PDA

Zobacz pełną wersję : Template do treści artukułu



rysik007
28-05-2014, 16:57
Kiedy dodajemy nowy artykuł z frontendu mamy pola gdzie wpisujemy tytuł oraz treść. Interesuje mnie gdzie dokładnie "dzieje się" przypisywanie tego co wpisaliśmy w te pola do zmiennych a potem wysyłanie tego do bazy danych? W jakich plikach szukać kodu odpowiedzialnego za to?

Szukam tego ponieważ chciałbym żeby dodawanie nowego artykułu przez użytkownika wymagało od niego jedynie wklejenie linku do youtuba, i dodania tytułu. Zanim to trafi do bazy danych chciałbym ten link (treść artykułu) trochę przerobić (między innymi zrobić z niego kod do embandowania playera ale nie tylko). W jakich zmiennych jest zapisywany artykuł zanim trafi do bazy danych ? Gdzie odbywa sie budowanie zapytania sqlowego ?

Czy ktoś mi może pomóc?

zwiastun
28-05-2014, 17:14
Jeśli jesteś programistą, to - przyznam - że dziwie się Twojemu pytaniu.
W głównym katalogu Joomla masz katalog component, a w nim com_content i zorganizowany zgodnie z konwencją projektowania opartego na wzorcu MCV system plików. Niewiele trzeba wysiłku, by znaleźć interesujące Cię pliki.

Czy to, co chcesz zrobić, ma sens - nie wiem, ale chyba niewielki ze względu na aktualizacje rdzennego kodu Joomla.

rysik007
30-05-2014, 13:04
No to skoro taki pomysł nie ma sensu to może ktoś podpowie inny? Tak,żeby moża było edytować automatycznie treść dodanego przez użytkownika artykułu zanim trafi on do bazy danych ?

rysik007
04-06-2014, 10:22
Proszę o pomoc

Gall Anonim
04-06-2014, 15:44
edytować automatycznie - jak dla mnie lapsus w idei albo chodzi ci moderacje przed publikacją - czyli uprawnienia są tak ustawione że artykuł zatwierdzasz ty (i możesz go przed tym edytować - co jest standardem Joomla - kwestia poziomów uprawnień ACL)

rysik007
04-06-2014, 15:54
No tak. Ale jak chciałbym, żeby użytkownik dodając artykuł wrzucał tylko link do youtuba i tytuł i zanim artykuł trafi do bazy danych dodać mu coś do treści - ale też do słów kluczowych np itp. Może jakiś inny pomysł na wykonanie takiego modułu ?

Gall Anonim
04-06-2014, 15:59
No to weź SobiPro i po godzinie masz wszystko ustawione - all