PDA

Zobacz pełną wersję : rozmieszczenie modułow



lukidb
20-10-2005, 19:28
hej...
to znowu ja ;)
tak sobie siedze i kombinuje iiii... no wlasnie. zachcialo mi sie modulu, ktory bedzie wyswietlany na samum dole strony nad stopka w poziomie. czy mozna cos takiego uzyskac, czy wyglad (rozmieszczenie) modulow jest zdefiniowany w templatce, czy mozna sobie zmieniac do woli?
i przy okazji, zeby nie zasmiecac...:) w jaki sposob moge wladowac logo we flashu? probowalem wcisnac w edycji html skorki, ale za nic nie moge trafic logiem we wlasciwe miejsce, albo jest ponizej miejsca na logo,albo wyzej.:(

Dylek
20-10-2005, 20:28
Pozycje modulow jest zdefiniowane w pliku index.php templatki - mozesz podejrzec gdzie jakie sa z poziomu panelu admina, opcja podglad z pozycjami modulow.
Co do logo we flashu - temat chyba byl juz nieraz walkowany.

lukidb
20-10-2005, 21:19
Pozycje modulow jest zdefiniowane w pliku index.php templatki - mozesz podejrzec gdzie jakie sa z poziomu panelu admina, opcja podglad z pozycjami modulow.
czyli, rozumiem z tego, ze nie moge zmieniac pozycji modulow, bez ingerencji w kod templatki? nie zebym sie chwalil,ale o podgladzie z poz. modulow wiedzialem...;)


Co do logo we flashu - temat chyba byl juz nieraz walkowany.
tak, wiem. czytalem nawet kiedys na ten temat, ale teraz za cholere nie moge tego tekstu znalezc (nie pamietam gdzie o tym czytalem...) ale jak to "ktos" powiedzial "szukajcie a znajdziecie" :D
szukam dalej...

dzieki za podpowiedzi...

josh
20-10-2005, 21:34
pozycje modulow mozesz zmieniac dowolnie a gdzie dany modul sie pojawi zalezy od pliku index.php szablonu, w ktorym zostaly wstawione, np. jezeli pozycja user9 osadzona jest w stopce to publikujac dowolnuy modul na pozycji user9 zobaczysz ten modul w stopce

pozdr
josh

stone
21-10-2005, 09:19
Co do loga to musialbys pokazać konkretnie o co Ci chodzi

lukidb
21-10-2005, 11:42
logo... odpuscilem sobie,poniewaz animacja niebardzo pasuje do wygladu stronki, poza tym zrobilem calkiem ladne zwykle logo i szkoda mi go wyrzucac. :)
wracajac do modulow nie wyrazilem sie jasno...
chodzi mi o to, ze dana templatka ma zdefiniowane jakies okreslone pozycje tak jak np tutaj...
http://www.eyu.neostrada.pl/Untitled-2.jpg

i ilosc miejsc na moduly. chodzi mi o to czy mozna zmieniac i przed wszystkim dodawac nowe pola wyswietlania modulow?

stone
21-10-2005, 13:05
oczywiście ze mozesz zmienic zfrwono uklad jak i ilosc modulow. Przedewszystkim jak zakladniesz w kod stronki zobasz ze modul jest ladowany po przez mosloadmodule (czy jakos tak nigdy nie pamietam skladni:)) wiec tylko od ciebie zalezy jaki modul a wlasciwie jaka lokalizacja i w jakim miejscu strony sie znajdzie
Lokalizacji mozesz ustawic cos kolo 50