strona nie posiada jeszcze zawartości. Możesz wyszukać ten tytuł (http://wiki.joomla.pl/Specjalna:Szukaj/Zar%C4%85dzanie_szablonami) w treści innych stron lub przeszukać powiązane dzienniki (http://wiki.joomla.pl/index.php?title=Specjalna:Rejestr&page=Zar%C4%85dzanie_szablonami), ale nie masz uprawnień do utworzenia tej strony

zwiastun
21-05-2014, 21:23
Biedny jesteś. Trudno ruszyć głową i zauważyć, że w podanym linku "zjadłem" jedną literę. Trzeba chyba doktorat habilitowany zrobić do tego celu

elTwardy
21-05-2014, 21:42
Myślałem, że raczej uzyskam konkretne odpowiedzi, żeby szybko wskazać, w którym miejscu szukać odpowiedniego kodu i na szybko pozmieniać parę linijek, a nie żeby studiować setki stron wygenerowanej dokumentacji do joomli bo potrzebne mi jest to tylko jednorazowo. A admin nie chce czy nie umie bezpośrednio pomóc ?

zwiastun
21-05-2014, 22:34
A admin nie chce czy nie umie bezpośrednio pomóc ?

Nie chce - bo ani nie mam czasu, ani nie mam ochoty, ani nie ma potrzeby, żebym po raz kolejny tłumaczył to samo.
Nie umie - bo nie jet geniuszem, który laikowi w 5 linijkach wytłumaczy coś, co wymaga artykułu
Gadanie o tym, że ktoś Ci każe studiować setki stron wygenerowanej dokumentacji, jest - wybacz - bleblaniem osoby, której nie chce się z uwagą przejrzeć 50 linków do poradników o tworzeniu szablonów i znaleźć kilku, które mówią, jak dodawać pozycje modułów, jak tworzyć kolumny, jak je ukrywać. Skoro Tobie się nie chce, to wiedz, że nikt na forum na pewno nic nie musi!
Krótko mówiąc - Ty uważasz, że ktoś Ci ma obowiązek poświęcić uwagę, a Tobie się uwagi nie chce poświęcić na znalezienie odpowiedzi we wskazanych Ci miejscach.

elTwardy
21-05-2014, 23:46
Rozumiem, że admini tutaj stosują wyłącznie komunistyczne podejście do klienta gdzie klient traktowany jest jak intruz. Jeśli ja bym wszystko wiedział na temat joomli to bym tu nie musiał zaglądać i czytać ignoranckich odpowiedzi, a wypowiedź admina wyłącznie sugeruje niewiedzę zasłanianą brakiem czasu i chęci. Więc co tu taki admin w ogóle robi, który nie chce i nie ma czasu nikomu pomagać ani nie chce podzielić się swoją wąsko wyspecjalizowaną wiedzą z innymi, którzy takiej wiedzy szukają na takich forach? Nasuwa się tylko cytat z klasyki gatunku: "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, w ogóle to zarobiony jestem". Za ten czas to już by można przynajmniej zerknąć w CSSa i coś poradzić zamiast tracić czas na pisanie farmazonów twierdząc, że czasu się nie ma.


Ty uważasz, że ktoś Ci ma obowiązek poświęcić uwagę, a Tobie się uwagi nie chce poświęcić na znalezienie odpowiedzi we wskazanych Ci miejscach.
Od kiedy to kolego jesteśmy na Ty?
Obowiązku nie, ale gdzie napisałem, że ktoś ma taki obowiązek? Zadałem pytanie po prostu zdaniem admina trywialne oczekując pomocy - widać jaka wiedza taka pomoc.

Po za tym to można zamknąć bo pomógł mi jakiś student 1 roku wskazując konkretne miejsca w kodzie więc według jego wskazówek zmieniłem kilka rzeczy i teraz jest tak jak chciałem. Widać ktoś jeszcze potrafi wiedzę przekazać, a nie tylko wymądrzać się.

zwiastun
22-05-2014, 01:13
Najpierw "błysnąłeś" inteligencją, na temat strony, której nie ma na wiki. Potem po raz kolejny, że ktoś Ci każe "studiować setki stron wygenerowanej dokumentacji do joomli", a teraz nie tylko "inteligencją", ale również "komunistycznym doświadczeniem".
1. Komunistyczne podejście do klienta? Nie wiedziałem, żeś klient, na dodatek komunistyczny. Gdybym wiedział, potraktowałbym Cię, jak na "klienta" przystało - komunistycznego.
Mimo że to jest forum, a nie sklep firmowy.
2. Na "Ty" jesteśmy od momentu, w którym zarejestrowałeś się na Forum.
Jako że nie doczytałeś, to Ci przytoczę fragment z Regulaminu:


Bezpośredniość
Na Forum zwracamy się do siebie przez „Ty”, dając sobie tym samym przyzwolenie na wyrażanie swoich myśli, potrzeb i oczekiwań, a także ocen wprost, bez zbytnich ceregieli. Ale to nie jest przyzwolenie na jakąkolwiek niegrzeczność, lekceważenie, zuchwałość, impertynencje.

Jest tu więcej cennych dla Ciebie treści, niż tylko kwestia zwracania się per "Ty" - zarówno ta o wyrażaniu swoich myśli, potrzeb i oczekiwań wprost, jak i ta o braku przyzwolenia na niegrzeczność, lekceważenie, zuchwałość, impertynencje, których Twój post może być książkowym przykładem.
3. Odnośnie ocen kompetencji i wiedzy - jesteś pełen niewiedzy na temat swojej niewiedzy. Nie kompromituj się.
4. Ciesz się, że Ci ktoś pomógł. Jeśli za sprawą forum, tym bardziej się ciesz. Ja mam zwyczaj szanować siebie i swoją pracę. Z udzielanej przeze mnie pomocy wystarczy chcieć skorzystać.

Wśród 50 linków, które można znaleźć na wskazanej przeze mnie stronie o tworzeniu szablonów, tylko w 2 pojawia się słowo moduł. Wystarczyło je przejrzeć, by dowiedzieć się, gdzie w kodzie szablonu szukać rozwiązania swojego problemu. Sam sobie odpowiedz, kto tu zaprezentował "komuchowskie" podejście.

elTwardy
22-05-2014, 01:35
2. Na "Ty" jesteśmy od momentu, w którym zarejestrowałeś się na Forum.
Tu admin popisał się swoją niewiedzą, ale co za problem zmienić regulamin :) Czytałem właśnie regulamin niestety nic tam nie ma na ten temat, więc nie życzę sobie zwrotów per Ty skoro to jest oficjalne forum.


3. Odnośnie ocen kompetencji i wiedzy - jesteś pełen niewiedzy na temat swojej niewiedzy. Nie kompromituj się.
j.w. chyba że znowu z biedy adminowi zabrakło literki i miało być: "jestem pełen niewiedzy na temat swojej niewiedzy"


4. Ciesz się, że Ci ktoś pomógł. Jeśli za sprawą forum, tym bardziej się ciesz. Ja mam zwyczaj szanować siebie i swoją pracę. Z udzielanej przeze mnie pomocy wystarczy chcieć skorzystać.
Cieszę się bo na szczęście są też inne fora o joomla bo dzięki temu dostałem właściwą odpowiedź (dla nieumiejących właściwie interpretować odpowiedź dostałem właśnie na innym forum). Inaczej siedziałbym jeszcze w gigabajtach zbędnej mi wiedzy szukając czegoś co inni mogą podpowiedzieć w 5 minut i zająć się czymś bardziej pożytecznym.