PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenia -> Instalacje -> Instaluj z Internetu - nie dziala



Xyfka
23-05-2014, 14:43
Witam, mam problem jak w temacie:
nie dziala mi zakladka 'Rozszerzenia -> Instalacje -> Instaluj z Internetu'. Pewnego dnia, pewnie po jakis pracach, wysypala sie w/w zakladka. 'Czestuje' mnie komunikatem "Nie można się połączyć z serwerem Joomla!. Spróbuj później.".
Wie moze ktos jak temu zaradzic? Wolalbym uniknac nowej instalacji i polozenia witryny od nowa... chyba, ze to ostatecznosc i koniecznosc.

Dzieki z gory, pozdrawiam.

Xyfka
26-05-2014, 10:39
Przywracalem dane z kopii za pomoca Kikstart i nadal mam ten sam blad. Podejrzewam, ze cos jest zle w bazie, jakis blad.
Mam ja czysta po instalacji i ta uszkodzona. Porownalbym i moze do czegos bym doszedl. Wie ktos moze, gdzie moge szukac? W ktorej tabeli? Gdzies w konfiguracji, tylko gdzie?

Xyfka
26-05-2014, 13:47
Ok. Czesciowo doszukalem sie. Jest to dodatek 'Instalator - Instaluj z Internetu'. Odinstalowalem go, nastenie zaintalowalem ponownie i... nic to nie dalo. Nadal pojawia sie blad: "Nie można się połączyć z serwerem Joomla!. Spróbuj później.". Podejrzewalem atrybuty katalogow 'logs', 'log', 'temp'. Wszystko jest ok.

Karol99
26-05-2014, 18:01
W dokumentacji nie ma wprawdzie tej informacji, ale sądzę, że dla działania tego dodatku niezbędna jest włączona na serwerze funkcja allow_url_fopen (podobnie jak przy aktualizacji dodatków).

Xyfka
27-05-2014, 08:02
Hmmm mam to dodac do php.ini? Dodam, ze dotychczas to dzialalo.

zwiastun
27-05-2014, 12:44
Hmmm mam to dodac do php.ini?
Przede wszystkim to masz sprawdzić, czy ta opcja jest włączona/wyłączona.


Dodam, ze dotychczas to dzialalo.
Administrator serwera mógł zmienić ustawienia.

Pewnego dnia, pewnie po jakis pracach, wysypala sie w/w zakladka.


Ok. Czesciowo doszukalem sie. Jest to dodatek 'Instalator - Instaluj z Internetu'. Odinstalowalem go, nastenie zaintalowalem ponownie i... nic to nie dalo. Nadal pojawia sie blad: "Nie można się połączyć z serwerem Joomla!. Spróbuj później.". Podejrzewalem atrybuty katalogow 'logs', 'log', 'temp'. Wszystko jest ok.

Co takiego? Gdzie w Joomla masz dodatek "Instalator - Instaluj z Internetu"? Co takiego odinstalowałeś? Co takiego zainstalowałeś ponownie? W jaki sposób odinstalowałeś/zainstalowałeś?
Jeśli - krótko mówiąc - pogrzebałeś sobie w systemie plików Joomla, a przy tym nie pamiętasz dokładnie, co zrobiłeś, to teraz po prostu odtwórz witrynę na nowej instalacji.

Xyfka
27-05-2014, 13:28
Wysłane przez Xyfka
Hmmm mam to dodac do php.ini?
Przede wszystkim to masz sprawdzić, czy ta opcja jest włączona/wyłączona.


A jak moge to sprawdzic? Provider to home.pl. Z 'rozpedu' dopislaem ta linijke do php.ini.



Pewnego dnia, pewnie po jakis pracach, wysypala sie w/w zakladka.
Gdybam, bo nie wiem od czego to sie zaczelo, byc moze z mojej winy, a moze wcale nie.


Ok. Czesciowo doszukalem sie. Jest to dodatek 'Instalator - Instaluj z Internetu'. Odinstalowalem go, nastenie zaintalowalem ponownie i... nic to nie dalo. Nadal pojawia sie blad: "Nie można się połączyć z serwerem Joomla!. Spróbuj później.". Podejrzewalem atrybuty katalogow 'logs', 'log', 'temp'. Wszystko jest ok.


Co takiego? Gdzie w Joomla masz dodatek "Instalator - Instaluj z Internetu"? Co takiego odinstalowałeś? Co takiego zainstalowałeś ponownie? W jaki sposób odinstalowałeś/zainstalowałeś?
Jeśli - krótko mówiąc - pogrzebałeś sobie w systemie plików Joomla, a przy tym nie pamiętasz dokładnie, co zrobiłeś, to teraz po prostu odtwórz witrynę na nowej instalacji.


Zart, czy jak? Ok... niech tam... Na zapleczu Joomla3, a dokladniej tu: Rozszerzenia -> Instalacje po czystej instalacji joomla pojawia sie komunikat, ze mozna 'Dodac karte "Instaluj z internetu"'. Po jej dodaniu mamy dostep do JED z poziomu zaplecza.
TO jest dodatek, mozna go usunac tu: Rozszerzenia -> Instalacje -> Zarzadzanie, a nazywa sie mniej wiecej* "Instaluj z internetu". Mozna go usunac, wtedy znow pojawi sie opcja ponownej instalacji tej karty, z tym dodatkiem.


U mnie po instalacji tego dodatku wyswietla sie blad, ze nie mozna polaczyc sie... Usuniecie i ponowne dodanie tego dodatku nic nie pomoglo. Pytalem, czy da sie to jakos naprawic, a moze ktos zna przyczyne tego problemu (np. uprawnienia do katalogow, moze jakies bledy w bazie...?) Wolalbym uniknac ponownej instalacji, jak wczesniej pisalem.


* prosze nie czepiac sie szczegolow...

Karol99
27-05-2014, 21:52
Sprawdź wreszcie, czy masz włączone to allow_url_fopen (Konfiguracja globalna --> Informacja o systemie --> Informacja o PHP). Jeśli nie jest włączone - informacji jak włączyć szukaj u hostingodawcy (w instrukcjach pisanych albo w helpdesku).

Xyfka
28-05-2014, 07:48
Potwierdzam, mam wlaczone.

Karol99
29-05-2014, 22:36
Nie mam więcej pomysłów :(

zwiastun
29-05-2014, 23:27
Zrób kopię, zainstaluj lokalnie na JAMP-ie i sprawdź - będziesz wiedzieć, czy wina leży w instalacji, czy w konfiguracji serwera.

speedway
13-02-2016, 20:20
Miałem podobna sytuację z joomla 3. Okazało się, że w przeglądarce zablokowane było pojawianie się wyskakujących okien. Wystarczyło to odblokować aby instalacja z internetu otwierała się poprawnie.