PDA

Zobacz pełną wersję : Przechodzenie do następnej strony powoduje błędy



almooy
23-05-2014, 21:46
Przechodzenie do następnej strony powoduje błędy

Przejście do 5 strony powoduje, że kolor tła z stopki wyświetla się w div, w którym są poszczególne artykuły.
Przejście do 6 i po kolei już do ostatniej strony powoduje że kolor się dobrze wyświetla, jednak stopka przesuwa się w prawo (o jedną kolumnę ) o div powyżej stopki z lewej strony.
Co robiłem:
Mam wersję joomla 3.2.x
Stworzyłem kategorię "Aktualności".
Przypisałem do niej dość dużą ilość artykułów.
W Main menu utworzyłem menu wyświetlające przegląd artykułów wg kategorii.
Sprawdzałem w com_content, jakie pliki za to odpowiadaja.
Są to pliki category/blog_item.php, category/blog.php
W pliku blog.php na końcu jest fragment kodu odpowiadającego za wyświetlenie numeracji kolejnych stron z artykułami : "pierw, poprz, 1, 2 ,3, ..., nast, ost"
Zacząłem to analizować i domyślam się, że błąd jest w pliku libraries/cms/pagination/pagination.php

Jo_omla

Karol99
24-05-2014, 20:24
Sprawdź, czy podobnie dzieje się na szablonie z paczki j!. Jeśli tak - przyczyny szukaj w treści swoich artykułów (w ciemno stawiam na niedomknięte znaczniki div, span...)

almooy
30-05-2014, 19:18
Sprawdziłem div, span, inne szablony. Nadal jest błąd.
Jest to zrobione menu, w którym jest przegląd artykułów wg kategorii.
W joomli dotyczą tego dwa pliki :
components/com_content/views/category/tmpl/blog.php
components/com_content/views/category/tmpl/blog_item.php

Problem rozwiązany jest, gdy użyję tabel w pliku blog_item.php:
Tabelę wstawiam w określonym miejscu :
<?php $useDefList = ($params->get('show_modify_date') || $params->get('show_publish_date') || $params->get('show_create_date')
|| $params->get('show_hits') || $params->get('show_category') || $params->get('show_parent_category') || $params->get('show_author') ); ?>
<table>
<tr>
<td>
<?php if ($useDefList) : ?> ...
...
</a></p>
</td></tr>
</table>
<?php if ($this->item->state == 0 || strtotime($this->item->publish_up) > strtotime(JFactory::getDate())
|| ((strtotime($this->item->publish_down) < strtotime(JFactory::getDate())) && $this->item->publish_down != '0000-00-00 00:00:00' )) : ?> ...

Chcę znaleźć rozwiązanie przy zastosowaniu div a nie tabel.
Jest też ciekawe, czy komuś kto używa joomla 3.2.x działa wyświetlanie przeglądu artykułów wg kategorii.

Karol99
30-05-2014, 23:09
Podaj link do podstrony z błędem, a na stronie włącz domyślny szablon j!.