PDA

Zobacz pełną wersję : Error 500: Internal server error



maverickoti
26-05-2014, 10:50
Witam.

Posiadam stronę WWW w J3! na hostinku nazwa.pl. Strona działała poprawnie do momentu kiedy znajomy wgrał na serwer plik, którego zresztą mieliśmy użyć przy niniejszej stronie. Aktualnie gdy chcę się zalogować na stronę WWW jako użytkownik pojawia się białą strona z komunikatem w firebug : NetworkError: 500 Internal Server Error - http://www.pobieralnia24.com/index.php". Taka sama sytuacja pojawia się gdy chcę wejść na Joomle z poziomu administratora (www.domena.pl/administrator (http://www.domena.pl/administrator))
Jakie działania podjąłem do naprawienia problemu:

usunąłem znajomego plik z serwera,
plik htaccess był nieruszany, poza tym wygląda identycznie jak w mojej drugiej stronie gdzie wszystko działa poprawnie
sprawdziłem na różnych przeglądarkach (chrome, firefox)
sprawdziłem plik index.php. był nieruszany, poza tym wygląda identycznie jak w mojej drugiej stronie gdzie wszystko działa poprawnie


Problem nadal istnieje. Czy ktoś się spotkał już z tym problemem?
W poście z bodajże 2006 ktoś opisywał ten problem i udało się po zmianie praw dostępu na 755. Sprawdziłem foldery i wszystkie są na 755. 7604

Czy ma ktoś jaką knstruktywną poradę jak mogę rozwiązać mój problem?

maverickoti
26-05-2014, 15:15
Problem naprawiony:)
Okazało się, że plugin, który ostatnio napisałem pod J3! tworzył ten błąd. Jak ktoś chce go sobie obejrzeć to znajduje się w innym poście: http://forum.joomla.pl/showthread.php?76970-W%C5%82asny-plugin-gt-nie-dzia%C5%82a

Tak też potrzebuje pomocy, ponieważ plugin nie chce działać. Poza tym jak już wiemy generuje błąd 500 :D

maverickoti
04-06-2014, 11:40
Reaktywacja.

Błąd "Error 500: Internal server error " znów się pojawił. Tym razem występuje tylko przy wciśnięciu przycisku rejestracja. Zalogować się można od strony frontu jak i z poziomu administratora. Tylko nie można się Zarejestrować. Wiadomo, coś musiałem źle wpisać jak "grzebałem" w kodzie Joomla tylko sztuka to teraz znaleźć.

Czy ktoś zna proces co po kolei się aktywuje jak klikniemy przycisk "Rejestracja" lub "Nie masz jeszcze konta?".

Skończyły mi się pomysły gdzie może być ten wspaniały błąd w kodzie.Przypomnę, że ostatnio błąd spowodowany był przez źle napisany plugin.

Do zrobiłem, aby usunąć błąd:

Przeinstalowałem szablon
usunąłem moje dwa pluginy
cofnąłem ostatnią modyfikację w pliku: components->com_users->models->registration.php
cofnąłem ostatnią modyfikację w pliku: pl-PL.com_users.in


I nic.

maverickoti
04-06-2014, 12:10
Uff naprawiłem. Wiem, że moje wywody czasami na forum mogą być spamowate, ale jak widzę tworzą dla mnie swoistego rodzaju "burzę mózgów" nawet jak nikt nie odpiszę to tworząc posta obrazuje sobie problem. Reasumując udało się.

Naprawa
W ostatnie dni "grzebałem" w kodzie szablonu, pliku rejestration.php oraz pliku pl-PL.com_users.ini. Przed chwilą z innej mojej strony w Joomla gdzie wiedziałem że nie było nic zmieniane w powyższych plikach nadpisałem cały folder components->com_users->models oraz Language->pl-PL.

Rejestracja działa. Może moje rozwiązania komuś się przydadzą. Pozdrawiam