PDA

Zobacz pełną wersję : Profil użytkownika - modyfikacja kodu PHP i MySQL



tofik-16
24-05-2014, 02:38
Mam pytanie do osób dobrze znających się na PHP i MySQL.

Tworzę stronę opartą na Joomla! 2.5, gdzie chcę zmodyfikować nieco profil użytkownika.
Mianowicie, na końcu danych personalnych miałaby być wyświetlana lista elementów pozyskanych z bazy danych MySQL.
Tabela w bazie danych zawiera tysiące rekordów, ale dla danego użytkownika miałyby być wyświetlane tylko te pasujące do jego unikalnego numeru ID.
Wspomniana tabela w MySQL będzie synchronizowana z bazą SQL, przez zewnętrzny program na innym serwerze raz dziennie.

Pytanie brzmi:
Jak powinien wyglądać kod PHP dla takiego zapytania? oraz Czy istnieje coś takiego jak zmienna zalogowanego aktualnie użytkownika?
Chciałbym by po dodaniu tego zapytania do kodu, wyświetlane były rekordy aktualnie zalogowanego użytkownika.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam.

Gall Anonim
24-05-2014, 09:35
Kolego - takie cosik - jak napisałeś nazywa się faktycznie profilem użytkownika tyle że rozszerzonym i można to zrobić za pomocą komponentu typu social z możliwością tworzenia dodatkowych pól lub odrobinę bardziej zaawansowanym komponentem formularza (RS Form Pro // SmartFormer Gold) - ewentualnie z tego co pamiętam są na JED przynajmniej dwa komponentu do tworzenia widoków z Baz Danych.
all

tofik-16
24-05-2014, 20:24
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jestem o krok bliżej rozwiązania.

Odnalazłem wtyczkę "Szaki (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/tables-a-lists/15750)", która umożliwia tworzenie listy z zapytania do tabeli bazy danych.
Teraz chciałbym dodać kod do skryptu, jednak napotkałem kolejny problem. Nie wiem jak porównać ID aktualnie zalogowanego użytkownika z ID znajdującym się w tabeli.
Z informacji jakie znalazłem w sieci wiem, że ID zalogowanego użytkownika pobiera się kodem:

$uzytkownik=&JFactory::getUser();
Niestety kiedy w Szaki wpisuję zapytanie:

{szakitable sql="SELECT * FROM `lista` WHERE Client_ID=.$uzytkownik->id" }{/szakitable}

Nie wyświetla mi nic. A dokładniej mówiąc Szaki zwraca błąd SQL. Wpisując wartość Client_ID dowolnego klienta działa poprawnie.
Jak poprawnie porównać wartość ID aktualnie zalogowanego użytkownika z ID znajdującym się w bazie, za pomocą Szaki?