PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rejestracją nowych użytkowników po aktualizacji do Joomla 3.3.0



feronek
28-05-2014, 22:35
Witam

Po aktualizacji serwisu z Joomla 2.5.20 do Joomla 3.3.0 pojawił się problem z rejestracją nowych użytkowników.
Po pierwsze - zniknęły komunikaty po wysłaniu formularza rejestracyjnego (o kodzie aktywacyjnym i dalszej procedurze), po drugie - ani mail do nowego użytkownika ani mail do administratora nie docierają - w związku z czym nie można aktywować konta (w określonym czasie) - bo nie ma żadnej informacji o tym, że ktoś się rejestrował.

Czy ktoś z Was ma może podobne problemy? Albo wie jak sobie z tym poradzić???

zwiastun
28-05-2014, 22:38
Po aktualizacji z 2.5.20 do 3.3.0? A istnieje taka procedura aktualizacji? Coś mnie ominęło?
Skoro migrowałaś, to może nie wszystko zostało poprawnie zmigrowane. Sprawdziłaś, czy wszystkie tabele bazy danych są zgodne ze schematem BD w Joomla 3.3?

feronek
28-05-2014, 22:45
Nie pisałam o procedurze aktualizacji - posłużyłam się w tym celu jednym z opisów znalezionych chyba na joomla.pl. Czyli najpierw zrobiłam kopię serwisu w akeebabackup, później zainstalowałam joomla 3.3 z wszystkimi potrzebnymi, dostępnymi i funkcjonującymi modułami, dodatkami i komponentami, później zainstalowałam template i sprawdziłam, że działa a później podpięłam zaimportowaną bazę danych i wszystko działało prawidłowo - poza tym nieszczęsnym rejestrowaniem nowych użytkowników.
Na bazach danych się nie znam i nie mam pojęcia czy wszystko w niej jest prawidłowe.
Na wszelki wypadek w panelu admina kliknęłam "napraw bazę danych".
I otrzymałam komunikat, że baza danych jest ok.

zwiastun
29-05-2014, 01:15
posłużyłam się w tym celu jednym z opisów znalezionych chyba na joomla.pl.
Na joomla.pl na pewno porady, by tak dokonywać unowocześnienia z Joomla 2.5 do 3.3 nie było. Zaręczam Cię.

Jeśli dobrze rozumiem, co piszesz, to do systemu plików z Joomla 3.3. podpięłaś bazę danych z Joomla 2.5 ("podpięłam zaimportowaną bazę danych"). Nie wydaje mi się, że po takim zabiegu wszystko działało prawidłowo. W bazie danych z 2.5 nie ma tabel, które są w 3.3, nie ma niektórych rekordów, itd. Ale być może polecenie "Napraw bazę danych" spowodowało unowocześnienie jej do schematu 3.3.
Nie wiem, co Ci poradzić - poczekaj na reakcje innych, może ktoś się zetknął z takim problemem (dzis widziałem, że ktoś w komentarzu na joomla.pl zasygnalizował, iż ma problem z rejestracją użytkowników w tej wersji)